Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja NE 6.2 już dostępna

Re: Nowa wersja NE 6.2 już dostępna

Postprzez mentos11 » środa, 25 maja 2011, 14:32

Troche jestem zawiedziony tym ekranem startowym, myślałem że poprawią to w oficjalnej wersji?! :(
A dżoana mowi babe zwolnij to dengeros :lol:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Tommy » środa, 25 maja 2011, 14:55

Pomysł z ograniczeniami prędkości świetny. Gorzej z wykonaniem. Z tego co zaobserwowałem to ograniczenia są tylko na drogach krajowych. Patrzyłem drogę wojewódzką i pusto. Nie mówiąc o mojej małej miejscowości. Oby to się rozwijało i zmieniło w użyteczne narzędzie.

W nowej wersji usunięto regulację głośności z poziomu ustawień. Jestem zdecydowanie za tym żeby ta opcja wróciła, bo wcześniej przynajmniej nie musiałem się tym martwić. Miałem ustawioną maksymalną głośność i nawet jeśli głośność multimediów w telefonie wyciszyłem to i tak NE mówił "pełną parą". Jeszcze w dodatku będę musiał się męczyć z uchwytem, który sam mi wycisza głośność, ze względu na to, że przyciski są z boku :|.
Tommy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez toszym » środa, 25 maja 2011, 15:32

Jak na razie, po pierwszych testach, działa bardzo dobrze na Omni i900. Wykorzystałem wersję z HTC P3470 Pharos, która świetnie sprawuje się na Samsungu. Radzę tylko trochę zmniejszyć czcionkę, bo jest trochę za duża, ale jak komuś to nie przeszkadza, to w sumie nie jest źle. Po za tym, jak na razie wszystko działa super. Co do funkcji (lub ich braku) nie będę się rozpisywał, gdyż ci, co regularnie odwiedzają forum, dobrze wiedzą, co by chcieli mieć w nawigacji i czego cały czas brakuje.
toszym

Telefon: LG GT505

Postprzez Qbek » środa, 25 maja 2011, 17:59

Wygląda na to, że v.6.2 jest nowością tylko dla Andka. Inni userzy muszą poczekać na v.7.0
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Marian » środa, 25 maja 2011, 18:35

Dla mnie dużym postępem jest niewielka modyfikacja menu Nawiguj polegająca na eliminacji submenu Zaawansowane i umieszczenie Modyfikuj trasę na tym samym poziomie co Pokaż ostanią trasę i Nowa trasa. Działania w tym kierunku postulowałem od początku istnienia forum. W końcu jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie jest. Myślę, że po starym nikt płakać nie będzie. Pozytywnie oceniam również wyświetlanie typu trasy w podsumowaniu jej właściwości. Ma to znaczenie przy prezentacji ostatniej trasy i dokumentowaniu zachowań NE. Szczytem szczęścia byłoby uzupełnienie tej informacji o datę i godzinę. Jesli chodzi o wybieranie głosowe, to realizuje ono postulat "humanizacji" nawigacji komórkowych przedstawiony przeze mnie ok. 3 lata temu w dyskusji do http://blogn.pl/rok-nawifonow.html:
Jestem jednak przekonany, że .... powstanie całkiem nowy produkt o cechach przewyższających znane rozwiązania profesjonalne. Wymaga to jednak nowatorskiego podejścia biorącego pod uwagę wady i zalety telefonu, profile potencjalnych użytkowników i ich potrzeb oraz pomysły “humanizujące” obsługę, planowanie tras oraz udzielanie wskazówek kierowcy.
Krokiem wstecz jest znaczne pogorszenie estetyki menu wskutek użycia czarnego tła. Tło szare było zdecydowanie bardziej sympatyczne. Ale tendencje do "rażenia po oczach" występowały również przy reorganizacjach graficznych forum. Czyżby NE zatrudniało jakiegoś niezrównoważonego grafika wymagajacego silnych bodźców?
A jeśli chodzi o funkcje nawigacyjne, to cóż - tym razem numer wersji jest adekwatny do osiągnięć.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez konrad » środa, 25 maja 2011, 20:26

Pisałem już o tym w "Aktualnościach" ale jakoś bez odzewu. Pozwolę sobie na powtórzenie zapytania.
Zainstalowałem "wybieranie głosowe" i jak na razie to "kicha". W ustawieniach zaznaczam język polski a ten moduł wyświetla wyniki anglojęzyczne, czyli nie dział prawidłowo. Ani wyszukiwanie miejsc, ani wybieranie miejsca docelowego. Ja mówię po polsku, a NE interpretuje moje komendy słowne po angielsku. Jak to zmienić?
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez Tommy » środa, 25 maja 2011, 21:19

Wcale się nie dziwię, że NE w informacji prasowej w ogóle nie poinformował o wprowadzeniu ograniczeń prędkości. Pokrycie bardzo małe i mnóstwo niedokladnosci. Zaskoczony jestem, że wprowadzili coś takiego. :shock:
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez Radut » środa, 25 maja 2011, 21:21

To ja też wpiszę swoje pierwsze spostrzeżenia - pozytywna jest integracja z systemem Android, wykonywanie wszelkich operacji, klikania, przesuwania ekranu wychodzi teraz znacznie płynniej i sprawniej. Menu chociaż pod względem ergonomicznym dobrze pomyślane to niestety zawiera za dużo czarnego i przez to "daje po oczach", jest o wiele mniej przyjazne dla oka w sensie komfortu patrzenia na ekran :) Zdecydowanie krok wstecz jeśli chodzi o ustawienia dźwięku, nie można teraz precyzyjnie wybrać odległości w jakich mają być mówione komunikaty o manewrach a te opcje Często/Średnio/Rzadko są niewiele mówiące i mnie osobiście ta zmiana rozczarowała :? Nie możemy też ustawić poziomu dźwięku w samej aplikacji - tak więc tutaj zmiany na minus i nie wiadomo w sumie dlaczego...

Jeśli chodzi o ustawienia ekranu: pomimo ustawienia "Wielkość czcionki: dystans do manewru" na "Duża" to wcale nie jest ona duża, jest nadal niewielka i jeśli nie jedziemy po równej jak stolnica drodze to ciężko ją odczytać. W moim poprzednim telefonie SE K800i czcionka "Duża" była naprawdę duża, a w wersji na Androida jest to jakieś niedopatrzenie.

Za to dużą zmianą na plus jest pokazywanie zmniejszonej ikony następnego manewru już wtedy gdy mamy do niego mniej niż 5km :)

Do poprawki ciągle jest wyświetlanie nazw miejscowości podczas nawigacji na przemierzanej trasie, które nie są w ogóle wyświetlane przy skali 500m, o dziwo gdy zmienimy skalę na 1000m nagle się pojawiają :D
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez lchmiel » środa, 25 maja 2011, 21:46

Tommy napisał(a):W nowej wersji usunięto regulację głośności z poziomu ustawień. Jestem zdecydowanie za tym żeby ta opcja wróciła (...)

W wersji Symbian/Java głośność nadal jest. To bardzo przydatne ustawienie! Racja, nie powinno zniknąć.

Marian napisał(a):Krokiem wstecz jest znaczne pogorszenie estetyki menu wskutek użycia czarnego tła. Tło szare było zdecydowanie bardziej sympatyczne. Ale tendencje do "rażenia po oczach" występowały również przy reorganizacjach graficznych forum. Czyżby NE zatrudniało jakiegoś niezrównoważonego grafika wymagającego silnych bodźców?

Czarne tło to wspaniała rzecz dla ludzi po pięćdziesiątce (jak ja), ze słabszym wzrokiem, mniej adaptującym się do różnych poziomów oświetlenia. Popatrzcie na deski rozdzielcze Waszych samochodów: kontrastowe wskazówki na tle czarnym, nieoświelonym, a nie szarym. Ale, skoro są i zwolennicy i przeciwnicy czerni w tle, to może (powtarzam się) czas pomyśleć o możliwościach ustawiania tła, a może i wyboru palety kolorów z jakiegoś niewielkiego zbioru? Oczywiście, nowa komplikacja, ale też wyższy poziom zadowolenia. Nie chodzi o samą estetykę, ale o wzrok. To ważna rzecz, trzeba szanować.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez algi » środa, 25 maja 2011, 22:15

Sprawdziłem dla testu publikowanie pozycji na Facebooku .

Coś chyba nie do końca jest tak, skoro mam w ulubionych punkt na ulicy Białej Góry 42, a po publikacji na Facebooku widzę Białej Góry 40.
Oczywiście punkt jest zapamiętany jako adres a nie np. pozycja kliknięta na mapie.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Poprzednia stronaNastępna strona