Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez Marian » niedziela, 12 wrz 2010, 19:50

Radut napisał(a): ... przecież to jest totalna niedoróba... nie chcę włączać GPS jak siedzę w pokoju gdzie ani nie jest mi potrzebny ani nie złapie fixa, mam wychodzić na dwór żeby tylko przeglądać mapę? Porażka.
W pokoju masz oglądać telewizor. Mapę masz przeglądać w aucie i natychmiast ruszać. Taki jest scenariusz.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Qbek » niedziela, 12 wrz 2010, 19:51

1 - Może to błąd, może zamierzone działanie. Planując wyjazd o 15-tej, pokazują się godziny w formacie PM
ObrazekObrazek

2 - Dodatkowe pytanie:
- co się dzieje ze zgłoszeniem spod klawisza 2 gdy akurat nie ma zasięgu sieci?

3 - Uważam, że menu pod 4 jest gorsze. Wcześniej wystarczyło na szybko w pierwszym polu kliknąć np. 2 (odpowiadało to 2km), teraz trzeba klikać kilka razy, by przebrnąć przez mniejsze odległości.
Nawiasem mówiąc, ktoś kiedyś omijał korek o długości 100m? :lol:

4 - Brakuje komunikatu wizualnego potwierdzającego realizację 4 lub 5. Dziś mi się przytrafiło nie wcisnąć 5, bo w trakcie jazdy jakoś to nie wyszło i bez powodzenia czekałem na przeliczenie trasy. Info mogłoby się wyświetlać DRUKOWANYMI w górnej belce - tam gdzie jest opis ulic/trasy.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » niedziela, 12 wrz 2010, 19:52

Marian napisał(a):
Radut napisał(a): ... przecież to jest totalna niedoróba... nie chcę włączać GPS jak siedzę w pokoju gdzie ani nie jest mi potrzebny ani nie złapie fixa, mam wychodzić na dwór żeby tylko przeglądać mapę? Porażka.
W pokoju masz oglądać telewizor. Mapę masz przeglądać w aucie i natychmiast ruszać. Taki jest scenariusz.

Ale ja oglądam mapę w domu (bez GPS-a) i nie zauważyłem problemów... napisz proszę coś więcej (może włączyłeś zamiast przeglądania mapy śledzenie pozycji...).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Radut » niedziela, 12 wrz 2010, 20:28

Włączam aplikację, wchodzę w "Mapa", pokazuje mi się mapka mojej okolicy (zlokalizowana po GSM). Za chwilę pytanie systemowe "czy zezwolić na połączenie Bluetooth" - odpowiadam "Nie". I w becie był spokój, przeglądałem mapę ile chciałem, a tutaj się zaczyna - ciągle "Błąd połączenia GPS" i centrowanie mapy na moją okolicę. Jeszcze nie wiem od czego to zależy ale czasem da się to uspokoić na jakiś czas właśnie klikając "Śledź pozycję". Ale generalnie nie klikając nic cały czas będzie nam centrować, może uda mi się dojść jak się z tym uporać... w każdym razie nie powinno być tak że zamiast od razu przeglądać mapę to trzeba klikać w menu różne opcje, które być może wyłączą nahalne komunikaty, a może nie...
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez ALEX » niedziela, 12 wrz 2010, 20:38

Radut napisał(a):Włączam aplikację, wchodzę w "Mapa", pokazuje mi się mapka mojej okolicy (zlokalizowana po GSM). Za chwilę pytanie systemowe "czy zezwolić na połączenie Bluetooth" - odpowiadam "Nie". I w becie był spokój, przeglądałem mapę ile chciałem, a tutaj się zaczyna - ciągle "Błąd połączenia GPS" i centrowanie mapy na moją okolicę. Jeszcze nie wiem od czego to zależy ale czasem da się to uspokoić na jakiś czas właśnie klikając "Śledź pozycję". Ale generalnie nie klikając nic cały czas będzie nam centrować, może uda mi się dojść jak się z tym uporać... w każdym razie nie powinno być tak że zamiast od razu przeglądać mapę to trzeba klikać w menu różne opcje, które być może wyłączą nahalne komunikaty, a może nie...

Masz rację - zauważ, że najpierw pojawia się komunikat o włączeniu śledzenia pozycji... rzeczywiście, niedoróba...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Radut » niedziela, 12 wrz 2010, 20:51

Tym bardziej że w becie kliknięcie opcji "Śledź pozycję" nie działało w trybie włącz/wyłącz tylko zawsze ją włączało (przy każdym kliknięciu był komunikat "Śledzenie pozycji włączone"). Teraz nagle działa w trybie przełącznika i w dodatku chyba tym razem domyślnie jest włączone?? Groch z kapustą... :D
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez lchmiel » niedziela, 12 wrz 2010, 20:59

ALEX napisał(a):
Marian napisał(a):

Ale ja oglądam mapę w domu (bez GPS-a) i nie zauważyłem problemów... napisz proszę coś więcej (może włączyłeś zamiast przeglądania mapy śledzenie pozycji...).

I ja oglądam bez problemów, dowolne fragmenty mapy, i bez jakiegokolwiek komunikatu o BT lub o śledzeniu pozycji. Ciekawe, że na jednym SE jest tak, a na innym inaczej: SE K800i/C902, K800i/K800i.

Automatyczne łączenie z GPS po uruchomieniu aplikacji mam wyłączone. To jedyna opcja, która przychodzi mi do głowy, która mogłaby tu mieć jakiś związek.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez lnowaczyk » poniedziałek, 13 wrz 2010, 09:55

ulmus102 napisał(a):Nie wiem od czego zależy łapanie fiksa (mam Samsunga Wave S8500), raz łapie mi go w ciągu kilku sekund, a czasem to i pół godziny jest mało. Pomoże ktoś rozkminić jak sobie z fixem radzić?

Samsung Wave

Konfiguracja GPS
W menu telefonu wybieramy "Ustawienia" -> "Komunikacja" -> "Lokalizacja" -> "Profil transmisji danych" i zaznaczamy profil "Internet" właściwy dla danej sieci komórkowej.
Następnie wybieramy kolejno "Ustawienia" -> "Komunikacja" -> "Lokalizacja" i zaznaczamy "Włącz GPS" oraz "Wspomaganie GPS".
Aby sprawdzić poprawność lokalizowania pozycji przez telefon oraz ilość znajdowanych przez telefon satelit, wybieramy z menu "Ustawienia" -> "Komunikacja" -> "Lokalizacja" -> "Moje położenie".

Następnie umieszczamy telefon poza budynkiem na 30min-1h, aby telefon wyszukał satelity. Ta procedura jest konieczna, podczas pierwszego użycia GPS-u.
lnowaczyk

Postprzez ulmus102 » poniedziałek, 13 wrz 2010, 10:26

re @up
co do menu mam w lokalizacji zaznaczone pierwsze 4 pozycje.
gdy kliknę "Moje położenie", to w ciągu kilku sekund podaje moją pozycję, choć ilość satelit=0. Gdy wyjdę z "moje położenie" i od razu ponownie tam wejdę, to znowu wyzerowana jest moja pozycja i ponownie przez pakiety danych jest ona ustalana.
Piszesz, że należy włączyć ustalanie mojej pozycji na 0,5-1h i że jest to konieczne. Czy mam rozumieć, że Wave musi rozgrzewać się godzinę przed każdym użyciem???? To byłaby całkowita porażka
ulmus102

Postprzez lnowaczyk » poniedziałek, 13 wrz 2010, 11:03

ulmus102 napisał(a):Czy mam rozumieć, że Wave musi rozgrzewać się godzinę przed każdym użyciem???? To byłaby całkowita porażka

Te czynności należy wykonać tylko jeden raz na samym początku korzystania z wbudowanego GPS-u lub po dłuższym czasie niekorzystania z GPS-u, kiedy pojawią się problemy w wyznaczaniem pozycji.
lnowaczyk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert