Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Postprzez kiloff » niedziela, 25 paź 2009, 21:59

Na tej trasie powinno Ci naliczyć (łącznie z uruchomieniem programu, wyszukaniem adresów, zakładając że nie zboczysz z trasy):
- wysłanych 4kB,
- odebranych 32kB.

Wciąż jest u Ciebie coś nie tak:
- z naliczaniem danych,
- z hardwarem.

Co do pierwszego (naliczania) to pomimo uruchomienia w swoim abonamencie pakietu 25MB łączysz się pewnie korzystając z protokołu WAP zamiast normalnego internetu. Jeśli tak jest, to (nie znam LG) gdzieś w telefonie trzeba ustawić jakim protokołem ma się łączyć aplikacja NE lub w ogóle aplikacje Java.
Co do drugiego problemu (hardware'u) to jest to najprawdopodobniej problem odbiornika (nie jest on raczej zbyt czuły, poza tym trzymałeś go w rękach pod dachem, zamiast postawić na desce rozdzielczej lub pod tylną szybą jeśli siedziałeś z tyłu). Jeśli chcesz testować po raz pierwszy NE i zobaczyć jak się sprawuje to wyeliminuj błąd odbiornika ustawiając go w optymalnym miejscu i poczekaj przed jazdą aż złapie fixa (uruchom NE, wejdź w Narzędzia > Zaawansowane > Dane GPS, i poczekaj aż ustali się pozycja, dopiero potem zacznij jechać). Oczywiście nie jest to codziennym rytuałem każdego użytkownika NE - zazwyczaj nie ma problemów z ustaleniem pozycji, a większość z nas mając GPSa w komórce korzysta z "aGPS" co pozwala odbiornikowi ustalić pozycję jeszcze zanim zdążysz wybrać punkt docelowy.

To oczywiście pomysły na podstawie moich domysłów. Sprawdź i daj znać.
kiloff
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Sool » poniedziałek, 26 paź 2009, 06:10

W ustawieniach tel. mam dwie opcje: internet WAP oraz internet Jawa. Zaznaczona jest ta druga. Czytam Wasze sugestie i coraz bardziej wpadam w stresy. :?
Sool

Telefon: LG GT505

Postprzez kiloff » poniedziałek, 26 paź 2009, 09:32

PLUS chyba nie udostępnia profilu internetowego o nazwie "Internet Java"... To jest chyba opcja telefonu w którą się wchodzi i dopiero w niej wybiera się sposób łączenia z internetem, ale nie jestem pewien.
Na stronie PLUSa jest możliwość wysłania na swój telefon konfiguracji internetu - osobno dla WAP i osobno dla GPRS (niestety nie widzę na liście twojego modelu telefonu, więc musiałbyś wybrać jakiś podobny). Powinieneś posiadać oba te profile zapisane w telefonie. Potem (zajrzyj do instrukcji obsługi) ustaw w telefonie dla przeglądarki profil WAP, a dla aplikacji Java profil GPRS.

Panowie z NE powinni Ci tu pomóc, bo w końcu współpracują z LG i preinstalują swoją aplikację na tym telefonie zanim trafi do sklepów.

Dodatkowo załączam swoje pytanie: czy serwer NE może wykryć którym protokołem (WAP czy GPRS) łączy się dany telefon? Jeśli tak, to dobrze byłoby wyświetlać automatyczne ostrzeżenie w programie, że WAP może powodować zwiększenie kosztów transmisji.

Oczywiście mogę się mylić co do powodu tego problemu.
kiloff
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Sool » wtorek, 27 paź 2009, 18:01

No i stało się. Po rozmowie z NE i servis'em LG telefon zareklamowalem u sprzedawcy. Mam klopot z glowy i pełny luz przez 22 dni. Wszystkim forumowiczom którzy zainteresowali sie moim probleme i utwierdzali mnie w przekonaniu, że coś jest nie tak z telefonem, składam szczere podziekowania.
Sool

Telefon: LG GT505

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawig

Postprzez patryk20 » poniedziałek, 16 paź 2017, 08:20

Ja nie wyobrażam sobie jechać w jakąkolwiek trasę bez nawigacji. Nie to, że mam słabą orientację w terenie, bo po mieście nie jest mi potrzebna (no chyba ze do sprawdzania korków), ale gdy już jadę gdzieś dalej to zdecydowanie się przydaje.
patryk20

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawig

Postprzez MasterX » środa, 13 gru 2017, 13:57

patryk20 napisał(a):Ja nie wyobrażam sobie jechać w jakąkolwiek trasę bez nawigacji. Nie to, że mam słabą orientację w terenie, bo po mieście nie jest mi potrzebna (no chyba ze do sprawdzania korków), ale gdy już jadę gdzieś dalej to zdecydowanie się przydaje.

Mam to samo, mimo że trasę znam, wolę być zabezpieczony na wypadek gdybym musiał znaleźć jakiś objazd..
Pasjonat informatyki - http://www.szybkiewsparcie.pl
MasterX

Poprzednia strona

Powrót do Pytania ogólne