Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Re: v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersj

Postprzez lchmiel » środa, 28 gru 2016, 13:28

To pomyślmy nad lepszym sformułowaniem, ale o tym znaczeniu. Żeby nie wyjeżdżać na zły pas.

Wysłane z mojej Xperii Z3 przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z3 / Android 6.0.1

Postprzez Michal1983 » czwartek, 29 gru 2016, 06:45

Kiedyś jechałem to co chwila było trzymaj się lewej strony. Później wyglądało to lepiej jak miałem tylko komunikat za xx kilometrów skręć w prawo lub trzymaj się prawej. Więc jeżeli wiadomo, że jeżeli w danym miejscu jadę prosto a pasy do zjazdu są nowymi pasami i są dobrze oznakowane to nie będę na nie wjeżdżał jeżeli wiem, że nie tu zjeżdżam. Wtedy komunikat trzymaj się lewej jest zbędny. Co innego jak są dwa pasy. Prawy, którym mogę teoretycznie jechać, zjeżdża w bok wtedy komunikat trzymaj się lewej ma sens. Można stosować też komunikaty typu trzymaj się jednego z dwóch/trzech lewych/prawych pasów.
Ogólnie wątpię w to, że ludzie tak od razu wskakują na prawy pas, żeby ich kierować powrotnie na lewy. Jak się jedzie to z reguły powinno się jechać jednym pasem.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » piątek, 6 sty 2017, 16:28

Na większych węzłach z wieloma zjazdami to bywa trochę kłopotliwe: "trzymaj się lewej" zaraz potem "trzymaj się prawej" lub odwrotnie. Dlatego marzy mi się aby NE podawał informacje zgodne z tablicami informacyjnymi wzdłuż trasy. Jak usłyszę "zjazd na Wolę" i zobaczę tablice "Wola" nad jednym pasem to na pewno będzie to lepsza wskazówka niż tylko "trzymaj się prawej/lewej" czy nawet APR. Realizacja wymaga oczywiście rozbudowania bazy danych (i nagrania wskazówek) co zapewne może wymagać największych nakładów pracy, ale realizację można rozpocząć od tych największych węzłów, takich jak: Płowiecka/Marsa/Grochowka/Ostrobramska albo Al. Jerozolimskie/S7/Al. 4 Czerwca/Łopuszańska/Kleszczowa.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Michal1983 » sobota, 7 sty 2017, 05:49

Albo bez wdawania się w nazwy jedź drugim pasem od prawej. Kiedyś usłyszałem trzymaj się prawej strony to zjechałem niepotrzebnie przed mostem Grota-Roweckiego.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez marcin.f1 » sobota, 14 sty 2017, 19:29

Witam wszystkich na forum-to jest mój pierwszy post..
Moim zdaniem jest jedna i w zasadzie jedyna rzecz która powinna być poprawiona - wyszukiwarka np. po nazwach miejsc.. Często nie znając adresu wyszukuje po nazwie firmy ale niestety brak wyników... Wtedy odpalam magiczny google tudzież google maps i dopiero kopiuje adres docelowy do NE..
Niemniej moim zdaniem na chwilę obecną nie ma lepszej nawigacji na rynku!!!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
marcin.f1

Postprzez andrus75 » niedziela, 15 sty 2017, 12:23

Co fakt to fakt. Czasem trzeba się posiłkować Google. Z drugiej strony jeśli będziemy zgłaszać takie miejsca to i będą w wyszukiwarce. W waze jest jakoś tak że szuka w waze, jeśli nie znajdzie szuka w Google od razu.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
andrus75

Postprzez lchmiel » niedziela, 15 sty 2017, 14:28

Cieszę się z dobrej opinii o NE i oczywiście też chciałbym, aby było jak najwięcej POI.

Chciałbym też, żeby wróciła opcja szukania rogu dwóch ulic.

Wracając do komunikatu o nie zjeżdżania na boczne pasy. A gdyby tak po prostu "Jedź prosto"?

Wysłane z mojej Xperii Z3 przez Tapatalk; edytowane na forum.
LChmiel
lchmiel

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 16 sty 2017, 05:43

Komunikaty powinny informować o konieczności wykonania jakiegoś manewru. Jedź prosto jest tak samo bez sensu jak skręć w prawo kiedy główna droga tez skręca w prawo. Skoro wjechałem na tą drogę to powinienem się jej trzymać, a zadaniem nawigacji jest poinformowanie mnie kiedy mam z niej zjechać.
Michal1983

Postprzez nocnyMarek » poniedziałek, 16 sty 2017, 09:46

Michal1983 napisał(a):Komunikaty powinny informować o konieczności wykonania jakiegoś manewru.

Ogólnie się zgadzam, ale zdarzają się np takie miejsca jak to: https://goo.gl/maps/94PZZCPFzpK2
gdzie zajęcie niewłaściwego pasa ruchu rodzi poważne konsekwencje (wjazd na autostradę w przeciwnym kierunku)
IMO w takich miejscach komunikat powinien być zawsze.
nocnyMarek

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 16 sty 2017, 17:01

To może jednak komunikat: "Nie zjeżdżaj na prawy pas". Nie da się uniknąć zaprzeczenia, jeśli nie chcemy słyszeć "Trzymaj się lewej strony".

Wysłane z mojej Xperii Z3 przez Tapatalk
LChmiel
lchmiel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert