Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakiego telefonu używasz do NE - zalety i wady

Jakiego telefonu używasz do NE - zalety i wady

Postprzez michaan » środa, 15 lip 2009, 21:10

Ja obecnie używam BlackBerry 8800 - zalety: dość duży wyświetlacz, co sprawia że mapa jest dobrze widoczna, gps działa ok, choć zielony punkt na mapie nie przesuwa się płynnie, jest małe opóźnienie. Wady: z powodu małych przycisków ciężko jest w trakcie jazdy np. zgłaszać fotoradar, brak aktualizacji dla tej marki.
Wcześniej miałem Nokię N70 i ok ale szukałem telefonu z większym wyświetlaczem. Próbowałem NE na Nokii E50 i E51 ale mapa a dokładnie nazwy ulic, prędkość poruszania jest praktycznie nie widoczna, więc jedzie się na głos miłej Pani.

Obecnie zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu dlatego założyłem ten wątek, bo chciałbym poznać Wasze opinie o innych telefonach.
michaan
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Re: Jaki używasz telefon do NE - zalety i wady

Postprzez Rafi1980 » środa, 15 lip 2009, 21:40

MDA CIV (Diamond) duzy wyswietlacz 2,6" dzieki czemu mapa jest czytelna (640*480 rozdz), dobrze lapie fixa i trzyma sygnal, cichy glosnik zdecydowanie na minus.
Rafi1980

Telefon: MDA COMPACT IV

Postprzez Qbek » czwartek, 16 lip 2009, 09:13

Ja spokojnie mogę polecić Nokie N95_8GB. Używam jej od ponad roku i w zasadzie nie ma wad, prócz baterii która trzyma teraz max 2 dni, beż używania GPS. Przed zmianą softu były to max 4 dni, ale nowy soft zwiększył czułość anteny i teraz nie brakuje mi zasięgu w garażu podziemnym :lol:
Z zalet wymienię duży wyświetlacz, bardzo stabilny w trym modelu Symbian, no całą gamę przydatnych mi funkcji, przecież to prawdziwie wszystkomający smartfon :) Zanim go kupiłem, prześledziłem chyba wszystkie fony z wyższej półki i ten okazał się tym jednym jedynym ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mindzik » czwartek, 16 lip 2009, 09:49

Ja już od ponad roku użytkuje Nokię N82, na której ma zainstalowanego NE. I co mogę powiedzieć, pierwszy telefon co ma wszystko i dobrze służy. To co Cię najbardziej zainteresuje to że ma bardzo świetnie spisujący się wewnętrzny GPS. Z innych dodatkowych rzeczy, to WiFi, dobrze radzący sobie aparat z funkcja geotag'ingu, świetnie wyglądają fotki np. w albumie Picassy, gdy do każdej dołożone są współrzędne i zlokalizowane są automatycznie na mapie.
Bateria jest duża, dobrze trzyma, ale ja bardzo eksploatuje ten telefon to już codziennie muszę ładować, niestety GPS, video rozmowy, internet szybko zjadają energię.
W sumie ten telefon to taka Nokia N95 w innej obudowie, tylko że ta ma ksenonową lampę i lepsze zdjęcia pstryka. Ale ma mniejszy ekran bo tylko 2,4 cala. Czulszy ma GPS i antenę WiFi, przynajmniej jak obie trzymałem w ręku i testowałem.
Oba są na symbianie co powoduje że możesz sobie zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie, które wzbogaci funkcjonalność, np. Fring, Nokia Sport tracker, Nimbuzz.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez luksoft » czwartek, 16 lip 2009, 09:58

Nokia E66

Wady:
- po zamknięciu telefonu ekran się wygasza i nie zmienia zawartości, telefon musi być więc cały czas "wysunięty"
- bateria za długo nie trzyma przy nawigacji

Zalety:
- wbudowany GPS - zawsze po ręką, w samochodzie jedno urządzenie do ładowania
- wielowątkowość - możliwość uruchomienia w tle innego programu ostrzegającego o suszarkach i słuchanie ostrzeżeń z obu
- spory ekran (ale bez szaleństw)
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lip 2009, 18:12 przez luksoft, łącznie edytowano 1 raz
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Postprzez JPS1972 » czwartek, 16 lip 2009, 11:10

Nokia E51 z Pentagramem. Jak dla mnie OK.
JPS1972

Telefon: Nokia E66

Postprzez Marian » czwartek, 16 lip 2009, 11:26

JPS1972 napisał(a):Nokia E51 z Pentagramem. Jak dla mnie OK.
Niezwykle pouczające. Co jest zaletą: że OK? :o Co wadą: że jak dla Ciebie? :mrgreen:
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez jural_37 » czwartek, 16 lip 2009, 21:08

Ja uzywam Sony Ericsona K750i. Z punktu widzenia nawigacji telefon ten ma prawie same wady/mały wyswietlacz,koniecznosc kazdorazowego ustawiania glosności itp/ ale w praktyce spelnia swoje zadania bo moim zdaniem komunikaty glosowe sa najwazniejsze, a proba patrzenia na wyświetlacz zwlaszcza w ruchu miejskim może sie skonczyc wjechaniem w bagaznik samochodu przed nami.Opcja powiekszania przy dojezdzie do skrzyzowania jest bardzo dobra. Przy obecnym natezeniu ruchu proba manipulacji klawiaturą podczas jazdy jest raczej niewskazana.Pozdrawiam.Jural_37
jural_37

Postprzez slawko73 » czwartek, 16 lip 2009, 23:12

NOKIA 5800XM

zalety - widoczność całej trasy bez wpatrywania się co dalej (czas, odległość) gdzie jechać, informacje głosowe zrozumiał i słyszalne w wer.4.3, w 5.0 obecnie brak, do tego ewentualne korekty możliwe bez zatrzymywania się.

wady - GPS czasami potrafi pokazać że pokonujemy trasę poboczem (teren mocno zalesiony przy drodze), bateria na około 6 godz. z podpiętą ładowarką sam. ok.
Generalnie polecam.

Poprzednio posługiwałem się SE K750i i potwierdzam to co napisał "jural_37"
slawko73

Postprzez andkoz4057 » piątek, 17 lip 2009, 11:18

Mam SE C702 i radio Pioneer DEH-P65BT ( z Bluetooth ), używam NE 5
NE używam słuchając komunikatów lektorki w radiu w trybie Bluetooth Audio słyszalność jest OK.
Przy połączeniu telefonu z radiem czasami nie do końca są odtwarzane komunikaty w głośnikach radia np :
„Za 100 metrów sk…” miało być dalej „ skręć w lewo”
„Za 50 metrów k..” miało być dalej „koniec trasy”
To dotyczy drugiej części komunikatu, informacja o odległości do manewru jest odtwarzana prawidłowo czasami obcina drugą część dotycząca rodzaju manewru w tym przypadku trzeba patrzeć na strzałkę na ekranie.
Samo połączenie działa dobrze a siłę głosu można łatwo regulować w radiu.
Kłopot jest jeśli kończę nawigację i najpierw zamykam aplikację w telefonie ( przy ciągle aktywnym połączeniu Bluetooth w telefonie i radiu ). Zamkniecie programu powoduje chwilowe wygaszanie całego telefonu na kilka sekund i zerwanie połączenia Bluetooth , potem ekran się rozświetla a na nim widać między innymi ikonę włączonej funkcji Bluetooth ale bez nawiązanego połaczenia.
Ikona błędnie informuje o włączonej funkcji Bluetooth jest ona faktycznie wyłaczona w ustawieniach telefonu i dlatego zerwało się połaczenie (próby jej właczenia w menu telefonu są nieskuteczne, dostepna jest tylko komenda „Wyłacz” a po niej dostaję komunikat że funkcja jest już wyłaczona).
Nie ma dostępnej komendy „Włącz” trzeba wyłączyć cały telefon a po załączeniu automatycznie nawiązuje się połączenie Bluetooth z radiem.
Jeśli kończę nawigację i wyłączę najpierw radio a potem je włączę połaczenie Bluetooth rozłącza się a potem ponownie wraca, powinno być tak samo jeśli zacznę od wyłączenia aplikacji w telefonie.
Nie wiem dlaczego wyłącza funkcję Bluetooth w ustawieniach telefonu, nie można przez to odbierać połączeń telefonicznych automatycznie w radiu
Wniosek:
Najpierw wyłączyć radio ( stacyjkę w samochodzie) aby połączenie nie było aktywne a potem zamykać aplikację, przynajmniej do czasu aż nie będzie nowej wersji NE.
andkoz4057

Telefon: SE C702

Następna strona

Powrót do Telefony