Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Postprzez mentos11 » piątek, 18 lut 2011, 17:14

Witam :)
Długo czekałem na kolejną wersję NE, ponieważ na razie nic o niej nie słychać, postanowiłem rozpocząć dyskusję.
Zapraszam wszystkich do zaprezentowania swoich pomysłów na wygląd i funkcje kolejnej wersji czyli 10.XX!
Haniu mam nadzieję że nie masz nic przeciwko temu, przeważnie co pół roku pojawiała się nowa wersja, skoro narazie nic nie słychać o kolejnej premierze, to przynajmniej trochę podgrzejemy atmosferę na forum. Zapewne zespół NE pracuje ciężko nad nową wersją ;)

Dopiszę jeszcze wymagania sprzętowe:
Telefon (Smarfon) z dużym ekranem dotykowym i wbudowanym GPS (najlepiej z system operacyjnym)

Zebrałem nasze życzenia z tego wątku odnośnie v. 7.XX,8.XX,9.XX:

Ja
- wygląd a'la Opera mini ( częściowo zrobione w wersji 6.2.1 i 7.0 7.1, dodam jeszcze: zmianę opisu chekboxa Włączone-Wyłączone po kliknięciu, skasowanie opcji zaawansowane z niektórych podmenu a opcje tam zawarte dodać do tego podmenu, ujednolicenie menu Krajobraz tak jak jest w POI, )
- wsparcie multitouch ( dodano w wersji 6.2.1)
- wyszukiwanie POI po trasie nawigacji (dodano w wersji 8.3 )
- możliwość wysłania swojego położenia online do 5 znajomych (za pomocą per2per, bez obciążania serwera NE)
- możliwość zapisywania 10 wyliczonych tras (dodano w wersji 8.6-8.7 )
- możliwość układania tras zgłaszania błędów na mapie i obsługi konta ze strony www (dodano przesyłanie tras z portalu do NE w wersji 8.3, dodano w aplikacji możliwość zgłaszania błędów :) )
- zmiana numeru użytkownika i haseł z cyfrowego na nick i hasło tak jak na forum (aplikacja już jest dostępna w google play bez cyfrowego nicka)
- CT online, zgłaszanie korków itp. online, automatyczne przeliczanie trasy ze względu na korki (zrobione v. 7.0 i 7.1 :D )
- tapeta podczas zamykania aplikacji (już niepotrzebne od wersji 6.2.1, przynajmniej na androidach)
- opcja zapisu obrazu, coś zauważymy to robimy zrzut ekranu a potem można by sobie obejrzeć (na i9000 jest możliwość robienia zrzutów ekranu )
- przyciemnianie ekranu po wjeździe do tunelu i kontynuowanie nawigacji pomimo braku sygnału GPS!

algi
- korki/ruch jako barwy a nie ikonki POI - byle nie za dużo - wystarczy jak na google maps 4ry kolory ( zrobione :) 7.1 ) ;
- kontrole/wypadki on-line; (prace trwają jest okienko potwierdzania i anulowania v. 7.1 )
- pauza nawigacji (i oszczędzanie baterii); (tego chyba nie zobaczymy :( )
- regulacja jasności podświetlenia gdzieś "na wierzchu";
- możliwość wyznaczania trasy z opcją "przyjazd na godzinę" (dodano w wersji 8.6-8.7 );
- częste aktualizacje map;( Od zmiany map na emape aktualizacje sa częstsze :) )
- adresy łamane i z literkami (ul. Fiołkowa 16/18a);
- asystent pasa ruchu (JEST od v 8.00 :) );
- profile motor/osoby/ciężarówka (dla lepszego analizowania danych CT oraz wyznaczania tras... tu wsparcie map potrzebne-tonaże,wysokości wiaduktów itd);
- ceny paliw w POI stacje paliw( JEST od wersji 8.1, od wersji 8.6 znikły ceny paliw! :) ) ;

ALEX
- dodanie ikonki na androidowym pasku stanu informującej, że program pracuje w tle oraz stwierdzanie tego faktu i wyłączanie funkcji programu które i tak nie są widoczne. Dzięki temu zmniejszy się obciążenie procesora i zużycie energii. (zrobione v. 7.0)
- nie wiem jak u Was ale u mnie podczas rozmowy telefonicznej odtwarzane są komunikaty głosowe z NE co nie ukrywam - przeszkadza.(zrobione w wersji 6.2.1)
- inteligentne wygaszanie ekranu z możliwością jego całkowitego wygaszenia (tak jak miałem w SE K800i).
- inteligentne powiększanie ekranu - powiększenie 100m wprowadził ktoś kto nigdy nie użył programu w rzeczywistości.(zrobione v. 8.3 7.0 i 7.1) Chciałbym mieć możliwość definiowania zakresów w zależności od prędkości i miejsca gdzie jestem (miasto/poza). Zrezygnowanie z powiększania podczas mijania fotoradarów i innych tego typu miejsc - jak będę chciał mieć niebieska kreskę na cały ekran to włączę sobie jakiś program do rysowania...
- płynne powiększanie ,ale raz, mapy przed manewrem!
- natychmiastowe wyłączanie się programu (po wydaniu tego polecenia). (zrobione w wersji 6.2.1 dla androidów)
- pytanie o zakończenie programu po osiągnięciu celu dodano w wersji 8.3.
- pytania z systemu CT w przypadku zatrzymania się w nietypowym miejscu.
- powiązanie przesłanych danych do CT z rzeczywistym miejscem przejazdu (czyli analiza odchyleń od kierunku jazdy tak aby określić zjazd na drogę równoległą)
- automatyczne uaktualnienie map na podstawie danych CT - jeżeli NE stwierdzi, że nie ma mapy danego miejsca to przełącza się w tryb rejestrowania (i wysyłania) z maksymalną częstotliwości jaką umożliwia GPS.
- zrezygnowanie z komunikatu "Zjechałeś z trasy" (lub opcjonalne wyłączenie). (zrobione v 6.2.1)

DantE
- możliwość zapisywania ostatnio wyliczonych oraz przejechanych tras i prezentacja ich na portalu www,
- możliwość wyznaczania tras na portalu www i przesyłania na komórkę dodano w wersji 8.3,
- CT online z automatycznie przeliczanymi trasami w przypadku korków, (zrobione v 7.0 i 7.1 )
- zgłaszanie korków, wypadków, kontroli radarowych i innych niebezpieczeństw bezpośrednio z programu i prezentacja ich w trybie online, ( JEST od wersji 8.00 )
- możliwość powiadamiania o zdarzeniach, korkach wypadkach, kontrolach, radarach bez konieczności włączania nawigacji czy samej mapy, funkcjonalność podobna do Speedalarmu, czy Yanosika, ( JEST od wersji 8.00 :) )
- asystent pasa ruchu ( JEST od wersji 8.00 :) ),
- informacje o ograniczeniach prędkości w przypadku radarów, ( dodano w wersji 6.2.1)
- aktualizacje mapy na bieżąco, a nie czekanie po kilka miesięcy na dodanie drogi (główne drogi są dodawane na bieżąco),
- dla POI stacje paliw możliwość dodawania i wyświetlania cen paliw - może współpraca z portalem stacjebenzynowe.pl czy podobnym
- możliwość zatrzymania nawigacji na czas przerwy w podróży celem oszczędności baterii.

vtec_z
- wskazywanie ulic z zakazem parkowania i stref płatnego parkowania. (częściowo zrobione w wersji 6.2.1)

kodens79
- możliwość zapisu GPS .
- planowanie trasy przez kompa i odtworzenie jej na telefonie.( JEST od wersji 8.00 :) )

Andrzej Stachurski
- odświeżanie pozycji w powiększeniu poniżej 1000m - usunięcie skakania, szybkość odświeżania tak ok 0.2s b]dodano w wersji 9.0 wprowadzono Open GL[/b]
- komunikat o ograniczeniu prędkości przy fotoradarze/ terenie zabudowanym
- w polu ulica/nr drogi dodatkowa informacja o nazwie miejscowości ( JEST od wersji 8.1 :) )
- asystent pasa ruchu ( JEST od wersji 8.00 :) )
- obsługa multitouch ( zrobione w wersji 6.2.1 dla androida)
- sprzętowa obsługa kompasu dla androida (zrobione v 7.0 i 7.1 )

bartek
- Ja chciałbym by wersja 7 może 8 była jeszcze bardziej społecznościowa np. oceny knajp przy trasie z poziomu Panelu. chciałbym wiedzieć co inni sądzą o danej knajpie (jak na youtube łapka w gorę łapka w dół). Co prawda dzięki współpracy z gastronauci.pl już teraz te oceny są dostępne ale fajnie gdyby można aplikacja sama w sobie miała taki system oceny . Zatrzymałem się - zjadłem - oceniłem - pojechałem - zgłodniałym - mijam restauracje - widzę oceny - zatrzymuje się ... i tak dalej ...

Ruphert

Dodanie obsługi funkcji androida text to speech.

Hunter sw
przywrócenie starych ustawień komunikatów do manewru, z uwzględnieniem podziału na miasto i trasę. (skasowano v. 8.0 wrócono do rzadko, średnio, często. W wersji 8.2 dodano własne ustawienia komunikatów do manewru :) )

lchmiel
Chciałbym, aby wróciła możliwość znajdowania rogu dwóch ulic, która była opcją adresu. (mentos11: dodam od siebie że równie dobrze wyszukiwarka NE mogłaby rozpoznawać róg wpisanych dwóch ulic jako cel, np. Marszałkowska i Świętokrzyska )

Sztaba
Chciałbym, żeby w v 7.0 wróciła "nawigacja bez GPS"

mciesi

- (dla Androida) na najniższych poziomach menu ustawień przycisk "Back" nie działa -> chyba powinien działać jak "Anuluj"
- przydałaby się informacja o ulicy/drodze, w którą należy skręcić (dla mnie jest to informacja ważniejsza, szczególnie przy zmianie numeru drogi) -> może poprzez możliwość wyboru, co ma się wyświetlać na pasku ulicy lub automatyczną zmianę, gdy pojawia się informacja o następnym manewrze (chyba 5 km przed)
- podczas nawigacji w trybie portretowym proponowałbym rozszerzyć pasek z nazwą ulicy i ograniczeniem prędkości (właśnie ze względu na nie) na całą szerokość ekranu a obniżyć informację o następnym manewrze

Qbek
Skoro przy planowaniu trasy mamy ilość kontroli drogowych, fotoradarów, czas dojazdu, to pewnie można by dołożyć koszt w PLN. Jedna pozycja w menu >Koszt paliwa na którym jeździmy za 1 litr< i gotowe.
Problemem mogłoby być zliczanie kosztów przejazdów po płatnych odcinkach autostrad.

jamamoto
- info o manewrze z uwzględnieniem ulicy/drogi i jej oznaczenia na znakach drogowych
np. za 500 m w prawo a na ekranie kierunek S8 Warszawa lub kierunek "Bielany"
- trasa komiwojażera przynajmniej dla dwu trzech punktów i czasem przerwy w punkcie pośrednim(dodano w wersji 8.6-8.7 :) )
- usunięcie głupich i mylących komunikatów "lekko w prawo" gdy jedziemy cały czas główną drogą

roman_tp
Dodatkowe warstwy mapy:
- akweny wodne z zaznaczoną głębokością dla żeglarzy [np. mazury i inne pojezierza]
- szlaki rowerowe
- szlaki górskie z zaznaczonymi schroniskami i szałasami

Wrzesień 2011:

Lchmiel
-trasa z kolorami widoczna podczas nawigacji, jako opcja łatwo wyłączalna z poziomu nawigacji.
Trasa musi być wyraźnie widoczna. Kolory musi być dobrze widać spod trasy. Proszę bardzo, może być ograniczona paleta kolorów CT, jeśli to byłoby konieczne ze względu na widoczność.
Oczywiście, kolory powinny być nie tylko na samej trasie, ale i na okolicznych drogach, żeby chcąc samemu zrobić modyfikację trasy nie wpaść z deszczu pod rynnę.(zrobione v. 7.1 )

ART
W wersji na androida brakuje mi możliwości wyboru adresu z kalendarza lub z danych kontaktu i przekazania ich do aplikacji - tak jak to dzieje się w mapach Google albo Navigon. ( JEST od wersji 8.00 :) )

maol
- komunikaty głosowe z wykorzystaniem mechanizmów TTS czyli "skręć w prawo w ulicę Zachodnią"

Grudzień 2011

- informacja wizualna na ekranie o kolejnym manewrze, mała ikonka obok lub pot główną ikonką o manewrze.( JEST od wersji 8.00 :) )
- dodanie funkcji pikietażu na mapach.

STYCZEŃ 2013

kbla

- w czasie nawigacji w opcjach trasy przydałaby się funkcja: zmień typ trasy (oczywiście wywołująca menu wyboru i przeliczenie trasy wg nowych ustawień)

ratajeq

- NE mógłby sugerować kilka opcji, np. szybka, rekomendowana, głównymi, eco ... ale i jednocześnie pokazywać szacowane czasy i odległości tych tras.

Michał1983

- Pełna mapa Polski w aplikacji. Obecnie przy braku łączności z internetem dostępna jest tylko siatka główny dróg krajowych.( JEST caschowanie mapy do pamięci ale nie całej od wersji 8.00 :) )

Luty 2013

Alex,sztaba,mentos11...

- uważam że w NE brakuje porównania tras tego samego typu jeżeli na wyznaczanej trasie mogą być odcinki płatne. Wiecej typów tras do porównania tak jak jest to na korkosferze z możliwością wyboru trasy.dodano wybór trasy przy jej wyznaczeniu w wersji 8.3

Marian, Alex, Edek, mentos11....

- trasa optymalna czyli kombinacja trasy najszybszej i eco z suwakiem wagowym od najszybszej do najekonomiczniejszej.

Klusek

A ja w kolejnej wersji NE oczekiwał bym instrukcji obsługi z prawdziwego zdarzenia. Takiej gdzie będzie jak krowie na rowie wytłumaczone co oznaczają poszczególne kategorie zgłoszeń i zagrożeń (np. "częste kontrole drogowe", mamy potwierdzać, że w danym momencie kontrola jest czy, że obecnie jej może tam nie być, ale potwierdzam, że jest często), jak i w którym momencie mamy je zgłaszać, do jakiej kategorii przypisać konkretne zgłoszenie (np. jak zgłaszać fotoradary przenośne). Każda z opcji w programie powinna być dokładnie opisana a jej działanie powinno być bardzo dokładnie wytłumaczone.

Jak coś nowego pojawi się, to dopiszę :)
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 6.2.1!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 7.0!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 7.1!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.0!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.1!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.2!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.3!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.5!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 8.6-8.7!
Uaktualniłem listę o zmiany wynikające z wersji 9.0!
Ostatnio edytowano środa, 22 cze 2011, 10:45 przez mentos11, łącznie edytowano 19 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Re: v 7.0 Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Postprzez Qbek » piątek, 18 lut 2011, 20:07

Wystarczy, że wprowadzą zapowiedziane zmiany i już będzie v,7.0
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez vtec_z » piątek, 18 lut 2011, 22:32

Dziś mam nastrój minimalistyczny.
Wystarczy jeśli nie będę musiał oglądać ikonek korków dla kierunku przeciwnego (po co mi one?), a w zamian będę mógł zobaczyć ikonki wszystkich korków na mojej trasie przede mną :)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez algi » piątek, 18 lut 2011, 23:17

Dorzucę:

- korki/ruch jako barwy a nie ikonki POI - byle nie za dużo - wystarczy jak na google maps 4ry kolory;
- kontrole/wypadki on-line;
- pauza nawigacji (i oszczędzanie baterii);
- regulacja jasności podświetlenia gdzieś "na wierzchu";
- możliwość wyznaczania trasy z opcją "przyjazd na godzinę";
- częste aktualizacje map;
- adresy łamane i z literkami (ul. Fiołkowa 16/18a);
- asystent pasa ruchu;
- profile motor/osoby/ciężarówka (dla lepszego analizowania danych CT oraz wyznaczania tras... tu wsparcie map potrzebne-tonaże,wysokości wiaduktów itd);
- ceny paliw w POI stacje paliw;

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez ALEX » sobota, 19 lut 2011, 09:47

- Dodanie ikonki na androidowym pasku stanu informującej, że program pracuje w tle oraz stwierdzanie tego faktu i wyłączanie funkcji programu które i tak nie są widoczne. Dzięki temu zmniejszy się obciążenie procesora i zużycie energii.
- Nie wiem jak u Was ale u mnie podczas rozmowy telefonicznej odtwarzane są komunikaty głosowe z NE co nie ukrywam - przeszkadza.
- Inteligentne wygaszanie ekranu z możliwością jego całkowitego wygaszenia (tak jak miałem w SE K800i).
- Inteligentne powiększanie ekranu - powiększenie 100m wprowadził ktoś kto nigdy nie użył programu w rzeczywistości. Chciałbym mieć możliwość definiowania zakresów w zależności od prędkości i miejsca gdzie jestem (miasto/poza). Zrezygnowanie z powiększania podczas mijania fotoradarów i innych tego typu miejsc - jak będę chciał mieć niebieska kreskę na cały ekran to włączę sobie jakiś program do rysowania...
- natychmiastowe wyłączanie się programu (po wydaniu tego polecenia).
- pytanie o zakończenie programu po osiągnięciu celu.
- pytania z systemu CT w przypadku zatrzymania się w nietypowym miejscu.
- powiązanie przesłanych danych do CT z rzeczywistym miejscem przejazdu (czyli analiza odchyleń od kierunku jazdy tak aby określić zjazd na drogę równoległą)
- automatyczne uaktualnienie map na podstawie danych CT - jeżeli NE stwierdzi, że nie ma mapy danego miejsca to przełącza się w tryb rejestrowania (i wysyłania) z maksymalną częstotliwości jaką umożliwia GPS.
- zrezygnowanie z komunikatu "Zjechałeś z trasy" (lub opcjonalne wyłączenie).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Hunter-sw » sobota, 19 lut 2011, 20:54

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:22 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez DantE » niedziela, 20 lut 2011, 15:32

Moja wishlista:

- możliwość zapisywania ostatnio wyliczonych oraz przejechanych tras i prezentacja ich na portalu www,
- możliwość wyznaczania tras na portalu www i przesyłania na komórkę,
- CT online z automatycznie przeliczanymi trasami w przypadku korków,
- zgłaszanie korków, wypadków, kontroli radarowych i innych niebezpieczeństw bezpośrednio z programu i prezentacja ich w trybie online,
- możliwość powiadamiania o zdarzeniach, korkach wypadkach, kontrolach, radarach bez konieczności włączania nawigacji czy samej mapy, funkcjonalność podobna do Speedalarmu, czy Yanosika,
- asystent pasa ruchu,
- informacje o ograniczeniach prędkości w przypadku radarów,
- aktualizacje mapy na bieżąco, a nie czekanie po kilka miesięcy na dodanie drogi,
- dla POI stacje paliw możliwość dodawania i wyświetlania cen paliw - może współpraca z portalem stacjebenzynowe.pl czy podobnym
- możliwość zatrzymania nawigacji na czas przerwy w podróży celem oszczędności baterii.

Może zrobimy ankietę z najważniejszymi propozycjami aby każdy mógł wskazać powiedzmy trzy najważniejsze. Jak dla mnie większość tych zmian powinna być wprowadzona w wersji 7 bo NE coraz bardziej zostaje w tyle w porównaniu z innymi nawigacjami.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez mentos11 » niedziela, 20 lut 2011, 17:45

Tak sobie myślę że strasznie dużo tych funkcji i opcji do ustawienia :(
Wpadłem na taki pomysł aby aplikacja na telefonie miała tylko podstawowe ustawienia takie jak jasność ekranu, głośność, warstwy mapy, rodzaj trasy i jeszcze kilka ustawień. Pozostałe ustawienia takie jak wielkości czcionki na ekranie, ustawienia wyświetlania POI, ustawienie wyświetlania elementów krajobrazu itp. można byłoby ustawić poprzez portal www?!
Po otwarciu aplikacji ustawienia te byłyby wczytywane z serwera.
Takie rozwiązanie myślę że byłoby wykonalne.
Na stronie www ustawienia łatwiej zaprezentować i opisać a nawet dodać jakieś obrazki?!
Aplikacja z kilkunastoma ustawieniami stanie się prostsza w obsłudze i bardziej przyjazna dla nowych użytkowników a tych ostatnio jest wielu.
Ja sam mam problemy ze znalezieniem niektórych funkcji a używam NE długo!
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez vtec_z » niedziela, 20 lut 2011, 19:55

Dziś wpadł mi do głowy pomysł na nową funkcjonalność - wskazywanie ulic z zakazem parkowania i stref płatnego parkowania. Po co? Otóż przyjeżdżam do obcego miasta, chcę zaparkować w pobliżu mojego celu, a tu wokół jak okiem sięgnąć zakazy zatrzymywania i zakazy postoju. Gdzie zatem mogę zostawić auto? Same parkingi to często za mało.
A jeżeli już zaparkuję to chciałbym być ostrzeżony czy przypadkiem nie powinienem za to parkowanie uiścić stosownej opłaty.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez roman_tp » niedziela, 20 lut 2011, 22:10

bardzo dobry pomysł, lecz chyba nierealny.
obecnie nikt tego nie oferuje i wymagałoby to zaangażowania [zatrudnienia?] sztabu ludzi, aby z GPS-em w ręku chodzili po centrach miast i wysyłali [zapisywali] odpowiednie zgłoszenia.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert