Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 6.0

Re: Oficjalna premiera wersji 6.0

Postprzez algi » niedziela, 12 wrz 2010, 21:28

Radut napisał(a):A ja mam takie pytanie bo już się pogubiłem - czy to dopiero w wersji 6 NE podczas przeglądania mapy krajobraz jest widoczny w skali aż do 20km? Bo tak po zabawach z betą 6-ki odpaliłem 5.1.1 a tu powyżej skali 2000m krajobraz znika... tak było czy 5-ka mi się skopała? :)

Dzisiaj coś chyba jest nie tak - właśnie na 5.2.1 zauważyłem że nie ma kolei.
Wchodzę w opcje i zaznaczone wszytskie 3 koleje - zwykła, podziemna, wąskotorowa...
Brak na mapie...
Wszystko wyłączyłem... pusto.. włączyłem wszystkie warstwy itd... już wszystko jest ale kolei nie ma... o co chodzi?

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez vtec_z » wtorek, 14 wrz 2010, 22:10

Spóźniony jestem.
Premiera 6.0 była w piątek, ja dowiedziałem się o tym w sobotę, a na uruchomienie w telefonie przyszedł czas dopiero wczoraj.
Czasu na testy było mało, ale wystarczyło by sprawdzić moje typowe scenariusze użycia NE. Udało się za to przeczytać wszystko, co od piątku na forum przybyło.
Wniosek: Ja dysponuję inną wersją komercyjnej 6.0 niż reszta użytkowników. Dlaczego?
1. W moim telefonie zielona kropa nadąża za ruchem samochodu (jakieś 10-20 metrów spóźnienia to maksimum a i to rzadkość), komunikaty głosowe dla odległości 0 metrów są wyraźnie przed manewrem, tylko obracanie mapy leciutko się spóźnia. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak gremialnie piszecie o tragicznym opóźnieniu kursora pozycji.
2. Traffic "on-line" spisuje się całkiem dobrze - ani gorzej ani lepiej niż poprzednio. A może nawet lepiej bo dwukrotnie (od wczoraj) przepuścił mnie trasą Najszybszą choć nie optymalnie krótką w tempie, którego bym się nie spodziewał - na trasie zwykle 30 minutowej o ok. 5 minut krócej od własnej prognozy NE :!: Za każdym razem skutecznie ominąłem "kompletne klopsy" na trasach krótszych. Raz było wyraźnie dłużej, ale to ja chciałem być mądrzejszy od NE :( Dalej możemy dyskutować o skuteczności algorytmów CT, ale nie zmienia to faktu, że CT działa - przynajmniej w Warszawie.
3. Brak jakichkolwiek zacięć w obsłudze programu, aplikacja pracuje stabilnie, jest przewidywalna i ma nadal szereg niedogodności, o których wiemy, ale z którymi daje się żyć całkiem dobrze.

Moja ocena na dziś - dostałem NE po porządnym liftingu ale bez wielkich rewolucji.

P.S. Chciałem znaleźć coś na nie i nie znalazłem. To też jest NIE ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez algi » środa, 15 wrz 2010, 08:11

vtec_z napisał(a):S
Wniosek: Ja dysponuję inną wersją komercyjnej 6.0 niż reszta użytkowników. Dlaczego?

No może rzeczywiście jako adwokat NE dostałeś "lepsiejszą" wersję? :lol:
My narzekamy to nam telefony wycinają z obsługiwanych :lol:

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez mentos11 » środa, 15 wrz 2010, 09:17

vtec_z napisał(a):Spóźniony jestem.
Premiera 6.0 była w piątek, ja dowiedziałem się o tym w sobotę, a na uruchomienie w telefonie przyszedł czas dopiero wczoraj.
Czasu na testy było mało, ale wystarczyło by sprawdzić moje typowe scenariusze użycia NE. Udało się za to przeczytać wszystko, co od piątku na forum przybyło.
1. W moim telefonie zielona kropa nadąża za ruchem samochodu (jakieś 10-20 metrów spóźnienia to maksimum a i to rzadkość), komunikaty głosowe dla odległości 0 metrów są wyraźnie przed manewrem, tylko obracanie mapy leciutko się spóźnia. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak gremialnie piszecie o tragicznym opóźnieniu kursora pozycji.
2. Traffic "on-line" spisuje się całkiem dobrze - ani gorzej ani lepiej niż poprzednio. A może nawet lepiej bo dwukrotnie (od wczoraj) przepuścił mnie trasą Najszybszą choć nie optymalnie krótką w tempie, którego bym się nie spodziewał - na trasie zwykle 30 minutowej o ok. 5 minut krócej od własnej prognozy NE :!: Za każdym razem skutecznie ominąłem "kompletne klopsy" na trasach krótszych. Raz było wyraźnie dłużej, ale to ja chciałem być mądrzejszy od NE :( Dalej możemy dyskutować o skuteczności algorytmów CT, ale nie zmienia to faktu, że CT działa - przynajmniej w Warszawie.
3. Brak jakichkolwiek zacięć w obsłudze programu, aplikacja pracuje stabilnie, jest przewidywalna i ma nadal szereg niedogodności, o których wiemy, ale z którymi daje się żyć całkiem dobrze.

Moja ocena na dziś - dostałem NE po porządnym liftingu ale bez wielkich rewolucji.

P.S. Chciałem znaleźć coś na nie i nie znalazłem. To też jest NIE ;)

No proszę a u mnie dokładnie odwrotnie, CT żle oblicza trasę kursor sie spóźnia ???
Zaraz sprawdzę czy nie ma wersji poprawionej, najlepiej bedzie jak ściągne od nowa plik i zainstaluje :?

Eee sprawdziłem plik ma taką samą ilość bitów. Nie ma innej wersji przynajmniej na mój telefon :(
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez vtec_z » środa, 15 wrz 2010, 09:43

algi napisał(a):No może rzeczywiście jako adwokat NE dostałeś "lepsiejszą" wersję? :lol:
My narzekamy to nam telefony wycinają z obsługiwanych :lol:

1. Nie adwokat tylko względnie zadowolony użytkownik, który potrafi swoją krytykę ograniczyć do merytorycznej dyskusji.
2. To raczej kwestia platformy sprzętowej niż indywidualnego "karania" użytkowników. Po prostu przypadkiem (bo najpierw wybierałem telefon a dopiero potem NE) mam szczęście użytkować Nokię z Symbianem, które nie kłócą się z NE.

Widzę, że moja prowokacja z "lepszą wersją" była skuteczna :lol:
vtec_z

Postprzez mentos11 » środa, 15 wrz 2010, 09:47

vtec_z napisał(a):
Widzę, że moja prowokacja z "lepszą wersją" była skuteczna :lol:

No to zrobiłeś mnie w jajo hehe :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez KasiaD » środa, 15 wrz 2010, 13:15

vtec_z, cieszymy się, że na Twojej E66 NE dobrze się sprawuje, zwłaszcza, że jest to niezbyt lubiany u Nas model... sama mam E66 i miałam z nią na początku ogromne problemy - aktualizacja oprogramowania pomogła...

Jeśli chodzi o Samsunga Spicę, na bardzo wielu forach można poczytać o wyjątkowo nieudanym oprogramowaniu tego telefonu, zwłaszcza jeśli aktualizacja oprogramowania była wykonywana przez program Kies.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez vtec_z » środa, 15 wrz 2010, 14:04

[quote="kdzwonek"]vtec_z, cieszymy się, że na Twojej E66 NE dobrze się sprawuje, zwłaszcza, że jest to niezbyt lubiany u Nas model... [quote]

No to się zmartwiłem :( Co prawda zauważyłem, że - już dość dawno - E66 stracił rekomendację NE.
vtec_z

Postprzez KasiaD » środa, 15 wrz 2010, 15:05

Niezbyt lubiany... ponieważ, bez aktualizacji systemu były z nim problemy... po aktualizacji oprogramowania z wersją 6.0 działa u Nas wyjątkowo sprawnie ;) więc wygląda na to, że zmienimy zdanie ;)

a tak nawiasem mówiąc po aktualizacji wyskoczył bug systemu - po włączeniu telefonu system prosi o podanie kodu blokady i standardowy niestety nie działa, pomaga jedynie zadzwonienie na 112 i rozłączenie się ;)
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez vtec_z » środa, 15 wrz 2010, 15:10

kdzwonek napisał(a):a tak nawiasem mówiąc po aktualizacji wyskoczył bug systemu - po włączeniu telefonu system prosi o podanie kodu blokady i standardowy niestety nie działa, pomaga jedynie zadzwonienie na 112 i rozłączenie się ;)

O tym drobiazgu dowiedzialem się od miłego pana z NE gdy rozmawialiśmy o kłopotach z domaganiem się przez aplikację kodu dostępu do sieci WLAN (WiFi). Ciekawe, że w mojej Nokii aktualizacja oprogramowania systemu nie doprowadziła do takich kłopotów :)
vtec_z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert