Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez Seavolv » czwartek, 3 lut 2011, 06:40

algi napisał(a):Było to zgłaszane wielokrotnie. Zakładamy, że wraz z wprowadzeniem "kontroli on-line" dojdą inne kategorie, m.in. wypadek.
Może ktoś z NE by potwierdził to ?

No to zobaczymy co przyniesie nowa wersja :D

A mam jeszcze dwie rzeczy do poprawy w wersji na Androida i może nie tylko.
1. Kilkukrotnie zdarzyło mi się że po wybraniu punktu do nawigowania, przy wyborze trasy miałem czarny ekran tylko z napisem "rekomendowana" i przyciski "ok" "anuluj"i nic więcej, po wciśnięciu ok przejście do nawigowania trwa około 2-3min tak jakby system się zwiesił. Jak będę miał okazje to zrobię screena.

2. Nie wiem z czego to wynika ale czasem NE za cholerę nie chce pobrać trasy, mimo że połączenie z internetem jest bo sprawdzam to odpalając na włączonym NE przeglądarkę i widzę na belce powiadomień że odbywa się transfer więc to nie wina internetu.
Natomiast mimo wciskania "przelicz trasę ponownie" NE taki transfer się nie odbywa, i nie ma żadnego komunikatu ze strony aplikacji że nie ma do niego dostępu więc obstawiam winę aplikacji NE, pomaga dopiero restart NE, co jet dość uciążliwe jeśli nawigujemy w mieście.
Seavolv
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Spica i5700

Postprzez algi » czwartek, 3 lut 2011, 07:21

Czasami też to mam (pkt.1.) nie tylko na Androidzie i dla mnie to wygląda na przejściowe problemy z serwerem.

Nie wiem czy też drugi punkt nie dotyczy serwera NE lub ogólnie czegoś po drodze w sieci bo innego aplikacje w tym samym czasie działają.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 3 lut 2011, 08:31

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:53 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » czwartek, 3 lut 2011, 09:09

Według mnie przyczyną obu problemów są awarie po stronie NE.
A co do wielozadaniowości Androida... czy ma ktoś program do ustawienia priorytetów dla poszczególnych aplikacji/procesów? Bo bez tego nie traktuję poważnie wielozadaniowości...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez algi » czwartek, 3 lut 2011, 10:02

Hunter-sw napisał(a):A ja problemów wymienionych przez Seavolv w pkt.1 nigdy nie miałem okazji doświadczyć 8-)
Wydaje mi się, że problem leży nie po stronie serwerów, tylko w wielozadaniowości Androida, z którą słabsze telefony gorzej sobie radzą.
Odnośnie pkt.2, potwierdzam. Rzadko, ale jest nieraz taka sytuacja ma miejsce.

Na telefonie bez Androida, jednozadaniowym jest to samo..... Więc to nie sam Android .... a że na Galaxy S to samo to ... chyba to nie jest "słabszy telefon" ?

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 3 lut 2011, 12:02

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:53 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez vtec_z » czwartek, 3 lut 2011, 12:25

Seavolv napisał(a):A mam jeszcze dwie rzeczy do poprawy w wersji na Androida i może nie tylko.
1. Kilkukrotnie zdarzyło mi się że po wybraniu punktu do nawigowania, przy wyborze trasy miałem czarny ekran tylko z napisem "rekomendowana" i przyciski "ok" "anuluj"i nic więcej, po wciśnięciu ok przejście do nawigowania trwa około 2-3min tak jakby system się zwiesił. Jak będę miał okazje to zrobię screena.

Pisałem o tym zjawisku kilka postów wyżej: topic461-30.html#p12993
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez algi » czwartek, 3 lut 2011, 14:59

Hunter-sw napisał(a):ALEX
algi
O telefonach "jednozadaniowych", czy bezsystemowych nie będę się wypowiadać, bo nie to było moim zamiarem.
Co do Galaxy S. Jest to porównywalny tel. z Desire. Dlaczego u ciebie pojawiły się objawy opisywane przez Seavolv sam pewnie wiesz, że przyczyn może być wiele.
Zaczynając od ilości i chyba co ważniejsze "obciążalności" systemu przez pracujące apk, zarówno te systemowe jak i zainstalowane przez użytkownika, po modyfikowanie ROM'u (i podkręcanie procesora).
Twierdzę jedynie, że przez pół roku używania przeze mnie NE, ani razu taka sytuacja nie miała miejsca na Desire 8-)

Co do telefonów "bezsystemowych" - skoro to samo wystepuje to nie należy tego zwalać na Androida.

Co do Galaxy S - powiem tak - oprócz NE nic na nim nie instalowałem co by chodziło non stop tak więc telefon jest praktycznie nieobciążony (jedyne co to wbudowany ....GMAIL ) - nie modyfikowałem nic a tym bardziej nic nie podkręcałem.

Powiem więcej - jeśli taki błąd występował to problem był zarówno na Galaxy S jak i LG GT505 w tym samym momencie - tak więc to jest coś z siecią internetową po drodze lub serwerami NE (na obu telefonach zasięg FULL 3G, poczta czy WWW np. działa w tym czasie...)

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez Seavolv » czwartek, 3 lut 2011, 15:31

ALEX napisał(a):Według mnie przyczyną obu problemów są awarie po stronie NE.
A co do wielozadaniowości Androida... czy ma ktoś program do ustawienia priorytetów dla poszczególnych aplikacji/procesów? Bo bez tego nie traktuję poważnie wielozadaniowości...

Może i tak w przypadku punktu 1. Chodź bardziej obstawiam winę aplikacji, Poniżej screen
CAP201102031234.jpg
CAP201102031234.jpg (28.01 KiB) Przeglądane 792 razy

Co do punktu drugiego obstawiam również na 70% winę aplikacji, na górnej belce mam pokazany graficznie (dwie strzałki) transfer czy jest z czy do telefonu, jednak gdy NE nie chce pobrac trasy, żadena ze strzałek nawet nie drgnie, a NE powinno przynajmniej wysłać jakieś zapytanie o trasę co już powinno wymusić ruch z telefonu (tak dzieje się w przypadku poprawnej komunikacji) więc jeśli nic nie wysyła to i nic nie odbiera, nie pomaga nawet ponowne wyznaczenie trasy, a tyle serwery nie są zajęte. Ewentualnie zawiania operator sieci i akurat tak mi się trafia że nie mam internetu a NE nie potrafi jakby nawiązać ponownie połączenia. W tym czasie w którym NE nie chce pobrać trasy odpalam przeglądarkę i internet jest, więc wracam do NE daje przelicz trasę i dalej brak połączenia z internetem strzałki nawet nie mrugną.

co do moich uwag dołączam 3 punkt
3. Zlikwidować komunikaty lekko w lewo/prawo na prostych odcinkach, bo są bardziej mylące niż pomocne, Przykład z dziś prosta droga ze zjazdem w prawo, nie dość że droga idzie w prawo a nawi mówi lekko w lewo, to się zastanawiam po jakiego czorta to mówi? Moim zdaniem lepsze było by wprowadzenie przy zjazdach itp np za 200m jedz prosto jesli oczywiście jest taki zjazd a my jedziemy dalej tą samą drogą prosto.
Ostatnio edytowano czwartek, 3 lut 2011, 18:26 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Wyznaczanie punktu pośredniego

Postprzez vtec_z » czwartek, 3 lut 2011, 17:27

Zauważyłem, że bardzo często punkt pośredni lokalizowany jest na trasie dalej niż wynika to z jego rzeczywistych parametrów.
Prześledźmy to na przykładzie.
1. Wyznaczam trasę z punktu startowego S do punktu pośredniego 1 (na ekranie K) (wszystkie punkty w przykładzie zostały wcześniej zdefiniowane jako Moje Punkty).
Trasa została ułożona poprawnie, punkty startowy i końcowy zostały zlokalizowane właściwie na najbliższych drogach uwzględnionych na mapie

Załącznik punkt S - punkt 1.JPG nie jest już dostępny

2. Wyznaczam kolejną trasę od punktu pośredniego 1 (na ekranie S) do punktu końcowego K (poza ekranem).
Trasa znów ułożona poprawnie, punkt startowy poprawnie "dociągnięty" do drogi

Załącznik punkt 1 - punkt K.JPG nie jest już dostępny

3. Wyznaczam trasę łączącą poprzednie trasy - od punktu S przez 1 do K
Wyznaczona trasa mija poprawną lokalizację punktu pośredniego, prowadzi ok. 200m dalej gdzie jest punkt (czerwona kropka) uznawany teraz przez NE za punkt pośredni (wskazania manewrów podczas nawigacji) i dopiero nakazuje zawrócić.

punkt S - punkt 1 - punkt K.JPG
Trasa nr 3 od punktu startowego przez pośredni do końcowego
punkt S - punkt 1 - punkt K.JPG (23.73 KiB) Przeglądane 785 razy

Dlaczego uważam, że jest to błąd? Otóż z reguły kierowca po osiągnięciu rzeczywistego punktu pośredniego (punkt K pierwszej trasy) zawróci nie dojeżdżając do punktu pośredniego trasy 3, a NE pogubi się i będzie się domagał skorygowania jazdy (zjechałeś z trasy, przeliczam trasę, próba wytyczenia nowej trasy przez punkt pośredni itp.). Co prawda mamy w NE mechanizm, który trochę pomaga (pominięcie punktu pośredniego + wyświetlenie ekranu wyboru kolejnego punktu trasy), ale i tak trasa wytyczana przez NE może być niekorzystna. W przedstawionym przykładzie NE sugeruje zawracanie w miejscu niedozwolonym (wlot na duże skrzyżowanie!), możliwe jest także, że kontynuacja jazdy wg wskazówek NE spowoduje w konsekwencji konieczność wyboru mniej korzystnej drogi (wyobraźmy sobie, że ostatni odcinek drogi w przykładzie jest jednokierunkowy i jedyną szansą na jazdę po osiągnięciu czerwonego punktu pośredniego będzie skręt w lewo i jazda dookoła).
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert