Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.0

Re: Oficjalna premiera wersji 7.0

Postprzez roman_tp » środa, 21 wrz 2011, 19:17

markot1952 napisał(a):O co tu chodzi.Jak wejde w ulubione i wybiore jakis punkt i potem uzyj punkt,jest do wybrania 2x POKAZ NA MAPIE.

wyczytałem z twojego profilu markot1952, że używasz SE K750i - zdradź zarówno mi, jak i innym [tudzież pracownikom NE], jak udało ci się uruchomić ver. 7.0 na tym telefonie?
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez markot1952 » środa, 21 wrz 2011, 19:47

SORRY.Nie poprawilem,mam SE X8.
markot1952
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE X8

Postprzez michalroxorpl » środa, 21 wrz 2011, 20:07

Hakari napisał(a):Wybrałeś opcję autoaktualizacji? Jeśli tak to skorzystaj zamiast tego z getne.pl w przeglądarce telefonu :)

Ja mam już 7.0, komunikat pojawił się właśnie przy opcji autoaktualizacji, żeby zainstalować 7.0 musiałem skorzystać z getne.pl.
Pytałem bo chciałem poznać powody dlaczego aktualizacja nie działa (jeszcze).
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 20:18

Bo wszystko w NE jest z gigantycznym opóźnieniem.

W tym wypadku wychodzi nowa wersja programu, a tydzień później zaczynają się aktualizacje. Dlaczego? Nie dowiemy się przecież.
potworny

Postprzez michalroxorpl » środa, 21 wrz 2011, 20:21

lekkir napisał(a):- po wyjeździe z tunelu widok 2D pozostaje aż do kolejnego manewru

Tak się dzieje od przynajmniej dwóch wersji ilekroć nawigacja straci fixa i go odzyska. W takiej sytuacji wystarczy machnąć palcem po ekranie, przesuwając perspektywę, po wykryciu ruchu i wznowieniu śledzenia ekran wraca do prawidłowego trybu. Nigdy nie miałem okazji doczekać do kolejnego manewru, więc nie potrafię Twojej obserwacji potwierdzić.
lekkir napisał(a):brakuje mi:
- informacji o drugim manewrze (istotne w dużych miastach z gęstą siecią dróg)

Zdarza się przegapić manewr albo wykonać nieprawidłowy z tego powodu, funkcja warta wprowadzenia wg mnie.
lekkir napisał(a):- informacji o miejscowości w której się znajdujemy

o ulicy także. jest to szczególnie przydatne kierowcom korzystającym z CB radia do zlokalizowania zdarzenia względem własnej pozycji.
lekkir napisał(a):- osobnych ustawień podświetlenia w trybie dzień/noc/systemowe

W dzień gdy jadę w okularach słonecznych muszę albo uaktywnić ekran macając go, albo odchylić okulary. Przeważnie aby sprawdzić wskazania komputera pokładowego.
W nocy w trybie wygaszenia mogłoby być jeszcze ciemniej, natomiast w trybie aktywnego ekranu potrafi tak dowalić po gałach, że powidok zostaje jeszcze przez dobrych parę chwil ;-)
lekkir napisał(a):- wyszukiwanie POI na trasie

Taka funkcja jest bezwzględną koniecznością. Obecnie znalezienie np stacji benzynowej konkretnej sieci w ramach trasy jest dosyć kłopotliwe.
lekkir napisał(a):Podsumowując - na chwilę obecną nie ma alternatywy na Androida no i chyba jeszcze długo nie będzie - mówię o nawigowaniu po Polsce.

Jest Sygic, ma traffic, działa on momentami dziwnie, ale działa. Czy to jest alternatywą dla NE... nie wiem, w Polsce może niekoniecznie, natomiast za granicą...
Obrazek
michalroxorpl

Postprzez michalroxorpl » środa, 21 wrz 2011, 20:22

potworny napisał(a):Napiszę to oficjalnie. MapaMap czołga się w błocie w zestawieniu z NE. Bez porównania lepiej mi się jeździ z NE, który jest bez porównania czytelniejszy i ma lepszy interfejs. Programiści NE mogą wreszcie spokojnie spocząć na laurach. :D

Heh... ktoś zrobił potwornemu hijack konta i teraz wypisuje w jego imieniu głupoty ;-)
Obrazek
michalroxorpl

Postprzez Radut » środa, 21 wrz 2011, 20:24

Zauważyłem duży defekt, a może źle szukam? Mianowicie nie wiem jak w tej wersji przełączyć wskaźnik kompasu na strzałkę kierunku. Podczas jazdy w nieznanym terenie jest to kluczowa opcja, bo nawet jak trafimy na błąd na mapie itp. to wiemy w którym kierunku jest nasz cel. Poza tym daje to swego rodzaju poczucie pewności że podążamy na prawidłowy azymut :D Proszę o sprawdzenie tego.

Kolejna sprawa to czcionka "dystans do manewru", która nadal pod ikoną manewru jest niewielka, pomimo ustawienia parametru wielkości na "duża". W czasie jazdy często trudno dostrzec jaka znajduje się tam wartość, chociaż ze wzrokiem u mnie w porządku :D
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Hunter-sw » środa, 21 wrz 2011, 20:43

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 08:23 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez wKar » środa, 21 wrz 2011, 20:49

Przejechałem się z nową 7-ką... moim zdaniem, zasługuje na numerek 6.5
Jest krokiem w bardzo dobrą stronę, podoba mi się kilka nowych funkcji, uwzględnia parę ważnych uwag, zgłaszanych tu, przez forowiczów, jak i moich własnych spostrzeżeń. Zgadzam się jednak z innymi forowiczami, że tempo wprowadzania zmian mogłoby być większe, choć rozumiem, że firma nie ma nieograniczonego budżetu.

Skoro pojawia się v7, mamy też Korkosferę w wersji komputerowej i mobilnej, to naturalną konsekwencją byłoby zapisywanie tras z portalu i odtwarzanie w NE.
Na swój numerek NE zasłużyłby moim zdaniem wprowadzając nie tylko kolorki teoretycznych korków, ale m.in. wyżej wspomnianą integrację z portalem (szeroko rozumianą), zarządzanie punktami POI i ulubionymi z poziomu strony www, lepszą obsługę POI z mapy w trakcie nawigowania, asystenta pasa ruchu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że z dnia na dzień zacznie też działać poprawnie realne on-line'owe rozpoznawanie natężenia ruchu i aktualizowanie trasy w trakcie nawigowania. Stawiam, że większość danych jest jednak historyczna i uśredniana a nie podawana na bieżąco... jeśli się mylę, odwołuję to moje zdanie o numerku 6.5
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez Andrzej » środa, 21 wrz 2011, 20:59

potworny napisał(a):Y i MM są w powijakach. Coś mi mówi, że zarząd MM jest jeszcze starszy i mniej elastyczny niż można by sobie tego życzyć, patrz interfejs aplikacji z zeszłego wieku. Ale może się wyrobią.

Potworny. Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś, po prostu rozwój nawigacji wymaga sporo czasu. Też bym wolał, żebyśmy rozwijali się szybciej, ale że nic istotnego nie zmieniło się w 7.0, to chyba przesada. Np. auto przeliczanie trasy było jednym z najczęstszych oczekiwań wielokrotnie zgłaszanych na forum.
Nie chodzi tu tylko o naszą psychologię, choć człowiek jest człowiekiem i czasem jakieś dobre słowo by się przydało ;-) Jest jeszcze inny aspekt. Jesteśmy firmą komercyjną i musimy zarabiać aby rozwijać nasz system. To forum przeglądają także nowi użytkownicy. Jeżeli widzą komentarze, w stylu "żadnych zmian w 7.0", na pewno do zakupu ich to nie zachęca.
Andrzej
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert