Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niezbędne poprawki błędów w wersji 5.2.1

Re: Niezbędne poprawki błędów w wersji 5.2.1

Postprzez SlaviNavi » wtorek, 9 lis 2010, 18:12

Niezbędna poprawka w wersji 5.2.1 dla telefonu LG GT500 :!: :!: :!:
W telefonie LG GT500 są dostępne tylko 2 Motywy telefonu: pierwszy to "Klasyczny" z czarnym tłem, drugi motyw "Biały" z białym tłem.Problem występuje przy zastosowaniu motywu "Białego" otóż przeglądając w Aplikacji NE w "Narzędzia" "Moje Konto" sprawdzając "Dostępne usługi" nie idzie nic przeczytać ponieważ wychodzi czarne tło i brak jest informacji o usługach nie widać liter.Taki sam problem występuje jak chcę przejść do: "Wprowadź kod usługi" , "Nowe konto"-"Potwierdzenie" ,"Przeniesienie Konta"-"Potwierdzenie" , "Przypomnij ID i hasło" , "Ustawienia dźwięków"-"Ustawienia" ,"Ustawienia GPRS" , "Ustawienia ekranu" ,"Ustawienia mapy i trasy" , "Zaawansowane" "Sprawdź aktualizacje"-"Informacja" oczywiście nie widoczna. Tak samo jest podczas korzystania "Nawiguj" ,"Mapa" ,"Szukaj" no i oczywiście "Narzędzia". Opisuję powyższy problem dlatego że nie jestem zwolennikiem Czarnego motywu w telefonie.Biały motyw jest odpowiedni bo wchodząc w ustawienia telefonu "Ekran" daję-ustawiam sobie Jasność na 0% lub 20% i mam wtedy SZARE TŁO zamiast rażącego białego. Proszę o poprawkę w wersji 5.2.1 dla LG Gt500
SlaviNavi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG Swift L9/myPhone LUNA

Postprzez algi » wtorek, 9 lis 2010, 19:15

Ja dodam jeszcze BEZNADZIEJNE, NIEERGONOMICZNE wybieranie czasu planowanej podróży, oraz niemożliwości wyboru dnia z przyszłego miesiąca (np. gdy dzisiaj jest 30sty a chcemy sprawdzić trasę 2giego). Patrz: mój awatar.

A czytając Twojego posta, wnioskuję że ciekawe muszą być te testy NE skoro LG GT505 był telefonem REKOMENDOWANYM - czyli wg definicji NE - mieli go i ostro testowali. A tu wychodzi że przy zmianie motywu nie widać wielu informacji. O ile rozumiem że trudno byłoby to testować gdyby w telefonie było 30 motywów i możliwość wgrania kolejnych 300. A motywy są 2 i koniec.
Ponownie widać że REKOMENDACJA NE jest warta tyle co nic.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez KasiaD » czwartek, 18 lis 2010, 14:59

Jeśli chodzi o tło w GT500 i GT505, to podejrzewamy, że jest to związane z firmwarem telefonu. Mamy oba modele i na motywie białym, przy 0% jasności tło w przypadku opisanych opcji jest ciemno szare na GT500, na GT505 nawet białe :? - litery są czytelne.

Mam małą prośbę, można prosić o screena?
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » środa, 24 lis 2010, 15:45

Pole do wprowadzania daty i godziny wygląda tak jak wygląda, ponieważ jest to pole natywne, o jego wyglądzie decyduje system. Niestety jego twórcą są programiści z LG, widocznie mieli bardzo małe palce, skoro dla nich było to wygodne :| :/. Przyjrzymy się problemowi.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez algi » środa, 24 lis 2010, 18:17

Dziękuję za odpowiedź.

Mam inne aplikacje w Javie na tym telefonie i często jest proste pole do wpisania cyferek z klawiatury - nie można takiego zrobić?
Kalendarz jest ok a chyba nie jest natywny bo oryginalny w telefonie (oraz drugi w widgecie ) wyglądają zupełnie inaczej. Ale kalendarz jest OK o ile będzie po prawej strzałka aby móc wybrać dzień w następnym miesiącu.

A teraz pytanie ogólne - na ile linia 5 będzie rozwijana?

Ja, a także wielu użytkowników wypowiadających się na tym forum, zakupiliśmy NOWE, ŚWIEŻE i REKOMENDOWANE przez NE telefon na początku tego roku, często przedłużając umowy u operatorów na kolejne 24 miesiące ORAZ zakupiliśmy abonamenty w NE na kolejne 24 miesiące.

Teraz się dowiadujemy że nasze telefony są BE, mają wycieki pamięci (które przeszkadzają w v.6 a nie przeszkadzają w v.5), mają problemy z taktowaniem procesora (które przeszkadzają w v.6 NE a nie przeszkadzają w v.5 NE oraz nie przeszkadzają w innych aplikacjach JAVA, w tym intensywnie wymagających mocy procesora grach 3D) i v.6 nie będzie.

W takim wypadku jak będzie rozwijana linia 5? Prawdopodobnie potrzebna nam jest nawigacja SAMOCHODOWA więc bajery typu KM i nawigacja piesza wypadają i nawet dobrze.

Ale czy możemy liczyć na podstawowe funkcjonalności przy nawigacji samochodowej jak np.:
- automatyczne przeliczanie trasy
- kontrole / wypadki on-line
- wsparcie dla asystenta pasa ruchu, jeśli NE zakupi odpowiednie mapy

Czy po prostu ekipa NE odpuści i wyśle użytkowników przy najbliżej zmianie telefonu do konkurencji na literkę A ?

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 19:45

algi napisał(a):Czy po prostu ekipa NE odpuści i wyśle użytkowników przy najbliżej zmianie telefonu do konkurencji na literkę A ?

Uważam, że nie masz co liczyć na zmiany o których piszesz. Czy potrafisz podać inne przykłady oprogramowania gdzie wprowadzono nową funkcjonalność do starej wersji?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez roman_tp » środa, 24 lis 2010, 20:02

ALEX napisał(a):Czy potrafisz podać inne przykłady oprogramowania gdzie wprowadzono nową funkcjonalność do starej wersji?

czytając to zdanie nie mogłem zrozumieć co miałeś na myśli.
tu nie chodzi o..., jak napisałeś "dodanie nowej funkcji do starej wersji" tylko o wprowadzenie nowych funkcji do nowej wersji i tym samym zatrzymanie rozwoju aplikacji na dotychczasowe telefony - prywatnie tak to odbieram.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: CAT B15

Postprzez algi » środa, 24 lis 2010, 20:15

ALEX napisał(a):
algi napisał(a):Czy po prostu ekipa NE odpuści i wyśle użytkowników przy najbliżej zmianie telefonu do konkurencji na literkę A ?

Uważam, że nie masz co liczyć na zmiany o których piszesz. Czy potrafisz podać inne przykłady oprogramowania gdzie wprowadzono nową funkcjonalność do starej wersji?

Chyba Opera rozjechała się na taką FULL i taką MINI.
Musiałbym sprawdzić....

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 20:20

roman_tp napisał(a):
ALEX napisał(a):Czy potrafisz podać inne przykłady oprogramowania gdzie wprowadzono nową funkcjonalność do starej wersji?

czytając to zdanie nie mogłem zrozumieć co miałeś na myśli.
tu nie chodzi o..., jak napisałeś "dodanie nowej funkcji do starej wersji" tylko o wprowadzenie nowych funkcji do nowej wersji i tym samym zatrzymanie rozwoju aplikacji na dotychczasowe telefony - prywatnie tak to odbieram.

Czy np. Microsoft wprowadza nową funkcjonalność do IE6? Nie, wydaje 7, 8, niedługo 9. To miałem na myśli. Zobacz temat wątku. Wyraziłem swoją opinię. Jak postąpi NE - nie wiem.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert