Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.0

Oficjalna premiera wersji 7.0

Postprzez KasiaD » środa, 21 wrz 2011, 08:13

Drodzy Forumowicze, oficjalnie oddajemy w Wasze ręce kolejną wersję NaviExpert 7.0.
Dziękujemy za pomoc i wsparcie, i natychmiast zaczynamy intensywną pracę nad kolejną wersją.

Nowe funkcjonalności:
- wyświetlanie korków kolorami na mapie – zamiast ikon korków na mapie udostępniliśmy traffic w postaci kolorów obrazujących natężenie ruchu na danych odcinkach; od teraz będzie widzieli to, co widzi system, czyli dynamiczne dane o średnich prędkościach na drogach

- automatyczne przeliczanie trasy na podstawie Community Traffic online – podczas nawigowania po danej trasie, algorytm na bieżąco sprawdza, czy istnieje dla niej aktualizacja wynikająca ze zmiany sytuacji na drodze; jeżeli znajdzie lepszą, szybszą trasę przeliczy obecną w oparciu o aktualne dane trafficowe

- możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy trybami Nawigacja i Widok trasy poprzez ikony na mapie (ekrany dotykowe)

- możliwość szybkiego włączania/wyłączania trybu śledzenia pozycji poprzez ikonę na mapie (ekrany dotykowe)

- automatyczne przełączenie między trybami nawigacji i widoku trasy – nie musicie już uruchamiać nawigacji, wystarczy, że rozpoczniecie jazdę, a aplikacja automatycznie przełączy się z trybu widoku trasy na tryb nawigacji

- możliwość potwierdzania i odwoływania fotoradarów mijanych na trasie

- obsługa kompasu

- ikonka w pasku statusu Androida – pozwala łatwo przywrócić aplikację, poprawiła tryb pracy w tle

- geokodowanie adresu na mapie – połączenie współrzędnych geograficznych z odpowiadającym im adresem

Poprawki, korekty:
- lepsze podpowiedzi Ostatnio używanych i Ulubionych punktów podczas wpisywania punktów
- wygodniejszy ekran z opisem punktu POI – uporządkowane opcje POI
- nowy ekran z dostępnymi usługami – czytelniejsze, uporządkowane informacje
- ulepszenia ergonomii GUI użytkownika

Listę* kompatybilnych telefonów możecie obejrzeć na http://getne.pl
(*lista może ulec zmianie - może zostać rozszerzona)

Ponadto oficjalnie otwieramy Web planer http://www.korkosfera.pl i oddajemy Wam mobilną, bezpłatną wersję korkosfery, czyli korkosfera.pl mobile, którą możecie pobrać z Android Market.

P.S. Pozwoliłem sobie na dodanie pieknego zrzutu ekranu ze strony startowej NE v. 7.0 mentos11
Załączniki
SC20110921-102448.png
SC20110921-102448.png (44.99 KiB) Przeglądane 3489 razy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: Oficjalna premiera wersji 7.0

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 08:27

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak....

Plusy:
[*] Splash screen uwzględnia nasze uwagi na temat pięknego logotypu na białym tle

Amatorszczyzna:
[*] Zacznę od podstaw. Brak NE w Android Market uważam za zadziwiającą amatorszczyznę.
[*] Brak ustalania pozycji na podstawie sieci bezprzewodowych. Funkcja wbudowana w Androida, prawda?
[*] Nie ma kolorków CT w czasie nawigacji
[*] Wyszukiwarka nie sortuje wg odległości od poszukiwanych punktów
[*] Generalnie mam wrażenie, że nic się nie zmieniło, a wersja 7.0 to chwyt marketingowy równie doskonały jak sprzedaż dwuletniego abonamentu na mapy "europejskie"
[*] Program BETA miał za mało bet...

EDIT: Zapomniałem napisać. Jestem zawiedziony. Może nie tak bardzo jak MM lub Y, ale dość mocno. Jeśli otworzyliście szampana, to możecie go zamknąć z powrotem. A my czekamy na wersję 8.0 za rok, po wakacjach.
potworny

Postprzez HaniaK » środa, 21 wrz 2011, 09:04

Drogi Potworze, a Ty nie zawodzisz nigdy :) Przewidywalny jak zawsze ;)
od wczoraj obstawialiśmy kto pierwszy i jak zareaguje na forum ;) BINGO!
Twoje zawiedzenie jest raczej przypadkiem klinicznym. Kilka tygodni temu byłeś zawiedziony Y, wczoraj MM, dzisiaj NE.
Może to da się jakoś leczyć :roll:
Czy tak zdolny informatyk nie mógłby w wolnym czasie stworzyć własnej, doskonałej nawigacji? Pewnie mógłby gdyby energię w krytykowanie wszystkiego i wszystkich skierował na realizacje własnych marzeń o doskonałym produkcie. Przecież to takie proste dla profesjonalisty. Reszta świata to nieudacznicy, lenie, obiboki, głąby - wybacz więcej używanych przez Ciebie epitetów nie pamiętam ;)
Pozdr. HK
HaniaK

Postprzez jacroza » środa, 21 wrz 2011, 09:29

Witam na forum

Wczoraj, czytałem w prasie, że licencja roczna przez pierwsze 10 dni ma być tańsza o 30%. Prawda to?

Pozdrawiam
jacroza
jacroza
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S2

Postprzez Hakari » środa, 21 wrz 2011, 10:43

Prawda, prawda :) W promocji za NaviPlan na rok zapłacisz 69złotych, dokładniejsza informacja:

"69 zamiast 99 zł zapłacą nowi użytkownicy NaviExpert, którzy zdecydują się na zakup NaviPlan Polska na 12 miesięcy. Warto się pośpieszyć – promocja trwa przez dziesięć najbliższych dni!

30 procentowa obniżka ceny NaviPlan Polska 12 miesięcy związana jest z premierą nowej wersji nawigacji NaviExpert - 7.0, która właśnie trafiła na rynek. To idealny moment by najpierw przetestować przez tydzień aplikację, a później zdecydować się na jej zakup."
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez mentos11 » środa, 21 wrz 2011, 10:45

Potworny jako UŻYTKOWNIK NE a nie jako moderator absolutnie nie podzielam twojej oceny wersji 7.0 :|
Skoro rozpocząłeś sparing słowny to pozwól że wkroczę na ring :twisted:

Amatorszczyzna:
[*] Zacznę od podstaw. Brak NE w Android Market uważam za zadziwiającą amatorszczyznę.

Ja tego tak nie widzę, spójrz na CityZenka w markecie zajmuje on ponad 3MB a przecież NE ma 1.6MB i ma więcej opcji, może niedługo pojawi się wersja NE w markecie ale wymaga optymalizacji aby mogła obsłużyć wszystkie telefony z andkiem i nie zajmowała 10MB!? Ja tego nie uważam za amatorszczyznę a raczej za profesjonalne podejście, mamy już dwie aplikacje w markecie od NE i jak to nazwiesz ?! :roll:

[*] Brak ustalania pozycji na podstawie sieci bezprzewodowych. Funkcja wbudowana w Androida, prawda?

Tutaj rzeczywiście jest jakiś błąd bo powinien pokazywać szarą kropkę i zielony okrąg, przekażę to do poprawy, cios przyjęty :o Ale mapę otwiera na mojej pozycji :D

Nie ma kolorków CT w czasie nawigacji

Dla mnie to zaleta, jest zbyt kolorowo, zresztą to w trosce o bezpieczeństwo aby nie skupiać za bardzo uwagi na telefonie w poszukiwaniu korków, nawigacja i tak ma opcję autoprzeliczania w przypadku korków i zawsze można przejść do widoku korku jednym przyciskiem ;)

Wyszukiwarka nie sortuje wg odległości od poszukiwanych punktów

Mi sortuje od aktualnej pozycji :?

Generalnie mam wrażenie, że nic się nie zmieniło, a wersja 7.0 to chwyt marketingowy równie doskonały jak sprzedaż dwuletniego abonamentu na mapy "europejskie"

Ja nie mam jeszcze wrażeń bo nie zdołałem jeszcze przetestować wersji finalnej a Ty zdołałeś już przetestować na trasie nową wersję czy z założenia zakładasz ze NE chce nabić cię w butelkę a nowa wersja nic nie wnosi !?

Program BETA miał za mało bet...

Sam nie wiem co odpisać, może spytam się a ile uważasz za odpowiednią ilość :?:

EDIT: Zapomniałem napisać. Jestem zawiedziony. Może nie tak bardzo jak MM lub Y, ale dość mocno. Jeśli otworzyliście szampana, to możecie go zamknąć z powrotem. A my czekamy na wersję 8.0 za rok, po wakacjach.

Zmieniać zdanie to ty Potworny potrafisz bo jeszcze wczoraj pisałeś tak:
Szczerze mówiąc, NE wypada rewelacyjnie w tym zestawieniu. Ojej, komplement mi się niechcący wyrwał.

Od siebie dodam że jednak grupa osób ciężko pracuje nad wydanie nowej wersji a swoją psełdo krytyką nie uskrzydlasz ich do pracy a raczej irytujesz :?
Wiem że żyjemy w wolnym kraju i możesz napisać co chcesz ale ja też mogę napisać co myślę o Twoich wypowiedziach.

P.S. A z tym szampanem to było niesmaczne, zobacz a Hania zawsze miło do Ciebie się zwraca "Drogi Potworze" :roll: :cry:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez blazo » środa, 21 wrz 2011, 11:04

Witam,

W której wersji będzie możliwość wyszukiwania/nawigowania do POI na trasie?

Pozdrawiam,
Blazo

--
Gospodarstowa Agroturystyczne w Bieszczadach - "Nad Osławą"
www.nadoslawa.pl
blazo

Telefon: Nokia 6120

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 11:31

Zawiedziony jestem, bo znowu było milion pomysłów, z czego zrealizowano kilka.
Nie ulega wątpliwości, że NE jest najlepszą nawigacją w Polsce na Androida. Teraz lepiej? :-)
Nie ulega też wątpliwości, że program rozwijany jest bardzo powoli, błędy usuwane są po kilku miesiącach, a do pracowników NE mówi się jak do ściany. Chociaż z tym też jest lepiej, bo Hania i Kasia starają się zatrzeć ten tragiczny obraz.

Y i MM są w powijakach. Coś mi mówi, że zarząd MM jest jeszcze starszy i mniej elastyczny niż można by sobie tego życzyć, patrz interfejs aplikacji z zeszłego wieku. Ale może się wyrobią.

Haniu, nigdy nie napiszę aplikacji do nawigacji, bo nie jestem matematykiem. Bracia skończyli Politechnikę, więc mają narzędzia intelektualne do stworzenia czegoś wielkiego, a że przyjęli taki a nie inny zespół informatyków, top już inna historia.

Cały czas trzymam kciuki za rozwój aplikacji, ale wciąż irytują mnie tragiczne błędy i niedoróbki. Nie przekonasz mnie, że zaprogramowanie przycisku Wstecz jest ogromnym problemem. A może poprawienie ekranu powitalnego było czymś trudnym?
potworny

Postprzez potworny » środa, 21 wrz 2011, 11:37

Piszę z telefonu, więc drugi post...

W świetle powyższego, Haniu, naprawdę nie ma powodu do narzekania? A nie boisz się, że jak zacznę Was chwalić za kolejną ikonę lub fantastyczny głos, to Wasi informatycy odniosą wrażenie, że zrobili świetną robotę i zaczną jeszcze wolniej pracować? :-)

A może to jest myśl? Chwalić i patrzeć, jak osiadacie na laurach?

OK. Nowa wersja jest świetna, zmian jest tak wiele, że żal, że nie daliście wersji o oczko wyżej. :-P
potworny

Postprzez ALEX » środa, 21 wrz 2011, 11:41

mentos11 napisał(a):
Wyszukiwarka nie sortuje wg odległości od poszukiwanych punktów

Mi sortuje od aktualnej pozycji :?

Sortuje, tyle, że w linii prostej a to ma się nijak do rzeczywistej odległości.
Skoro w programie jest już obsługa kompasu, to chociaż (jak w innych programach) mogła by się wyświetlać strzałka wskazująca kierunek do POI.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert