Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

internet mobilny w play

internet mobilny w play

Postprzez bartek » piątek, 12 sie 2011, 12:34

Czy ktoś z was ma internet mobilny w Play? Jesli tak, to jak wypada on w trasie, czy czesto gubi zasięg, czy warto brać playa? Kiedyś miałem i było sporo problemów, jak jest teraz? dzięki za rekomendacje czy warto czy nie warto 9chodzi mi nie o cenę a zasięg i niezawodność)
bartek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: internet mobilny w play

Postprzez mentos11 » piątek, 12 sie 2011, 12:43

Bartek ja jestem w gaduair i jak wiesz też szukam ciekawej oferty z internetem ale z tego co czytalem na forach to Play odpada.
Mają szybkie łącza ale tylko w zasięgu swojej sieci a poza to już plus i Orange i problem z przełączaniem się między sieciami :(
Jeszcze dochodzą te ich regulaminy i oferta zakręcona i częste narzekania na BOK.
Ja chyba ostatecznie przejdę do mbank i Plusa bo obecnie jestem w Plusie i internet jest i szybki i nie ma problemow z polączeniem.
A najlepiej to samemu sprawdzić i kupić kartę prepaid i potestować :)
Proszę o dodawanie zdjęć o wielkości nie większej niż HD 720x1080 a najlepiej WVGA 480x800.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez bartek » piątek, 12 sie 2011, 12:47

Ja miałem juz brać Motorole Xoom w T-mobile ale póki co uważam, za zbytni luksus płacić 120 zloty przez 30 miesięcy za coś co za pół roku będzie kosztowało połowę mniej. Na dziś potrzebuje modemu do laptopa. Słyszałem, ze Play pracuje na stacjach plusa ale nie wiem czy też jeśli chodzi o 2G i 3G.
bartek

Postprzez potworny » piątek, 12 sie 2011, 12:53

Od swoich znajomych słyszę TYLKO narzekania na Play.
Czemu nie Plus albo T-Mobile?
potworny

Postprzez bartek » piątek, 12 sie 2011, 12:56

Jadę ostatnio A2 a tam wielki napis Play 4G :). A poważnie to mają te 50 zł za 60 dni (przedpłata) i jakiś kilkugigabajtowy transfer
bartek

Postprzez mentos11 » piątek, 12 sie 2011, 13:02

Chodzi i na 2G i na 3G tyle tylko że po wykupieniu internetu za te kilka zeta chyba 500MB przykładowo to masz ale tylko w PLAY a w Plusie już trzeba płacić, tak samo po skończeniu pakietu jest dalej internet ale strasznie wolny 32kbity/s.
A z abonamentami to ja skończyłem już dawno bo za bardzo wiążą cię do oferty (a ta się zmienia) oraz tak jak napisałeś za pół roku ten tablet bedzie tani jak barszcz. A i nie polecam Ci Xooma bo strasznie laguje już lepiej taki asus transformer z klawiaturą, masz i tablet i netbooka :)
Proszę o dodawanie zdjęć o wielkości nie większej niż HD 720x1080 a najlepiej WVGA 480x800.
mentos11

Postprzez WoofeR » piątek, 12 sie 2011, 13:31

Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Są osoby, które są zadowolone z jakości sieci tego operatora, są tacy (należę do nich np. ja), którzy zrazili się do tego stopnia, że w tym momencie nawet gdyby sam Gruszka mi dopłacał za użytkowanie Play Online to bym nie skorzystał. Przez ostatnie 3 lata posiadałem jednocześnie 3 aktywacje Play Online (brałem kiedyś kiedyś na abonament mamie telefon, na siebie, i jako abonent sieci miałem przywileje), oczywiście korzystałem tylko z jednej (z pozostałych kumpel i brat). Mieszkałem w tym czasie w W-wie na Zaciszu, jakość sieci była tragiczna. Limit prędkość transferu dla HSDPA (a później HSPA+) ustalony na 1 Mb/s był nie do uzyskania. Czasami udało się uzyskać prędkości rzędu 100 kB/s po 2 w nocy... tak jest do dzisiaj, ponieważ mieszkający w tej samej lokalizacji brat, jeszcze miesiąc temu był skazany na użytkowanie jednej z moich aktywacji, która zakończyła się w lipcu.

Sam fakt, że Play jako jedyny z czwórki operatorów rozpoczął stawianie masztów z technologią HSDPA 3.6 Mb/s czyli w zasadzie z najniższym standardem prędkości dla HSDPA (teraz to się na szczęście zmienia, ale wymaga ponownych inwestycji i modernizacji urządzeń), podłącza do przekaźników BTS linie ADSL2+ (nie wszędzie, ale jednak) do 10 Mb/s lub radiolinie może świadczyć o jakości sieci. Nie wspomnę nawet o dzieleniu częstotliwości GSM na GSM i """"4G"""" w 900 Mhz. Play po prostu idzie na ilość, nie jakość.

W chwili obecnej przełączanie między przekaźnikami Play, a Plus'a odbywa się w miarę prawidłowo, więc w czasie podróży nie powinieneś zauważyć problemów z zasięgiem czy rozłączeń z Internetem jednakże może warto zapłacić kilka zł więcej i być pewnym połączenia, zasięgu, jakości czy braku przeciążeń? Proponuję T-Mobile lub Orange ponieważ już niedługo abonent jednej z sieci będzie mógł korzystać z zasięgu oraz Internetu drugiego operatora (więcej informacji: http://telepolis.pl/news.php?id=22260)
WoofeR
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Postprzez bartek » piątek, 12 sie 2011, 13:36

Mentos, Woofer i Potworny bardzo wam dziękuję :)
bartek

Postprzez mentos11 » piątek, 12 sie 2011, 13:37

Źle polecasz, jeśli dwóch operatorów co mają po 13 mln użytkowników i razem 14 tyś nadajników połączą się to nadal bedzie 2x13 mln użytkowników a masztów bedzie mniej bo 10 tyś!
mentos11

Postprzez WoofeR » piątek, 12 sie 2011, 13:48

Bardziej chodziło mi również o fakt, że jeśli jadąc autem gdzieś przez Wygwizdów akurat trafisz na białą plamę (ew. czarną dziurę) zasięgu T-mobile, a Orange w tym miejscu będzie miał swój maszt to nawet nie zauważysz zmiany operatora w tle, tylko dalej NE będzie mogło pobrać kolejne obszary mapy po ponownym wyliczeniu ;)

Do tego dochodzi przyszła współpraca NetWorks! (więcej: http://telepolis.pl/artykuly.php?id=427)

Oczywiście nie oznacza to, że nie polecam Plusa. Po niedawnej transakcji, już niedługo może być bardzo ciekawie na rynku Internetu mobilnego w Polsce. (sieci Play w to nie wliczam).
WoofeR
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Następna strona

Powrót do Wolna strefa