Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1

Postprzez domel » czwartek, 8 wrz 2011, 10:56

Hakari napisał(a):
domel napisał(a):Na razie potestowałem na sucho, pierwsze wrażenia pozytywne, parę zmian na plus. Jedynie mam parę uwag:
-brak dobrego rozwiązania alternatywnych tras tak jak w GN
-brak sygnalizowania następnego manewru(czasem po skręcie następuje następny skręt a zanim to zobaczę na mapie czasem jest za późno)
-wydaje mi się, że obecnie nawigacja pobiera więcej danych, co samo w sobie nie jest problemem ale NE musi dopracować serwery żeby nie było najmniejszych z nimi problemów bo teraz pobieranie trasy będzie jeszcze dłużej trwać a już się parę razy naciąłem na "pobieranie trasy" trwające w nieskończoność.

Wczoraj jak testowałem nową wersję NE przeliczał mi trasę bardzo sprawnie, raz zajęło to trochę więcej czasu, ale przy słabszym zasięgu (braku 3G) to raczej zrozumiałe. Odnośnie pobierania danych to dochodzi informacja o natężeniu ruchu w postaci odpowiednich kolorów także większa ich pobierana ilość raczej tutaj nie dziwi.

Wczoraj nie miałem problemu ale dziś już np. tak i restart aplikacji nie pomógł, dopiero jak wróciłem na zwykłe NE to zaczęło działać. A to co napisałem dotyczyło ogólnie stanu, nie jest to sytuacja częsta ale zdarza się co jakiś czas...już w innym temacie wspominałem jak będąc 400km od domu był komunikat przeliczam trasę ale nic nie pobierał(i trwało to naprawdę długo), restart aplikacji i nawet telefonu nie pomógł(a zasięg był dobry, GN pobrało trasę bez problemu) czasami pasek postępu dochodzi do połowy i przestaje dalej pobierać i dzieje się to nawet przy max. zasięgu 3G.
domel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta1

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 wrz 2011, 12:52

Mam jeszcze takie drobne błędy edytorskie ;)
Można by to ostatecznie poprawić tak jak na zdjęciu poniżej bo np. widok 3d jest wyłączony a opis jest jaki? Włączony!!!
Załączniki
SC20110908-132720.png
SC20110908-132720.png (56.59 KiB) Przeglądane 745 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez maol » czwartek, 8 wrz 2011, 19:29

No to ja merytorycznie. najpierw plusy:
- działa na Spicy i nie wywala się
- nie jąka się
- ikona na pasku

Minusy:
- przy wyborze miejsca przeznaczenia brak przycisku "wybierz" bezpośrednio na ekranie. Jest coś o FB i inne moim zdaniem zbędne, a "wybierz" wymaga hardwarowego przycisku...
- po zjechaniu z trasy czasami bardzo długo trwa przystąpienie do jej ponownego przeliczenia. Czasem tak długo że mapa się kończy...
- NE bardzo długo trzyma się pierwotnie wyznaczonej trasy. Rozumiem dwie czy trzy próby zawrócenia na pierwotną trasę, ale nie przez 130 km ( a tak miałem dzisiaj...).
- po uruchomieniu innej aplikacji i przejścia do tła a następnie powrotu NE (przynajmniej u mnie) nie wywala się, ale wraca do ekranu początkowego.
- w wypadku ponownego przeliczania trasy na ekranie pojawia się informacja "pozycja nieustalona", choć jest ona jak najbardziej znana i GPS nie ma najmniejszych problemów.
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez KasiaD » czwartek, 8 wrz 2011, 21:14

mentos11 napisał(a):Można by to ostatecznie poprawić tak jak na zdjęciu poniżej bo np. widok 3d jest wyłączony a opis jest jaki? Włączony!!!

ojjj mentosie... tu się z Tobą nie zgadzam ;P... jako użytkownik Androida powinieneś być do takiego widoku przyzwyczajony. Opisy ustawień zawsze mają jedynie opcję włącz/użyj/uruchom/połącz/wybierz. Opisy nie są zmieniane na wyłącz/odznacz itp.

maol napisał(a):No to ja merytorycznie
dziękuję :)
maol napisał(a):- przy wyborze miejsca przeznaczenia brak przycisku "wybierz" bezpośrednio na ekranie. Jest coś o FB i inne moim zdaniem zbędne, a "wybierz" wymaga hardwarowego przycisku

hmmm... Nie wiem, czy dobrze rozumiem, więc proszę o sprecyzowanie, czyli podanie ścieżki przejścia. Wybierasz punkt z mapy, z menu szukaj, czy jest to wyszukiwanie przy układaniu trasy?

Co do pozostałych Twoich uwag maol, prośba o podanie wersji zainstalowanego firmware'u.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 8 wrz 2011, 21:27

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 09:41 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez algi » czwartek, 8 wrz 2011, 21:41

kdzwonek napisał(a):
algi napisał(a):[...] po wyznaczeniu trasy kliknąłem nową ikonkę "trójkącik" (czyli chyba nawiguj) i wtedy ikonka "kropka-kreska-kropka" czyli przełączenie na widok trasy wyrysowała się w dziwnym miejscu - jakby "na godzinie drugiej" od ikonki "lupka +" czyli powiększania mapy.

Czy mogę prosić o screena? (jeżeli to jest powtarzalne oczywiście)

Na chwilę obecną jest to błąd niepowtarzalny. Jakby się powtórzył, postaram się zrobić screeshota...

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1

Postprzez KasiaD » czwartek, 8 wrz 2011, 22:17

Odpowiedzi:
Kri$ - problem HTC DESIRE Z, ROM MIUI 1.9.2... niestety nie mam dobrych wieści, oprogramowanie, które masz zainstalowane nie jest wspierane przez producenta, nie bardzo mamy pole manewru w tym przypadku :/
KasiaD

Postprzez KasiaD » czwartek, 8 wrz 2011, 22:37

Noż kurczaki... Hunter mam w ręku w tej chwili LG i 3 Samsungi i jakoś nadal się nie zgadzam ;P
Załączniki
2.png
2.png (89.75 KiB) Przeglądane 748 razy
1.png
1.png (91.3 KiB) Przeglądane 748 razy
KasiaD

Postprzez ALEX » czwartek, 8 wrz 2011, 22:59

Czy kompas mógłby działać w trybie nawigacji? Chodzi mi sam jej początek, gdy pojazd jeszcze stoi. Zapewne NE musiał by potrafić kalibrować kompas na podstawie GPS gdyż przynajmniej u mnie, po umieszczeniu telefonu w uchwycie i podłączeniu zasilania kompas zmienia wskazania.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 wrz 2011, 23:04

Wygrałaś Kasiu :) w menu androida opis się nie zmienia ale w niektórych aplikacjach deweloperzy stosują zmianę opisu aby było czytelnej myślałem ze NE też może tak postąpić, oto przykład proszę spojrzeć na górę ekranu nad dymkiem ;)
Załączniki
SC20110908-235756.png
SC20110908-235756.png (109.75 KiB) Przeglądane 742 razy
SC20110908-235743.png
SC20110908-235743.png (111.7 KiB) Przeglądane 742 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert