Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Intuicyjność interfejsu wersji NE 6.0

Re: Intuicyjność interfejsu wersji NE 6.0

Postprzez Andrzej » środa, 11 sie 2010, 20:02

lchmiel napisał(a):W panelu szukania:

Gdyby klawisz historii (z zegarkiem) był po lewej stronie pola tekstowego, to w telefonach niedotykowych po wpisaniu tekstu byłby tylko jeden klik do "Szukaj".

Albo, gdyby strzałki działały "w kółko", też byłby tylko jeden klik.

Zdecydowanie byłoby w ogólności lepiej, gdyby klawisze <lewa> - <prawa> oraz <góra> - <dół> miały efekt zgodny z ich nazwami. Jak (za przeproszeniem) na pulpicie Windows.

Zrobimy taką zmianę.
Andrzej
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez Marian » czwartek, 12 sie 2010, 08:52

O "prostactwie" nowego systemu wprowadzania adresów świadczy, iż nawet nie zadbano o to, aby "ostatnio używane" były naprawdę ostatnio używanymi!
Lista "ostatnio używanych" powinna odzwierciedlać chronologię tak, aby ostatnio używane były na jej początku.
Dotyczy to także nazw miast, ulic i POI w podpowiedziach przy wprowadzaniu adresu. Obecnie użycie "ostatnio używanego" ze środka listy nie zmienia jego pozycji na liście.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Andrzej » czwartek, 12 sie 2010, 09:22

Marian napisał(a):O "prostactwie" nowego systemu wprowadzania adresów świadczy, iż nawet nie zadbano o to, aby "ostatnio używane" były naprawdę ostatnio używanymi!
Lista "ostatnio używanych" powinna odzwierciedlać chronologię tak, aby ostatnio używane były na jej początku.
Dotyczy to także nazw miast, ulic i POI w podpowiedziach przy wprowadzaniu adresu. Obecnie użycie "ostatnio używanego" ze środka listy nie zmienia jego pozycji na liście.

To nie "prostactwo" to błąd programisty ;-) Oczywiście poprawimy.
Andrzej

Widok komputera pokładowego w normalnej nawigacji i w "Demo

Postprzez lchmiel » czwartek, 12 sie 2010, 11:29

Sprawa prosta, a opis długi, przez przykład.

W normalnej nawigacji mam ustawione 3 wielkości do pokazania: czas do celu, dystans do celu i aktualną prędkość. Podczas nawigacji klikam gwiazdkę dwa razy, aż się to wszystko pokaże w trzech osobnych liniach. Jest Ok. Potem wchodzę do "demo nawigacji", nie widać żadnych wielkości w komputera, więc klikam gwiazdkę dwa razy i widzę dystans i prędkość. Jest Ok.

Teraz znów wracam do normalnej nawigacji, i nie jest Ok, bo widzę tylko jedną linijkę komputera. Więc klikam dwa razy gwiazdkę i znów jest Ok. Ale teraz w "demo" nie jest Ok, bo nic nie widać: liczba linijek zero, jakbym moje "gwiazdka dwa razy" klikał właśnie tu. I tak w kółko.

Te widoki powinny być zapamiętywane osobno.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Widok komputera pokładowego w normalnej nawigacji a ustawien

Postprzez vtec_z » czwartek, 12 sie 2010, 11:39

W ustawieniach zaawansowanych aplikacji (Narzędzia->Ustawienia aplikacji->Zaawansowane) wybrałem prezentowanie przez komputer pokładowy tylko Czasu i Dystansu.
W ekranie nawigacji komputer dokłada mi jeszcze Prędkość aktualną choć tę wartość wolę odczytywać z szybkościomierza samochodu ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez purchawa » czwartek, 12 sie 2010, 23:07

Przepraszam, że powielam wątki, bo pisałem już to w ogólnym wątku dotyczącym wersji beta 6.0, ale jednak się powtórzę.
Po pierwsze, brak zakładki "układanie trasy". Zamiast tego mamy "widok trasy" i dopiero w podmenu jest "zaplanuj nową trasę".
Po drugie, planując trasę z wyprzedzeniem, rzadko kiedy robimy to dokładnie w tym miejscu, z którego rozpoczniemy podróż, więc bez sensu w rubryce "z" mamy domyślnie wpisane "aktualna pozycja".
Po trzecie, w rubryki "z", "do", ewentualnie "przez" daje się wpisać tylko adres, nie ma możliwości szybkiego wstawienia w nie np. mojego punktu. Żeby taki swój, wcześniej zdefiniowany punkt wstawić, trzeba najpierw wyczyścić wszystkie rubryki, a następnie, mając czyste rubryczki kliknąć "wyznacz trasę". Przyznam, że zajęło mi trochę czasu, zanim na to wpadłem.
Wiem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale nawigację, a przynajmniej jej podstawowe funkcje takie jak planowanie trasy, powinno się obsługiwać intuicyjnie, a wersji 6.0 jest z tym mały problem.
purchawa
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One M7

Postprzez Marian » piątek, 13 sie 2010, 08:33

lchmiel napisał(a): W tym samym wyszukiwaniu oznaczenie trybu wpisywania - [edit]litery małe, duże, cyfry[\edit] - jest zasłonięte...
Dla wyszukiwania wielkość liter nie ma znaczenia. A czemu nie może być wpisywania w trybie T9?
Nazwy miejscowości są przez T9 obsługiwane doskonale. Ponadto podpowiedzi NE nie wspierają poszukiwania POI. A słowa typu hotel, benzyna, paliwo, apteka, kąpielisko są w T9 standardem. W wersji 5.2 działa to doskonale. Dlatego rozwiązanie obecne uważam za krok wstecz.
lchmiel napisał(a): Brawa za domyślanie się tekstów, choć wiadomo, co tam trzeba poprawić.
Z dwoma zastrzeżeniami: 1.) brak T9, 2.) nie jestem pewien, czy na temat kierunków poprawy wiadomo już wszystko. Nadanie poszukiwaniu adresu pewnej inteligencji nie jest oczywiste i wymaga ciągłej dyskusji.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez vtec_z » piątek, 13 sie 2010, 10:50

purchawa napisał(a):Żeby taki swój, wcześniej zdefiniowany punkt wstawić, trzeba najpierw wyczyścić wszystkie rubryki, a następnie, mając czyste rubryczki kliknąć "wyznacz trasę". Przyznam, że zajęło mi trochę czasu, zanim na to wpadłem.
Wiem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale nawigację, a przynajmniej jej podstawowe funkcje takie jak planowanie trasy, powinno się obsługiwać intuicyjnie, a wersji 6.0 jest z tym mały problem.

Jest prostsza metoda - też nieudokumentowana i nieintuicujna - wystarczy pozostawić puste tylko te rubryki, które chcesz wypełnić posługując się poprzednio stosowaną metodą (tą z 5.2.1). W pozostałe wpisujesz dane w nowy sposób.

Co do drugiego zdania - zgadzam się w pełnym zakresie.
vtec_z

Postprzez vtec_z » piątek, 13 sie 2010, 11:03

Wprowadzanie Moich Punktów (MP) w planowaniu trasy poprzez nowy system wyszukiwania nie działa prawidłowo. Nazwy MP można odnaleźć w podmenu "Ostatnio używane", a podejrzewam, że ta lista ma ograniczoną pojemność. Obawiam się, że przy długiej liście MP i dużej ilości innych punktów użytych podczas nawigowania właściwa nazwa nie będzie dostępna.

Propozycja: jeżeli do wprowadzonej nazwy (lub jej fragmentu) dopasowano Moje Punkty to niech będą one zgrupowane w nowym podmenu "Moje punkty" a nie w "Ostatnio używane". Będzie to bardziej czytelne i pozwoli uniknąć ograniczeń opisanych powyżej.
vtec_z

Postprzez Andrzej » piątek, 13 sie 2010, 16:41

Marian napisał(a):Ponadto podpowiedzi NE nie wspierają poszukiwania POI. A słowa typu hotel, benzyna, paliwo, apteka, kąpielisko są w T9 standardem.

W wersji beta-3 typowe słowa z POI będą podpowiadane. Także typowe nazwy typu Tesco, McDonald, Orlen...
Andrzej

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert