Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez krzyszt_off_74 » niedziela, 26 wrz 2010, 17:04

Na K850i aplikacja jest diabelsko cicha. Inne są o wiele głośniejsze i dlatego wiem, że z K850i można wyciągnąć więcej.
NE + radio = zły duet
NE + radio + CB Radio = bardzo zły duet
krzyszt_off_74
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez krzyszt_off_74 » niedziela, 26 wrz 2010, 17:11

To powinno być w "Ciekawostkach" raczej.
Wczoraj w miejscowości Olsztyn k. Częstochowy dodałem sobie "Mój punkt", żeby łatwo było trafić nocą do mojego miejsca zakwaterowania i noclegu. Jakież było moje zdziwienie, gdy nawigując sie z Częstochowy do tegoż właśnie "Mojego punktu" , NE doprowadził mnie w inne miejsce. Sprawdzałem kilka razy. Za każdym NE nie doprowadził mnie do "Mojego Punktu". Całe szczęście, że do Olsztyna na Mazurach mnie nie pokierował. :)
A przy okazji poprawcie mapy w tym Olsztynie, bo NE każe tam jechać pod prąd na tym rondzie co oni tam mają.
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez Spychacz » niedziela, 26 wrz 2010, 20:06

A ja byłem na grzybach niedaleko Sierakowa i nie mogłem sobie ponawigować na leśnej drodze bo... nie miałem zasięgu GSM, poratowałem się OVI
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez roman_tp » niedziela, 26 wrz 2010, 21:05

ja bez kompasa nie ruszam się z domu - wbudowany w zegarek ;)

ps.
były grzybki?
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez jas342 » niedziela, 26 wrz 2010, 21:58

mindzik napisał(a):Jeśli chodzi o nową wersję, to bardzo długo przelicza trasę po zjechaniu z trasy, wczoraj, jadać z Grzybowskiej na lotnisko w Warszawie,
dopiero przy pomniku lotnika program dopiero się odnalazł, a to już z 1/5 trasy.
Nowa trasa przychodziła, na tyle wolno, że gdy dochodziła była już nieaktualna.
I nie wiem czy to wina serwerów NE czy operatora PLUS, ale w wersji 5, w miarę dobrze to działało.
I to nie jest pojedynczy przypadek, zdarza się to coraz częściej.

Z tego co wiem to aplikacja w telefonie nie przelicza trasy tylko wszystko odbywa się na serwerze. Użytkowników przybywa więc i serwer jest mocno obciążony. Miałem podobne problemy z wcześniejszymi wersjami, przyznam jest to mocno uciążliwe :( , ale niestety jest to wliczone w ten typ nawigacji. Trzeba liczyć na rozwój i rozbudowę nie tylko po stronie aplikacji jak i po stronie serwera, nie zapominając o szybkich łączach, to przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom.
jas342

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez jas342 » niedziela, 26 wrz 2010, 22:11

Z tego co zauważyłem na pierwszy rzut oka aplikacja na mojej N5800 pracuje OK. Muszę się wybrać w dłuższą trasę bo poprzednie wersje lubiły się zacinać. Lecz co zauważyłem: nie działa przycisk odsłuchu wybranego głosu, można jedynie wybrać lub wyjść. Opcja ciekawa skoro pojawiły nowe głosy warto wypróbować przed ściągnięciem, niestety ja dźwięk usłyszałem dopiero w samej nawigacji.

PS. Problem rozwiązał się sam. Rzeczywiście po zainstalowaniu przycisk nie działał, nawet po zainstalowaniu wybranego głosu, ale po przejechaniu paru kilometrów chciałem zmienić wybrany głos i oczywiście wszystko zadziałało i działa jak należny, można odsłuchiwać przed zainstalowaniem. Mam nadzieję że pojawią się jeszcze inne głosy, może edytor własnego, jak w mapach OVI. :D
Ostatnio edytowano niedziela, 3 paź 2010, 18:14 przez jas342, łącznie edytowano 1 raz
jas342

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 27 wrz 2010, 06:08

jas342 napisał(a):Użytkowników przybywa więc i serwer jest mocno obciążony. ... ale niestety jest to wliczone w ten typ nawigacji. Trzeba liczyć na rozwój i rozbudowę nie tylko po stronie aplikacji jak i po stronie serwera, nie zapominając o szybkich łączach, to przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom.

może już czas pomyśleć o tym, co było przedstawione już jakiś czas temu - rozwiązanie hybrydowe: aplikacja z zainstalowaną mapą w telefonie i CT online [podobnie jak KSN].
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez potworny » poniedziałek, 27 wrz 2010, 07:17

Na to rozwiązanie się nie zgodzą, bo trudniej będzie walczyć z piractwem. Wyjątkowo liczebny zarząd NE będzie musiał zdecydować się na dokupienie serwerów. Niestety, musimy wybaczać takie szkolne wpadki, bo ewidentnie administrator systemów informatycznych NE panikuje lub nie wie, co powinien zrobić, żeby oprogramowanie wytrzymywało coraz większą liczbę użytkowników.

Na moje oko w firmie brakuje:
1) Jakiegokolwiek lub po prostu sprawnego kierownika projektów informatycznych, który kontrolowałby naturalne ściemy programistów o tym, jak bardzo są zapracowani
2) Programistów, gdyż obecny zespół nie wyrabia się z zadaniami
3) Dobrego dyrektora - najlepiej wizjonera, który dokładnie wie, czego chce i potrafi poprowadzić zespół
4) Serwerów - bo pewnie ktoś tam jest, kto twierdzi, że z tego, co mają, da się jeszcze coś wycisnąć
potworny

Postprzez liderc4 » poniedziałek, 27 wrz 2010, 09:03

Zycie:
Obrazek
Bo nie prędkość zabija tylko jej gwałtowna utrata
Obrazek
liderc4

Telefon: Samsung Wave S8500

Postprzez Marian » poniedziałek, 27 wrz 2010, 12:21

potworny napisał(a): Na to rozwiązanie się nie zgodzą, bo trudniej będzie walczyć z piractwem.
Niekoniecznie. Bo bezpieczne rozwiązanie zakłada mapy w telefonie oraz trasę opracowaną na serwerze. Mapa w telefonie, aby jej wielokrotnie nie przesyłać wraz z trasą, co jest wąskim gardłem dla automatycznej aktualizacji. Drugim wąskim gardłem jest konieczność wielokrotnego wyznaczania trasy. Tu KSN wydaje sie być w lepszej sytuacji, bo rozkłada routing na procesorki użytkowników. Natomiast wprowadzenie do routingu prognoz wymaga znacznie większej pamięci i mocy obliczeniowej niż może zapewnić komórka. I tu NE jest w stosunku do KSN potencjalnie do przodu. Potencjalnie, bo w NE routing on-line jest dopiero w okresie niemowlęcym i nie wiadomo, czy kiedykolwiek z niego wyrośnie. A KSN w miejscu też nie stoi i wyznaczanie trasy na serwerze już ma (Drogowskaźnik).
potworny napisał(a):Na moje oko w firmie brakuje:
1) Jakiegokolwiek lub po prostu sprawnego kierownika projektów informatycznych, który kontrolowałby naturalne ściemy programistów o tym, jak bardzo są zapracowani
2) Programistów, gdyż obecny zespół nie wyrabia się z zadaniami
3) Dobrego dyrektora - najlepiej wizjonera, który dokładnie wie, czego chce i potrafi poprowadzić zespół
4) Serwerów - bo pewnie ktoś tam jest, kto twierdzi, że z tego, co mają, da się jeszcze coś wycisnąć
Być może. Ale z pewnością potrzeba kogoś, kto wie o co w nawigacji chodzi i jakie problemy należy rozwiązać. A cała reszta to już tylko wdrożenie. I właśnie do tego potrzebne jest powyższe 1 - 4.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert