Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kiedy NE się ogarnie?

Kiedy NE się ogarnie?

Postprzez Qbek » piątek, 11 lut 2011, 19:26

Powoli zaczyna mnie krew zalewać... Jak można z premedytacją kierować w drogi zamknięte dla ruchu?

Piotrkowska w Łodzi
Screenshot0478.jpg
Screenshot0478.jpg (66.37 KiB) Przeglądane 3152 razy

Sienkiewicza w Kielcach
Screenshot0488.jpg
Screenshot0488.jpg (65.52 KiB) Przeglądane 3152 razy

Proszę choć o jeden argument na podtrzymanie tezy, że łatwiej jest przejechać dwupasmówkę z lewej, dwupasmówkę z prawej, następnie zawrócić. Po tym należy znów przeprawić się przez dwupasmówkę z lewej i prawej, zamiast od razu skręcić w prawo!
Screenshot0487.jpg
Screenshot0487.jpg (52.46 KiB) Przeglądane 3152 razy

LUDZIE RĘCE OPADAJĄ!!!
Jest coraz gorzej, zamiast coraz lepiej :(
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Re: Kiedy NE się ogarnie?

Postprzez potworny » wtorek, 22 lut 2011, 20:04

Nie wiem, Qbek, czy to wynika z premedytacji czy z "ekspertostwa". Nie sądzę, żeby Bracia siedzieli i zacierali ręce z radości za każdym razem, kiedy kogoś brzydko nakierują.
potworny

Postprzez Qbek » środa, 16 mar 2011, 01:02

Zgłoszę pomysłodawcę tego typu rozwiązania - manewrów "dla zwiększenia bezpieczeństwa", do nagrody na MEGA BZDURĘ dekady!
Screenshot0559.jpg
Screenshot0559.jpg (75.88 KiB) Przeglądane 2999 razy
Qbek

Postprzez ALEX » środa, 16 mar 2011, 08:27

Już ten temat przerabiałem :)
A tak na marginesie, to mam wrażenie, że coś się jednak zmienia w algorytmie - NE czasami potrafi wyznaczyć kilkukilometrowe "kółko" zamiast manewru zawracania. I tym razem wcale się nie czepiam :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Seavolv » poniedziałek, 28 mar 2011, 09:21

Ja na początku rodziłem sobie więcej nadziej z tą navi, jednak im więcej człowiek na niej jeździ tym więcej widzi błędów.
Jeśli już NE już bawi się w podział na pasy ruchu i oznaczanie na nich remontów to niech to robi dokładnie, remontowany odcinek gierkówki przed Piotrkowem jest źle oznaczony od jakiś 3 tyg (przesunięcie o jakieś 300-500m) i komunikaty typu skręć w lewo potem w skręć w lewo przy zwężeniu są po prostu bezsensu, albo oznaczajmy te remonty dokładnie albo nie bawmy się w to wcale.
Druga rzecz to wyznaczanie trasy, to co robi czasem ta navi to już woła o pomstę do nieba, wczoraj trasa Łódz-Kraków a ta wyznaczyła tak trasę że musiał bym z gierkówki zjechać na Piotrków po co nie wiem? Nie było też żadnej informacji o jakiś korkach.
Następna rzecz to irytujące "zawróć" jeśli nie pojechałem tak jak była wyznaczona trasa, i mimo że przy kolejnym "zawróć" jadę dalej prosto to z uporem maniaka potrafi tak parę km.
I ostatnia rzecz która tutaj powinna być kluczowa to jak na mapy on-line mało aktualne mapy, złe oznaczenie numerów itp.
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Postprzez Hakari » poniedziałek, 28 mar 2011, 10:19

Jeśli zauważyłeś błąd w oznaczeniu remontu to zawsze można powiadomić ekipę NaviExpert w odpowiednim dziale: zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1080.html
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez lchmiel » wtorek, 29 mar 2011, 15:44

Seavolv napisał(a):(...) Następna rzecz to irytujące "zawróć" jeśli nie pojechałem tak jak była wyznaczona trasa, i mimo że przy kolejnym "zawróć" jadę dalej prosto to z uporem maniaka potrafi tak parę km.

Zjeżdżając z trasy A kierujesz się na inną trasę B, Twoim zdaniem lepszą, a zdaniem NE gorszą (według kryterium wybranego w opcjach NE). Komunikat "zawróć" będzie się pojawiał tak długo, jak długo NE uważa za korzystniejsze rozwiązanie powrót na trasę A. Komunikat zniknie, gdy dojedziesz do takiego punktu trasy B, od jakiego ta trasa jest już korzystniejsza (zdaniem NE), niż powrót na A. Jeśli jakości (według NE) tych dwóch tras bardzo się różnią, komunikat będzie powtarzany na długim odcinku. To logiczna konsekwencja optymalizacji.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Qbek » piątek, 20 maja 2011, 20:54

NE nieustannie rozkochuje mnie w sobie :lol:
Screenshot0601.jpg
Screenshot0601.jpg (45.25 KiB) Przeglądane 2803 razy
Qbek

Postprzez mindzik » piątek, 20 maja 2011, 21:18

To jest jakieś celowe działanie, że nie skręca od razu tylko robi jakieś nawrotki, dość często spotykane.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Qbek » sobota, 21 maja 2011, 08:02

Tak celowe, bo nawet ktoś to kiedyś potwierdzał. Chodzi niby o zwiększenie bezpieczeństwa manewrów, gdy jest się zbyt blisko skrzyżowania :lol:
Qbek

Następna strona

Powrót do Zgłoszenia