Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez ALEX » piątek, 4 lut 2011, 23:41

A wystarczy po wybraniu opcji zmienić ekran i wtedy w następnym kroku np. pobierać trasę. W tej chwili NE zakłada, że wszytko zawsze zadziała stąd brak odpowiednich komunikatów o błędach, czarne ekrany, pozorne zawieszenia programu. W rzeczywistości program działa doskonale (tzn. tak jak został napisany) tyle, że użytkownicy oczekują czego innego. Przynajmniej ja. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Nie ma systemu niezawodnego. Przepraszam, oprócz NE :P
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Wyznaczanie punktu pośredniego c.d.

Postprzez vtec_z » środa, 16 lut 2011, 11:31

Kontynuacja rozważań z postu topic461-40.html#p13176

Omawiany temat dotyczy wyznaczania punktu pośredniego trasy za jego rzeczywistym położeniem.
Przeprowadziłem test mający na celu zobrazowanie zachowania NE w przypadku automatycznej zmiany trasy z punktem pośrednim.
1. Trasa została wyznaczona od punktu startowego S poprzez punkt pośredni 1 do punktu końcowego K.
2. NE wyznaczył trasę wprowadzając korektę położenia punktu 1 do pozycji 1' (trasa niebieska).
3. Mój przejazd odbył się drogą zaznaczoną na zielono.
4. Do momentu dojazdu do punktu 1' NE cały czas kierował wg trasy niebieskiej i informował o odległości do 1' i konieczności zawrócenia (komunikat głosowy bez wyświetlenia ikony zawracania).
5. Po zjechaniu do punktu 1 (rzeczywisty punkt pośredni) NE wygłosił komunikat "zjechałeś z trasy" bez korekty przebiegu trasy i bez propozycji wyboru kolejnego punktu trasy.
6. Po minięciu punktu 1' na trasie zielonej NE "nie zaliczył" przejazdu przez punkt pośredni i próbował skorygować trasę tak, by ponownie przebiegała przez 1' (trasy różowa i pomarańczowa).
7. Dopiero użycie funkcji "pomiń punkt pośredni" spowodowało właściwe przeliczenie trasy wg linii zielonej.
Załączniki
Pominięcie punktu pośredniego.JPG
Pominięcie punktu pośredniego.JPG (78.62 KiB) Przeglądane 1221 razy
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Wysyłanie i odbieranie punktów GPS

Postprzez vtec_z » sobota, 19 lut 2011, 11:32

Wysłałem punkt GPS z Samsunga Galaxy S NE v.6.1.1 do Nokii E66 NE v.6.1 oraz w drugą stronę i zauważyłem pewną asymetrię obsługi tej funkcji, a przy tym

Otóż jeżeli wysyłam punkt z Galaxy do E66 to na ekranie odbiorcy dostaję komunikat "Pozwalasz na uruchomienie aplikacji NaviExpert?" i po jego akceptacji zostaje otwarty NE z przejściem od razu do obsługi odebranego punktu. Gdy NE jest już otwarty wcześniej to komunikat brzmi "Odebrano wiadomość z punktem GPS": nazwa od: nadawca". Użytkownik cały czas korzysta z podpowiedzi programu i wie co może /ma zrobić. Systemowa skrzynka wiadomości sms nie jest obciążana żadnymi informacjami. Wszytko OK z jedna drobną uwagą - pierwszy komunikat w E66 nie podaje przyczyny, dla której NE miałby być uruchomiony.

Przy przesyłaniu punktu Z E66 do Galaxy jest inaczej i znacznie gorzej. Zamiast pytania o otwarcie NE otrzymuję wiadomość sms o treści "przesyłam Ci punkt GPS, zobacz na mapie: tu link do strony internetowej". Klikam w link i jestem przekierowany na stronę getne.pl z zaproszeniem do instalacji najnowszej wersji NE dla mojego telefonu. Po co? Przecież NE jest już zainstalowany a nawet uruchomiony, a w ten sposób generowany jest tylko niepotrzebny przesył danych! Na dokładkę użytkownik nie mający doświadczenia z NE nie wie co powinien zrobić, podpowiedzi kierują go do niepotrzebnych działań zamiast podsunąć pod nos to co powinien zrobić gdy sam jeszcze nie wie gdzie szukać funkcji obsługi przysłanego punktu.
vtec_z

Działanie funkcji "Wskaż kierunek"

Postprzez vtec_z » wtorek, 22 mar 2011, 16:47

Na stronie 30 instrukcji NaviExperta dla wersji 6.0 czytamy o opcjach mapy:

Wskaż kierunek
Funkcja działa z włączonym odbiornikiem GPS, wskazuje aktualny kierunek do wybranego punktu.
Na mapie pokazuje się strzałka wskazująca kierunek, a w lewym górnym rogu wyświetlacza widoczna jest odległość do wybranego punktu.

Niestety w wersji 6.1.1 dla Galaxy S ostatnia funkcja nie została zaimplementowana. W lewym górnym rogu mapy można zobaczyć aktualne współrzędne (gdy są włączone) albo... nic.
vtec_z

Re: Działanie funkcji "Wskaż kierunek"

Postprzez vtec_z » wtorek, 22 mar 2011, 22:28

vtec_z napisał(a):Niestety w wersji 6.1.1 dla Galaxy S ostatnia funkcja nie została zaimplementowana.

Trzeba odszczekać - ale nie do końca, bo trochę wad funkcji wskazywania kierunku wyszło.
Powyższy post napisałem przy statycznej próbie pierwszego uruchomienia funkcji, gdy miałem taki ekran:

Wskaż kierunek - bez odległości.jpg
Wskaż kierunek - bez odległości.jpg (44.54 KiB) Przeglądane 1105 razy

Nie dość, że brak odległości do celu to strzałka pokazuje kierunek bez sensu - powinno być do góry (o ile znam Warszawę ;) )

Po ruszeniu z miejsca sytuacja się poprawiła - odległość do celu wskoczyła na swoje miejsce, ale strzałka nadal wskazywała niewłaściwy kierunek:

Wskaż kierunek - z odległościa.jpg
Wskaż kierunek - z odległościa.jpg (39.51 KiB) Przeglądane 1105 razy

Dopiero po dalszych kilkuset metrach strzałka poprawiła wskazania na właściwe.

Natomiast próba podobnego testu dla NE 6.1.1 na Nokii E66 zakończyła się kompletnym fiaskiem - bo nie można było nawet określić punktu docelowego!

P.S. Dlaczego w tym trybie (mapa + śledzenie + wskazywanie kierunku) nie jest wyświetlany kompas pomimo włączenia tej opcji? To istotna wada, jeżeli używamy NE do orientacji na bezdrożach.

------------

Edit 22 mar 2011: Wycofuję zgłoszenie błędu z P.S-a - kompas jest wyświetlany, w moim telefonie był wyłączony (efekt prezentacji funkcji NE kolegom).
vtec_z

Postprzez ALEX » wtorek, 22 mar 2011, 23:41

Czy ktoś mógłby spróbować odtworzyć poniższy błąd (Android)?
Chodzi o wyznaczenie trasy do punktu z moich punktów zanim GPS zdąży ustalić pozycję. U mnie taka sytuacja kończy się błędem, że "punkt znajduje się poza dostępnymi mapami" (chodzi o punkt startowy). Po ustaleniu prawidłowej pozycji przeliczam trasę jednak NE wyznacza ją do poprzednio użytego punktu. Najśmieszniejsze jest to, że po wybraniu opcji ostatnio używane, punkt do którego została wyznaczona trasa nie będzie jako ostatni (znaczy pierwszy).

No i po każdym przeliczeniu trasy pojawia się komunikat "pozycja nieustalona".
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez vtec_z » czwartek, 24 mar 2011, 13:55

Na tym zrzucie ekranu dobrze widać jak NE radzi sobie - a właściwie to nie radzi - ze wskazywaniem kierunku bezpośrednio po włączeniu funkcji "Wskaż kierunek".

Czy to na pewno właściwy kierunek.JPG
vtec_z

Postprzez vtec_z » czwartek, 24 mar 2011, 22:06

vtec_z napisał(a):Natomiast próba podobnego testu dla NE 6.1.1 na Nokii E66 zakończyła się kompletnym fiaskiem - bo nie można było nawet określić punktu docelowego!

Uzupełnienie:
W NE dla Nokii E66 funkcja "Wskaż kierunek" nie działa jako opcja trybu mapy (Mapa->Opcje->Wskaż kierunek) - brak reakcji programu na wybranie funkcji, natomiast działa jeżeli zostanie wywołana w sekwencji Narzędzia->Moje Punkty->Wybór punktu->Użyj punktu->Zaawansowane->Wskaż kierunek oraz Szukaj->Wybór punktu->Zaawansowane->Wskaż kierunek or
vtec_z

Warszawska anomalia magnetyczna ;)

Postprzez vtec_z » sobota, 26 mar 2011, 23:34

Eureka :idea: ! Odkrycie :!: ! W Warszawie północ nie leży na północy :?:
Mapy kłamią, w Warszawie kierunek północny nasz NE pokazuje inaczej niż wszystkie atlasy i globusy, geografię trzeba poprawić :idea: :!:
Testując ostatnio funkcję "wskaż kierunek" zacząłem baczniej przyglądać się kompasowi w NE. Co zobaczyłem?

Kompas - ulice w Warszawie.JPG

Dla kogoś kto zna Warszawę wszytko już jasne, zobaczmy jednak jeszcze to samo w innej skali:

Kompas - Warszawa.jpg

O co chodzi? Kompas ma stałą odchyłkę o jakieś 20 stopni na wschód.

I żeby wszystko było jasne to jeszcze jedna mapa NaviExpertowa z NaviExpertowym kompasem:
Kompas - Polska.jpg

Teraz już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. To nie tylko w Warszawie :cry:

Poważnie: Panie i Panowie z zespołu NE - usuńcie ten błąd tak szybko jak się da bo wstyd mi za Was okrutnie.
vtec_z

Postprzez bartek » poniedziałek, 28 mar 2011, 12:07

Przebiegunowanie i zapowiedź 2012 ;)
bartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert