Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 6.0

Re: Oficjalna premiera wersji 6.0

Postprzez mentos11 » czwartek, 16 wrz 2010, 08:00

kdzwonek napisał(a):vtec_z, cieszymy się, że na Twojej E66 NE dobrze się sprawuje, zwłaszcza, że jest to niezbyt lubiany u Nas model... sama mam E66 i miałam z nią na początku ogromne problemy - aktualizacja oprogramowania pomogła...

Jeśli chodzi o Samsunga Spicę, na bardzo wielu forach można poczytać o wyjątkowo nieudanym oprogramowaniu tego telefonu, zwłaszcza jeśli aktualizacja oprogramowania była wykonywana przez program Kies.

O przepraszam nie rozumiem co ma program do aktualizacji oprogramowania w telefonie do błędów w NE występujących na wszystkich modelach telefonów!!!
Oj nie ładnie obrażać mojego kochanego Androidka :D
Telefon działa stabilnie mam orginalny soft w wersji 2.1 bez roota. Oprogramowanie telefonu ma kilka bugów ale nie mają one wpływu na NE, nie mówiąc o bugach NE!

Mój Andek pomimo kilku błędów jest jednym z lepszych telefonów na rynku, tak samo jak NE pomimo kilku błędów jest jedną z lepszych aplikacji na rynku!!!
Pochwale pracowników NE, zaraz napiszę za co, ale na przyszłość proszę nie insynuować że mam g...ny telefon.

Jak korzystałem z wersji 4.xx na LG KC910 to rozpoczęcie nawigacji zajeło mi około 2 min. minimum!
Zanim wybrałem albo wpisałem adres a GPS złapał fiksa mijało tyle czasu i to w sprzyjających warunkach.
Obecnie od otwarcia aplikacji do rozpoczęcia nawigacji mija 10 sekund!!! 10 krotne przyśpieszenie :D
Wygodna wyszukiwarka oraz nowe menu z ikonek bardzo przyśpieszają i ułatwjają nawigację szczególnie podczas jazdy.
Kiedyś używałem NE 2, 3 razy w miesiącu, kiedy naprawdę musiałem. Obecnie korzystam prawie codziennie :D

Jak widać jestem zadowolony z NE ale to nie znaczy że wszystko jest idealne i cacy.
Są jeszcze drobne błędy chociażby z lagowaniem położenia, albo z bzdurnymi komunikatami w stylu zjechałeś z trasy, podczas jechania z godnie z nawigacją, albo skręć w prawo podczas gdy na ekranie widzimy strzałkę w lewo i nawigacja prowadzi w lewo itd.
Pracy jest mnóstwo ale POCHWALIĆ pracowników NE należy :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez KasiaD » czwartek, 16 wrz 2010, 12:33

Przepraszam jeśli doszło do nieporozumienia... nie miałam najmniejszego zamiaru "obrażać" Spici. Jest to bardzo dobry telefon i często z niego korzystamy. Natomiast niestety aktualizacja oprogramowania przy pomocy Kies w telefonie spowodowała oprócz pojawienia się numeru IMEI 000000000000000 zawieszanie się NE. O dziwo przy aktualizacji przez Odina podobne problemy się nie pojawiały...

dla przykładu http://forum.android.com.pl/f130/rozcza ... ica-24194/

mentos11 jeśli Twoja Spica śmiga, to cieszymy się razem z Tobą... natomiast uważaj na aktualizację.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez konrad » czwartek, 16 wrz 2010, 15:45

W wersji 5.2 użyłem opcji "sprawdź aktualizację" dostałem monit zwrotny, że moja wersja nie wymaga aktualizacji. Na stronie NE ("pobierz") mój telefon SE 910i już nie jest rekomendowany jak to miało miejsce w wersji 5.2, lecz wersja 6.0 mimo wszystko była dostępna na mój telefon. Pobrałem aplikację i na tym moja radość się skończyła. Instalator pyta się czy zastąpić poprzednią wersję, ja to akceptuję i "instalacja nie powiodła się".
Przeniosłem poprzednią wersję na kartę pamięci i ponownie próbuję uruchomić instalację wersji 6.0 - dalej bezskutecznie tym razem instalator monituje że mam za mało pamięci w telefonie i proponuje usunięcie jakiś plików, mimo tego że mam 22Mb wolnej przestrzeni.
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez lukasz » piątek, 17 wrz 2010, 10:19

Kiedy można się spodziewać wersji 6.0 na telefony HTC z Windows Mobile?
Otrzymałem wiadomość, że beta przestanie działać 20 września. Czy będę musiał cofnąć się do wersji 5.2?
lukasz

Telefon: Mi5

Postprzez larret » piątek, 17 wrz 2010, 11:58

kdzwonek napisał(a):Cały czas intensywnie pracujemy nad wersją na telefony z WM. Będzie ona dostępna w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Jeszcze jedno pytanie. Do 10 października użytkownicy obecnie korzystający z v 6.0 mogą testować NaviPlan Urban. Zapewne w momencie gdy wersja 6.0 dla WM ujrzy światło dzienne, użytkownicy tego systemu nie będą już mieli okazji sprawdzić tej funkcjonalności?
larret

Telefon: HTC HD2

Postprzez Qbek » piątek, 17 wrz 2010, 14:36

Już było to poruszane, że dla posiadających abo na Navi, Pieszo mają w pakiecie :)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Tommy » sobota, 18 wrz 2010, 09:02

Qbek, larretowi pewnie chodziło o sprawdzenie funkcjonalności nawigacji środkami komunikacji miejskiej, a tego NaviPlan nie obejmuje.
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez Qbek » sobota, 18 wrz 2010, 10:13

100 % racji. Sorrka, pomyliłem się :(
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Spychacz » sobota, 18 wrz 2010, 15:10

vtec liczy na koszulkę albo kubek z logo NE :lol: - używam także Nokii z Symbianem - E52 i położenie na mapie jak się spóźniało tak się spóźnia przez co wiele razy przejechałem ulicę w którą miałem skręcić - np. wczoraj we Wrocławiu.
CT to marketingowy chwyt i tyle bo nie działa ONLINE wiele razy użytkownicy pisali (w tym ja) o nieistniejących korkach lub stworzonych ale tylko na mapie NE ;).
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez vtec_z » sobota, 18 wrz 2010, 19:51

Spychacz napisał(a):vtec liczy na koszulkę albo kubek z logo NE :lol:

Nie chcę doprowadzić NE do bankructwa bo i jedno i drugie musiałoby być w dość solidnym rozmiarze :D
Spychacz napisał(a): - używam także Nokii z Symbianem - E52 i położenie na mapie jak się spóźniało tak się spóźnia przez co wiele razy przejechałem ulicę w którą miałem skręcić - np. wczoraj we Wrocławiu.

Dziwne, że znasz tę przypadłość NE, a ciągle wierzysz, że widzisz na ekranie Twoje aktualne położenie i co gorsza wprowadzasz przekonanie w czyn :lol:
Ja z reguły jeżdżę według komunikatów głosowych (oczy są mi potrzebne do obserwacji drogi a nie telefonu), a tu informacja jest z reguły na czas. Dopiero wątpliwości wyjaśniam wzrokowo przetwarzając obraz przy użyciu mojego mózgowia. Jakoś nie zdarzyło mi się przejechać właściwej drogi tylko z powodu opóźnienia WZK (Wielkiej Zielonej Kropy)
Spychacz napisał(a):CT to marketingowy chwyt i tyle bo nie działa ONLINE wiele razy użytkownicy pisali (w tym ja) o nieistniejących korkach lub stworzonych ale tylko na mapie NE ;).

Mamy się pokłócić o definicję on-line i czym się różni od off-line? Uparcie widzisz tylko dwa stany - 0 i 1 - zapominając, że pomiędzy może zmieścić się dużo stanów pośrednich.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale użytkownicy pisali też o korkach prawidłowo wykrytych, pokazanych na mapie i mających trasy alternatywne. Wiele razy.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert