Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 19:07

Z nawigacji powinien korzystać każdy kierowca.

Nawigacja satelitarna to :

• Wygoda - możemy dojechać w dowolne miejsce, znaleźć najbliższy bankomat, aptekę i tysiące innych interesujących punktów.
  • Bezpieczeństwo - komunikaty głosowe pozwalają nam pokonać większość trasy bez odrywania oczu od drogi, system z wyprzedzeniem informuje nas o niezbędnych manewrach, możemy się więc na nie spokojnie przygotować.
  • Oszczędność czasu - nie tracimy czasu na planowanie wyjazdu, na błądzenie w poszukiwaniu punku docelowego.

Jeśli będziesz korzystać z nawigacji tylko co jakiś czas, NaviExpert jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jedyny większy wydatek to zakup odbiornika GPS, który posłuży Ci przez wiele lat. Potem możesz płacić tylko za te dni, w których korzystasz z nawigacji.

Pomyśl też czy nie jeździsz w nieznane miejsca rzadko właśnie dlatego, że nie masz nawigacji. Wyobraź sobie, że w każdej chwili możesz dojechać wprost pod jeden z prawie dwóch milionów adresów w Polsce rónie łatwo jak np. do domu swoich rodziców, że w każdej chwili możesz odwiedzić jedną z tysięcy atrakcji turystycznych zawartych w naszej bazie POI, że w każdym mieście czujesz się równie swobodnie jak w tym, w którym mieszkasz.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Postprzez bacasos » środa, 22 lip 2009, 11:49

jaką drogę wybrać Katowice - Kołobrzeg??? przeglądałem rózne mapy online i każda wskazuje inną trasę !!!! navi wskazuje mi trasę z Katowic do Wrocławia dalej Szczecin i Kołobrzeg to jest prawie 700 km a mapy online wskazują troche inna trasę i krótszą o ponad 100 km ????
bacasos
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: lg km 900 , NOKIA 6300

Postprzez mstelmach » środa, 22 lip 2009, 12:02

a jaki typ trasy wybrales, o ktorej godzinie wyjazd i jaka wersja NE?
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez mindzik » środa, 22 lip 2009, 12:04

Trasa krótsza przez Ostrów Wielkopolski i Poznań 574 km czas 9:10
Trasa szybsza czyli taka jak opisałeś 686 km czas 8:36.
To już od Ciebie zależy czy te pół godziny oszczędności czasu warte jest nadłożenia 112 km. Zapewne przy tej krótszej spalisz też mniej paliwa.
Sprawdzałem przy czasie wyjazdu o 9.00 np dziś(środa) obydwie optymalne premium NE 5.0 beta
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez bacasos » czwartek, 23 lip 2009, 10:26

dzięki !!!! a jeszcze jedno pytanko jadąc dziś z Mikołowa do Sosnowca na navi na telefonie LG KM 900ARENA (wersja navi przypisana do tel. Lg KC910 na Arenie jakoś śmiga)zauważyłem że nie podaje średniej prędkości , średnia prędkość wynosiła cały czas "zero"??????

dzięki!!!!!

pozdrowionka!!!!
bacasos

Telefon: lg km 900 , NOKIA 6300

Postprzez Pablo_at_NE » środa, 29 lip 2009, 20:49

bacasos napisał(a):dzięki !!!! a jeszcze jedno pytanko jadąc dziś z Mikołowa do Sosnowca na navi na telefonie LG KM 900ARENA (wersja navi przypisana do tel. Lg KC910 na Arenie jakoś śmiga)zauważyłem że nie podaje średniej prędkości , średnia prędkość wynosiła cały czas "zero"??????

dzięki!!!!!

pozdrowionka!!!!

Bacasos,

Podziel się informacjami jak NaviExpert działa na Arenie. Jak sprawuje się GPS, czy zawsze podaje właściwą pozycję? Z moich doświadczeń wynika, że ten telefon nie ma najlepszego GPSa. Czy mógłbyś również podać info o wersji softu zainstalowanym na tym telefonie?
Pablo_at_NE

Telefon: GalaxyS, GalaxyT

Postprzez Sool » piątek, 23 paź 2009, 20:35

Jastem użytkownikiem NE od dzisiejszego dnia. Moje pierwsze wrazenie jest... nie do opisania. Żałuję, że zamiast LG GT505 nie kupiłem Nokii z syst. symbian. Miałbym mape topo bez abonamentów i należności za GPRS. Raz wykupuje się programik Garmin Mobile oraz mape topo i jest po "ptakach". Pierwsze 10 min. połączenia z GPS kosztowały mnię ponad 15 PLN, czy to już tak będzie? Czy ktoś tu na forum publikował swoje oszacowania kosztów tej... zabawy z NE??? Jestem ciekawy rachunku ekonomicznego, np. w funkcji dlugości trasy,- przez Warszawe w godz. szczytu,- do czasu przejazdu z włączonym GPS NaviExpert i GPRS? Zawieszam swoje podróżę z NE aż do sezonu urlopowego, a może i na dłużej. Moż ktoś z Was przekona mnię, że nie mam racji. Tak po cichu, to nawet na to liczę. Jak na razie, to mam potężnego doła. :(
Sool

Telefon: LG GT505

Postprzez mindzik » piątek, 23 paź 2009, 21:18

Sool napisał(a):Jastem użytkownikiem NE od dzisiejszego dnia. Moje pierwsze wrazenie jest... nie do opisania. Żałuję, że zamiast LG GT505 nie kupiłem Nokii z syst. symbian. Miałbym mape topo bez abonamentów i należności za GPRS. Raz wykupuje się programik Garmin Mobile oraz mape topo i jest po "ptakach". Pierwsze 10 min. połączenia z GPS kosztowały mnię ponad 15 PLN, czy to już tak będzie? Czy ktoś tu na forum publikował swoje oszacowania kosztów tej... zabawy z NE??? Jestem ciekawy rachunku ekonomicznego, np. w funkcji dlugości trasy,- przez Warszawe w godz. szczytu,- do czasu przejazdu z włączonym GPS NaviExpert i GPRS? Zawieszam swoje podróżę z NE aż do sezonu urlopowego, a może i na dłużej. Moż ktoś z Was przekona mnię, że nie mam racji. Tak po cichu, to nawet na to liczę. Jak na razie, to mam potężnego doła. :(

Coś chyba masz źle poustawiane, może wspomaganie GPS tyle Ci ciągnie albo jeszcze coś innego, może nie masz żadnego pakietu danych wykupionego i ten standardowy jest jakiś okropnie drogi. Może opisz lepiej w jakiej sieci, jaki cennik masz gprs'u. W ustawieniach NE jest licznik danych skoro użytkujesz od dziś to powiedz ile danych pobrało.
Ogólnie mówiąc to wyszło Ci stanowczo za drogo, no chyba że użytkujesz w roamingu to może być tak jak opisałeś.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez kiloff » sobota, 24 paź 2009, 00:01

Najprawdopodobniej to wina twojej taryfikacji (abonamentu).
Opisz co masz i ile danych pobrało.

A co do ilości danych potrzebnych nawigacji online to test masz tu http://ralphocean.wordpress.com/2009/07/31/test-transmisji-danych-dla-nawigacji-mobilnych/
kiloff

Postprzez Sool » niedziela, 25 paź 2009, 20:30

Witam! Znalazłem chyba sposób na pomniejszenie kosztów korzystania z nawigacji NE. Aktywowałem pakiet GPRS 25 MB za 8,50, i to powinno mi wystarczyć na m-c. Zużycie pakietów za rozmowy i GPRS kontroluję na bieżąco poprzez wgląd na swoje konto u operatora sieci komórkowej. Dzisiejszego dnia przetestowałem zalety NE,( powiedzmy zalety ), na trasie Elbląg – Gdańsk. Łyknął tylko 2428 kB, co chyba nie jest złym wynikiem? Jechałem 1h 15'.
Czym dysponuję: „telefon mam w sieci plus gsm, wykupiłem abonament,- pakiet 12m 20pp Polska Premium,- na użytkowanie NE i to wszystko. Nawet nie wiem, co to jest te… 12m? Test wypad fatalnie. Ponieważ jest to mój pierwszy bezpośredni kontakt z nawigacją więc zakładam, że niekorzystne wrażenie było wynikiem mojej niewiedzy jak tym urządzeniem należy się posługiwać. Przez całą trasę albo aktualizował mapę, albo ustalał pozycję samochodu. I tak przez całe 65km, co 3-5km. Najciekawsze było, że sygnał zanikał właśnie na skrzyżowaniach. Jedyna zaleta to, to, że o radarze wiedziałem już na 0,5 km wcześniej. Sygnał GPS nie może zanikać w trakcie jazdy samochodem? Jechałem, jako pasażer, ze Szczecina do Elbląga i miałem w łapkach odbiornik GPS m-ki MILO. Nic podobnego, ba, ani razu sygnał nie uległ przerwaniu. Bardzo proszę o podpowiedzi co robię źle, jak należy zdefiniować trasę aby jej śledzenie poprzez GPS było płynne i bez zakłóceń.
pozdrawiam
Sool

Telefon: LG GT505

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne