Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Postprzez Marian » wtorek, 20 wrz 2011, 11:46

Już kawał czasu temu wiele uwag dotyczących interfejsu NE było zamieszczone w wątku topic312.html . Część ich zebrano w topic312-40.html?#p9505. Ciekawe ile z nich znalazło odzwierciedlenie w kolejnych odsłonach wersji 6 i 7? Chyba niewiele. Mój post na ten temat został wręcz wycięty post9559.html?#p9559. A szkoda, bo jakość programu byłaby znacznie wyższa.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez alabanda » wtorek, 20 wrz 2011, 12:46

kdzwonek napisał(a):
GanjaFighter napisał(a):Komunikat głosowy "Ostro w lewo", a ikonka manewru jak widać na poniższym obrazku.

niepowtarzalne... niestety nie potrafię wytłumaczyć powstania błędu.

U mnie ten błąd wystąpił w ostatnim czasie dwa razy, o jednym pisałem wcześniej w tym wątku, drugi miał miejsce przy skręcie z ul. Ratajczaka w ul. Kościuszki w Poznaniu. Trasa narysowana poprawnie, komunikat głosowy ok, ale ikona manewru to rondo. Tak więc niestety błąd się powtarza, choć nie w tych samych miejscach.
alabanda
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 6P

Postprzez potworny » wtorek, 20 wrz 2011, 14:16

Dzisiaj miałem błąd z rondem.
Oprócz tego zwykła nawigacja nie działała, bo super admini jak zwykle dali ciała. Dobrze ze miałem betę.

Dziękuję, Kasiu, za odpowiedź.
potworny

Postprzez lchmiel » wtorek, 20 wrz 2011, 15:52

Być może niezgodność ikony z komunikatem pojawia się wtedy, gdy NE automatycznie przelicza trasę. Dziś miałem taki przypadek: NE przestaje podawać komunikaty głosowe, ikona manewru pozostaje bez zmian podczas gdy ja ciągle jadę i zielone kółko przesuwa się. Wygląda jak zwiecha i już chcę esetować NE, gdy widzę pasek ładowania trasy i wszystko waraca do normy. A, jeszcze w chwili zakończenia ładowania słychać krótki, brzęczykowo-zgrzytliwy dźwięk, jakby się zwarł transformator. Automatyczne przeliczanie trasy odby wa się z inicjatywy programu i trudno to powtórzyć, dlatego być może jest niepowtarzalne.

Jestem za tym, żebyście, załogo NE, przejrzeli nasze uwago co do interfejsu, również te, o których pisał Marian. Ja dołożę swoje: zmniejszanie czcionek w Becie nie zmniejsjsza wysokości okienek, szczególnie okienka ulicy. A czcionki się zmniejsza po to, żeby było więcej wolnego ekranu dla mapy, a nie po to, żeby gorzej widzieć. Jeśłi chodzi o danie miejsca dla znaczka oganiczenia prędkości, to moim zdaiem nie jest to argument. I jeszcze ramki: może cieńsze? Pokazywanie ramek nie jest celem nawigatora, ważniejsze co jest w ramkach.

W ogóle ważna jast treść, a ozdoby przeszkadzają.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez KasiaD » wtorek, 20 wrz 2011, 16:25

mówiąc "niepowtarzalne" miałam na myśli, niepowtarzalne dokładnie w tym samym miejscu.

Ichmiel, Twoja sugestia dot. przeliczania trasy przekazana.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » wtorek, 20 wrz 2011, 16:57

Z ostatniej chwili!
Chochlikowe rondo odnalezione i poprawione. Problem... hmmm... randomowo powtarzalny... wiem, że to dziwne określenie, ale chyba w tym przypadku najlepsze.
KasiaD

Postprzez potworny » wtorek, 20 wrz 2011, 18:13

Kasiu, "randomowo" to po polsku "losowo".
potworny

Postprzez lchmiel » wtorek, 20 wrz 2011, 18:43

Wpadłem po raz kolejny na genialny pomysł, jak przesłać "Ulubione" punkty z programu do programu. NE 6.2 mam na innym telefonie, niż beta, i oba są w sieci z osobnymi numerami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przesłać punkty SMS-em, pracowicie po jednym

Niestety, beta punktów w ogóle nie odbiera.

Ten temat ciągle wraca, np. tu: http://forum.naviexpert.pl/topic679-50.html#p18651.

Czemu nie miałaby istnieć opcja wciągania punktów z serwera od innego użytkownika, jeśli się zna jego numer i hasło? Hasła nikt nie ujawnia ot tak, więc można bezpiecznie założyć, że jeśli ktoś zna hasło to ma prawo do tych punktów.

kdzwonek napisał(a):mówiąc "niepowtarzalne" miałam na myśli, niepowtarzalne dokładnie w tym samym miejscu.

I ja to miałem na myśli.

Ichmiel, Twoja sugestia dot. przeliczania trasy przekazana.

A co z pozostałymi sugestiami ? (Jestem uparty.)

Nazywam się LCHMIEL - El-Chmiel. Choć nie w ten sposób, jak El Greco :)
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez KasiaD » wtorek, 20 wrz 2011, 19:00

lchmiel, wszystkie Wasze sugestie są przekazywane, wbrew temu co myślicie ;)

Co do przesyłania punktów na betę, to to jest troszkę inna śpiewka, z tego względu, że beta stoi na innym serwerze niż wersje oficjalne.

PS. Potworniaku... jestem spaczona politechniką i informatyką... wybacz język...

PS2. lchmiel, wybacz literówkę...
KasiaD

Postprzez mentos11 » wtorek, 20 wrz 2011, 19:37

O widzę ze dyskusja rozgorzała to pozwole sobie na pokazanie Wam nowej funkcji hym chyba motorowej :lol:
Załączniki
SC20110920-171605.png
SC20110920-171605.png (227.7 KiB) Przeglądane 684 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert