Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta1

Postprzez KasiaD » środa, 7 wrz 2011, 21:11

Kri$ napisał(a):po wyznaczeniu trasy i próbie jej modyfikacji (czyli wyjście do ekranu głównego i wybranie nawiguj->zaplanuj trasę->modyfikuj trasę) zawsze wywala do pulpitu.

Przyjęte do wiadomości, przesłane do testów. Czy ktoś zauważył podobny problem? Na szybko sprawdzałam na LG P970, u mnie jest ok :/

mindzik napisał(a):Wybieram głosowo "nawiguj adres", elegancko znajduję adres, ale potem jest tylko pokaż na mapie, wyślij lokalizację, wyślij lokalizację na Facebook.

Przekazane do natychmiastowego poprawienia.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1

Postprzez mentos11 » środa, 7 wrz 2011, 21:14

mindzik napisał(a):Wybieram głosowo "nawiguj adres", elegancko znajduję adres, ale potem jest tylko pokaż na mapie, wyślij lokalizację, wyślij lokalizację na Facebook. Powinno być jeszcze jakieś prowadź do. Bo żadna z wcześniejszych opcji nie kojarzy się z nawigowaniem i nie skutkuje nawigowaniem. Można wejść na mapę zobaczyć co to i dopiero wybrać prowadź do. Ale to już za dużo klikania i żadne ułatwienie z tego wybierania głosowego.
Huawei U8500

Znalazłem rozwiązanie twojego problemu mindzik, jak się pojawi okienko z opcjami nacisnij menu androida i naciśnij wybierz i już trasa się ładuje i nawiguje :)
Pewnie coś się pomieszalo i wcięło ikonę nawiguj :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez KasiaD » środa, 7 wrz 2011, 21:20

algi napisał(a):[...] po wyznaczeniu trasy kliknąłem nową ikonkę "trójkącik" (czyli chyba nawiguj) i wtedy ikonka "kropka-kreska-kropka" czyli przełączenie na widok trasy wyrysowała się w dziwnym miejscu - jakby "na godzinie drugiej" od ikonki "lupka +" czyli powiększania mapy.

Czy mogę prosić o screena? (jeżeli to jest powtarzalne oczywiście)

Hunter napisał(a):Znowu (jak podczas testów poprzedniej wersji) dymki, potwierdzenia.

Przekazane.

lchmiel napisał(a):Moderatorzy, cały ten wątek powinien się znajdować w rozdziale "Wersje NaviExpert".

Przeniesione ;)
KasiaD

Postprzez KasiaD » środa, 7 wrz 2011, 21:31

Panowie... ogromna... mogę nawet powiedzieć gorąca prośba :P... o umieszczanie propozycji dodatkowych funkcjonalności w odpowiednim temacie (np. tutaj topic498.html ) i ograniczenie się do uwag dotyczących istniejących w becie funkcjonalności.
KasiaD

Postprzez mindzik » środa, 7 wrz 2011, 21:36

WoofeR napisał(a):A ja wstępnie mam pytanko, czy planujecie wprowadzić kolory prędkości w trybie nawigacji, a nie tylko w mapie bądź podglądzie trasy?

Właśnie, dlaczego kolory nie pokazują się w trybie nawigacji? Czy to celowe działanie czy błąd?
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez mentos11 » środa, 7 wrz 2011, 22:22

Kasiu widzę ze nockę zarywasz takie poswiecenie no no ;)
To aby poświęcenie nie poszło na marne to zapytam się czy doczekam się wreszcie aby na stronie startowej biały obrazek z napisem naviexpert oraz numer wersji zostały wycentrowane!
Bardzo prosze jako moderator i zwykły użytkownik ;)
Od razu pochwale za ustawienie automatycznego zoomowania podczas nawigacji na 200m bo 100m było za blisko :P
mentos11

Postprzez Marian » czwartek, 8 wrz 2011, 06:18

Hunter-sw napisał(a):Wreszcie są (wreszcie je oddaliście)... osobiście cieszę się jak dziecko :lol: ... prawie tak bardzo, że już zasługuje ta wersja na miano v7.0 w moich oczach ;)
No proszę, tak entuzjastycznie (nie tylko przez Huntera) przyjęty krok wstecz stał się jednym z powodów przesunięcia numeru wersji w przód! Rozumiem, że wraz z kolorowaniem dróg, to te zapowiadane najsmaczniejsze kąski. A co z tą tak perwersyjnie brzmiącą auto...lizacją? topic661.html?hilit=auto#p17739
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 wrz 2011, 07:14

Impreza się rozkreca a tutaj narzekania ;)
Ja mam taka propozycje aby trase która jest widoczna po przejściu z nawigacji do mapy pocienic, dokładnie chodzi mi o zmniejszenie grubości linki trasy aby było widać traffic. Obecnie coś widać ale ciężko jest dopatrzyć się warstwy prędkości :)
Druga sprawa to czasami po wyjsciu z aplikacji gps dalej działa pomimo zamknięcia aplikacji.
Trzecia sprawa to ikonki w widoku poziomym po prawej stronie źle się układają, nieciekawie to wygląda. Proponuje przykleić wszystkie ikonki przycisków do dolnej krawędzi, fajnie będzie to wyglądać i nie będą obok siebie jak po lewej stronie.
To tyle ;)
Załączniki
SC20110908-072834.png
SC20110908-072834.png (222.28 KiB) Przeglądane 675 razy
SC20110908-071845.png
SC20110908-071845.png (183.93 KiB) Przeglądane 675 razy
mentos11

Postprzez Hakari » czwartek, 8 wrz 2011, 09:11

domel napisał(a):Na razie potestowałem na sucho, pierwsze wrażenia pozytywne, parę zmian na plus. Jedynie mam parę uwag:
-brak dobrego rozwiązania alternatywnych tras tak jak w GN
-brak sygnalizowania następnego manewru(czasem po skręcie następuje następny skręt a zanim to zobaczę na mapie czasem jest za późno)
-wydaje mi się, że obecnie nawigacja pobiera więcej danych, co samo w sobie nie jest problemem ale NE musi dopracować serwery żeby nie było najmniejszych z nimi problemów bo teraz pobieranie trasy będzie jeszcze dłużej trwać a już się parę razy naciąłem na "pobieranie trasy" trwające w nieskończoność.

Wczoraj jak testowałem nową wersję NE przeliczał mi trasę bardzo sprawnie, raz zajęło to trochę więcej czasu, ale przy słabszym zasięgu (braku 3G) to raczej zrozumiałe. Odnośnie pobierania danych to dochodzi informacja o natężeniu ruchu w postaci odpowiednich kolorów także większa ich pobierana ilość raczej tutaj nie dziwi.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez KasiaD » czwartek, 8 wrz 2011, 09:25

mentos11 napisał(a):czy doczekam się wreszcie aby na stronie startowej biały obrazek z napisem naviexpert oraz numer wersji zostały wycentrowane!

może :D... nic więcej nie powiem, bo nie będzie niespodzianki

Marian napisał(a):A co z tą tak perwersyjnie brzmiącą auto...lizacją?

:twisted:.... cdn

mentos11 napisał(a):aby trase która jest widoczna po przejściu z nawigacji do mapy pocienic, dokładnie chodzi mi o zmniejszenie grubości linki trasy aby było widać traffic [...] Druga sprawa to czasami po wyjsciu z aplikacji gps dalej działa pomimo zamknięcia aplikacji.[...]Trzecia sprawa to ikonki w widoku poziomym po prawej stronie źle się układają

grubości tras - dopracowujemy ich wygląd, jak najbardziej popieramy poprawienie widoczności
gps
- przekazane
ikony - przekazane do dyskusji

PS. Panowie... baaardzo proszę trzymajmy się tematu dyskusji... jeszcze chwila i przestanę prosić, a będę wycinać :twisted:... jest mnóstwo innych tematów, w których możecie się "wyżyć i ironizować" :P... Marianie... cóż takie czasy nastały, że trzeba stosować w mowie i piśmie pewną hmm... aproksymację wypowiedzi, aby dotarła do mas... ale co ja tam mogę wiedzieć... nie dość, że jestem kobietą, to jeszcze do tego blondynką... Kasią... i dla wielu z Was pewnie gówniarą :lol:
KasiaD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert