Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.0 Beta1 - luźne gadki

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta1 - luźne gadki

Postprzez Marian » poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:32

michalroxorpl napisał(a):A jest taka synchronizacja? :-)
Nie, ale może być - poprzez serwer.
michalroxorpl napisał(a):PS: Z Gliwic do DG policzyło jednak trasę. Magic?
Tak, ale trasa trochę lipna. Spróbuj np. Gliwice, Zwycięstwa - Gliwice, Sikorskiego. Wyjdzie jeszcze śmieszniej.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez blazo » poniedziałek, 19 wrz 2011, 19:02

Cześć!

Wiadomo w której wersji jest/będzie wyszukiwanie POI na trasie?

Pozdrawiam,

Blazo
Blazo

--
Gospodarstowa Agroturystyczne w Bieszczadach - "Nad Osławą"
www.nadoslawa.pl
blazo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 6120

Postprzez Hakari » wtorek, 20 wrz 2011, 07:47

michalroxorpl trochę informacji na temat NaviPlan Urban

"Nawigacja środkami komunikacji miejskiej działa w oparciu o dane z serwisu jakdojade.pl i jest dostępna dla Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Torunia, Wrocławia i Warszawy."

Także nawigowanie działa w obrębie wymienionych miast.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Re: Wersja NaviExpert 7.0 Beta 1, Beta 2

Postprzez maol » wtorek, 20 wrz 2011, 09:48

kdzwonek napisał(a):
ALEX napisał(a):Jak powinno być? Program powinien nauczyć się mojego opóźnienia jakie mam zwalniając przed ograniczeniem i poinformować o przekroczeniu w przypadku gdy nie stwierdzi, że hamuję tak, aby zdążyć przed tym ograniczeniem wytracić prędkość do dozwolonej

hmmmm... propozycję oczywiście przekażę... ale... (Zaznaczam, że wyrażam w tej chwili moją prywatną opinię). Nie do końca się z Tobą zgadzam ALEX. Jeżeli prowadzę samochód, nawigacja jest dodatkiem, który pomaga mi w dotarciu do celu. Obawiam się, że niektórzy mogliby za bardzo zaufać urządzeniu i wyłączyć myślenie.

Nie zgodzę się - nawigacja ma kierowcom pomagać w maksymalny możliwy sposób. Ja np. czasami mam problem, wjeżdżając do np. Warszawy - czyli miasta o olbrzymim natężeniu ruchu i mało dla mnie znanym i czytelnym układzie ulic - ze śledzeniem wszystkich znaków drogowych. Po prostu na tyle skupiam się na "nawigowaniu" i trafianiu we właściwy pas odpowiednio wcześnie przed skrzyżowaniem, że problemami ograniczeń prędkości przestaję się przejmować i jadę razem z całym "stadem". I to nie jest dobre - bo chętnie dostosuje swoja prędkość do przepisów w danym miejscu, jeżeli coś mi w takim wypadku w tym pomoże - i tu właśnie widzę miejsce dla nawigacji. I sądzę że taki sposób myślenia poprze wielu użytkowników.

...dodam tylko, że chyba właśnie taki sposób myślenia przyświeca również twórcom nowych samochodów, które ostatnio masowo zaczynają wyświetlać na tablicy przyrządów np. ostatnie trzy znaki zauważone na poboczu. To jest właśnie myślenie w kierunku pomocy kierowcom!
maol

Telefon: Samsung Galaxy S II

Postprzez Bartłomiej Młodawski » wtorek, 20 wrz 2011, 09:54

hmm idąc tym torem następnym krokiem mogłoby być zlikwidowanie szyb w samochodzie i "jeżdżenie tylko na nawigację" ale to już chyba się robi offtop. Może admin wykiełkuje to do nowego wątku?
Bartłomiej Młodawski

Telefon: Xperia Arc

Postprzez ALEX » wtorek, 20 wrz 2011, 10:02

kdzwonek napisał(a):
ALEX napisał(a):Jak powinno być? Program powinien nauczyć się mojego opóźnienia jakie mam zwalniając przed ograniczeniem i poinformować o przekroczeniu w przypadku gdy nie stwierdzi, że hamuję tak, aby zdążyć przed tym ograniczeniem wytracić prędkość do dozwolonej

hmmmm... propozycję oczywiście przekażę... ale... (Zaznaczam, że wyrażam w tej chwili moją prywatną opinię). Nie do końca się z Tobą zgadzam ALEX. Jeżeli prowadzę samochód, nawigacja jest dodatkiem, który pomaga mi w dotarciu do celu. Obawiam się, że niektórzy mogliby za bardzo zaufać urządzeniu i wyłączyć myślenie.

:)
Kasiu, potwierdzasz moją opinię, że program jest dla Was a nie dla kierowców. Przy takim rozumowaniu to ostrzeganie o fotoradarze powinno być w momencie jego mijania...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert