Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta1 - luźne gadki

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta1 - luźne gadki

Postprzez mindzik » poniedziałek, 19 wrz 2011, 15:01

Marian napisał(a): ....całkowity brak zainteresowania komunikacją publiczną....

A ja jestem zainteresowany tym produktem, już kilka razy chciałem go użyć, ale dodatkowy abonament uniemożliwił mi kolejne testy.
Ale wtedy gdy można było testować za darmo całkiem fajnie działał.
I w zasadzie to on kierowcą się przydaje :) bo ten, co na co dzień jeździ autobusami to ma opanowane trasy linii autobusowych i tramwajowych, a jak kierowca raz na jakiś czas musi gdzieś pojechać komunikacją, sprawdza się dobrze. Szkoda, że przy dwuletnim abonamencie nie jest on wliczony w cenę.
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez potworny » poniedziałek, 19 wrz 2011, 15:49

mindzik, koszt abonamentu autobusowego to 10 zł rocznie. Stać Cię na testy. 8-)
potworny

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 19 wrz 2011, 15:52

Właśnie dlatego wybrałem androida, bo ma mnóstwo darmowych aplikacji :D
nokia jest fajnym telefonem ale deweloperzy już z,niej zrezygnowali :roll:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Marian » poniedziałek, 19 wrz 2011, 16:29

mindzik napisał(a):
Marian napisał(a): ....całkowity brak zainteresowania komunikacją publiczną....
A ja jestem zainteresowany tym produktem, już kilka razy chciałem go użyć, ale dodatkowy abonament uniemożliwił mi kolejne testy.
Produkt jest doskonały i jako taki może być przydatny każdemu. Ale niekoniecznie jako część programu nawigacyjnego. Zwłaszcza osobom, dla których nawigacja samochodowa jest niepotrzebna. A odrębny planer komunikacji miejskiej, czy to jakdojadę czy w wersji City Zenek, jest bezpłatny.

A słowa o braku zainteresowania dotyczą forum - po prostu nie spotkałem się tu z żadną dyskusją na temat planera połączeń komunikacją miejską.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mindzik » poniedziałek, 19 wrz 2011, 16:34

potworny napisał(a):mindzik, koszt abonamentu autobusowego to 10 zł rocznie. Stać Cię na testy. 8-)

Koszt nieduży, ale gdy potrzeba mi z 3 razy na rok, to wychodzi koszt jednorazowego użycia, tyle co za bilet :).
Wolałbym osobiście, mapy Europy w abonamencie wymienić sobie na tą komunikację miejską, przy kolejnym zakupie.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez potworny » poniedziałek, 19 wrz 2011, 16:36

Problem w tym, że na początku byłem zachwycony komunikacją miejską w NE, ale... informacje o liniach nieaktualne i uznałem to za produkt bezużyteczny.
potworny

Postprzez michalroxorpl » poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:35

Marian napisał(a):A słowa o braku zainteresowania dotyczą forum - po prostu nie spotkałem się tu z żadną dyskusją na temat planera połączeń komunikacją miejską.

Faktycznie, większość z użytkowników forum korzysta z nawigacji głównie jako samodzielni kierowcy. Natomiast w sytuacji konieczności, właśnie dobrze jest mieć możliwość skorzystania z innego trybu pracy narzędzia, które spełnia kryteria takie jak:
1. jest się do niego przyzwyczajonym a samo narzędzie ma w oczach użytkownika określoną wiarygodność
2. ma się w ulubionych wszystkie istotne informacje
3. nie trzeba się uczyć jego obsługi

W teorii przepisanie kilkudziesięciu znaków z nazwą miejscowości, ulicy i numerem posesji w gruncie rzeczy nie stanowi problemu. Natomiast postęp w każdej dziedzinie w dużym stopniu sprowadza się do ułatwiania rzeczy, które w gruncie rzeczy nie stanowią problemu ;-) Dlatego właśnie nic mnie tak nie drażni w NE jak brak możliwości nawigacji do kontaktu, ale tego to się chyba nie doczekamy...

PS: Jakby wprowadzono do NE funkcję latarki, to bym protestował, ale kilka trybów nawigacji ma sens. Kiedyś byłem temu przeciwny, ale kilka dni w Berlinie z Sygiciem przekonały mnie, że nawigacja piesza nie jest produktem pozbawionym sensu.
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez michalroxorpl » poniedziałek, 19 wrz 2011, 17:54

potworny napisał(a):Problem w tym, że na początku byłem zachwycony komunikacją miejską w NE, ale... informacje o liniach nieaktualne i uznałem to za produkt bezużyteczny.

I znowu mi potworny oczy otwiera...

To jest widok trasy Gliwice -> Dąbrowa Górnicza wyliczonych w trybie komunikacji miejskiej, zakładam, że iR to interRegio, ale poza kryterium czasowym na jakiej podstawie należałoby dokonać wyboru trasy?:
Obrazek
Widok wybranej trasy (zgadnijcie na podstawie informacji ile będzie trwała trasa, którą z powyższej listy wybrałem ;-) ):
Obrazek
A tu efekt przeliczenia trasy Gliwice -> Wilcze Gardło (dzielnica Gliwic), nawet z podaniem preferowanego numeru linii jest efekt jak poniżej:
Obrazek

Więc faktycznie, super, że jest taka opcja. Szkoda, że nie działa prawidłowo, albo przynajmniej tak jakby człowiek intuicyjnie oczekiwał.
Obrazek
michalroxorpl

Postprzez Marian » poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:15

michalroxorpl napisał(a):1. jest się do niego przyzwyczajonym a samo narzędzie ma w oczach użytkownika określoną wiarygodność
2. ma się w ulubionych wszystkie istotne informacje
3. nie trzeba się uczyć jego obsługi
1 i 3 wyraża w zasadzie to samo. Biorąc jednak pod uwagę, że moduł planera miejskiego to tylko nakładka na jakdojadę, to wiarygodność programu jest raczej słabo związana z wiarygodnością NE. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobny program ze stajni NE, czyli City Zenek różnił się pod względem sposobu obsługi od NE. A jeśli się różni - to błąd. Z tych argumentów za mocny uważam tylko 2. Ale i ten problem jest do rozwiązania poprzez synchronizację ulubionych.

P.S. Jakdojadę nie funkcjonuje dla miast GOP.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:25 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez michalroxorpl » poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:25

Marian napisał(a):1 i 3 wyraża w zasadzie to samo.
[...]
Z tych argumentów za mocny uważam tylko 2.

OK.
Marian napisał(a):Ale i ten problem dla obydwu programów jest do rozwiązania poprzez synchronizację ulubionych.

P.S. Jakdojadę nie funkcjonuje dla miast GOP.

A jest taka synchronizacja? :-)

PS: Z Gliwic do DG policzyło jednak trasę. Magic?
Obrazek
michalroxorpl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert