Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja NE 6.x z autoprzeliczaniem CT

Ankieto dotycząca wprowadzenia funkcji autoprzeliczania do starszych wersji NE 6.X

A - jestem za dodaniem funkcji autoprzeliczania
21
72%
B - jestem przeciwny, teraz jest dobrze
0
Brak głosów
C - wszystko jedno
8
28%

Liczba głosów : 29

Nowa wersja NE 6.x z autoprzeliczaniem CT

Postprzez fobo » niedziela, 25 wrz 2011, 10:49

W wersji NE7 odpadło sporo telefonów i to nie zabytkowych, wersja 6.x stanie nierozwijana a przydałaby się wersja mająca wszystko co 6.2.1 plus wzięte z wersji 7 "automatyczne przeliczanie trasy na podstawie Community Traffic online" (wg mnie jedyna sensowna nowa funkcjonalność)
Kto jest za wyprodukowaniem wersji 6.5 z opcjami jak wyżej?

Pozwoliłem sobie dodać ankietę do Twojego pytania ;) mentos11
Ostatnio edytowano niedziela, 25 wrz 2011, 18:45 przez fobo, łącznie edytowano 1 raz
fobo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung A3 (SM-A320FL)

Re: Nowa wersja NE 6.x

Postprzez roman_tp » niedziela, 25 wrz 2011, 11:47

fobo napisał(a):Kto jest za wyprodukowaniem wersji 6.5 z opcjami jak wyżej?

wszyscy ci, co mają najmniej do powiedzenia, czyli abonenci :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » niedziela, 25 wrz 2011, 12:53

Ciekawa propozycja, przekażę dalej 8-)
Aplikacja nie musiałaby być zmieniana tylko doszła by ikonka z informacją o stanie autoprzeliczania.
W sumie to kiedyś jak się pojawiłem na forum czyli rok temu, proponowałem takie rozwiązanie aby aplikacje rozwijać oddzielnie na smartfony i oddzielnie na telefony, coś w stylu Opery mobile i Opery mini.
Zobaczymy czy NE pójdzie tą drogą, w sumie nakład pracy chyba aż tak duży by nie był ;)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez DantE » niedziela, 25 wrz 2011, 15:26

Powinni raczej dostosować 7 do telefonów, na których działała 6.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez wKar » niedziela, 25 wrz 2011, 15:29

mentos11 napisał(a):Ciekawa propozycja, (...) proponowałem takie rozwiązanie aby aplikacje rozwijać oddzielnie na smartfony i oddzielnie na telefony, coś w stylu Opery mobile i Opery mini.
Zobaczymy czy NE pójdzie tą drogą, w sumie nakład pracy chyba aż tak duży by nie był ;)

to, przy dzisiejszym rozwoju technologicznym wydaje się być jedynym sensownym podejściem, gwarantującym z jednej strony duży plus, którym jest obecność na wielu platformach i w wielu modelach telefonów, a z drugiej dałoby większe możliwości rozwijania takiej - nazwijmy ją - wersji premium, na smartfony. Pozwoli to w 100% wykorzystywać ich możliwości (duży ekran, dotyk, kompas, czujniki położenia itp) i nie będzie stanowiło hamulca rozwoju w postaci starszych modeli, które tych ewentualnych nowych funkcjonalności mogłyby nie obsłużyć.

Chociaż jak się dłużej zastanowić, to jest chyba tak, że nie brakuje mi w NE kolejnych bajerów związanych z możliwościami smartfonów, a bardziej funkcji, które da radę obsłużyć każdy telefon, a związanych bardziej z "online-owością" i lepszym reagowaniem na sytuacje drogowe mojej ulubionej nawigacji...
Ostatnio edytowano niedziela, 25 wrz 2011, 18:59 przez wKar, łącznie edytowano 1 raz
wKar

Telefon: Xperia Z

Re: Nowa wersja NE 6.x z autoprzeliczaniem CT

Postprzez fobo » niedziela, 25 wrz 2011, 18:57

Lub wersja Lite okrojona z nawigacji pieszych, komunikacji, wodotrysków itp. ale za to z automatycznym przeliczanie CT jak w wersji 7?
fobo

Postprzez roman_tp » niedziela, 25 wrz 2011, 19:29

wKar napisał(a): przy dzisiejszym rozwoju technologicznym wydaje się być jedynym sensownym podejściem, gwarantującym z jednej strony duży plus, którym jest obecność na wielu platformach i w wielu modelach telefonów, a z drugiej dałoby większe możliwości rozwijania takiej - nazwijmy ją - wersji premium, na smartfony.

wszyscy użytkownicy postrzegają to podobnie - ci co są na forum od dawna, wspominali o tym i jak widać, nowi userzy forum postrzegają to w ten sam sposób. dziwne, że temat zawsze powraca po pojawieniu się nowej wersji NE i odstrzale pewnej grupy telefonów.

fobo napisał(a):Lub wersja Lite okrojona z nawigacji pieszych, komunikacji, wodotrysków itp. ale za to z automatycznym przeliczanie CT jak w wersji 7?

podobnie jak wyżej, nawet został zaproponowany tzw. układ modułowy - do tzw. bazy NE każdy pobiera tylko to, z czego korzystałby.
może warto odkopać ten wątek?

nie jest tego dużo, lecz można zobaczyć, co przez co niektórych było negowane, a co jednak NE wprowadził w życie.
można zobaczyć jak przeciwnicy jednych rozwiązań stali się ich zwolennikami i stają w ich obronie.

ja jestem za odkopaniem wątku ;)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez fobo » poniedziałek, 26 wrz 2011, 07:45

A może funkcja (autoprzeliczanie CT) jako "service pack" który można "doinstalować" do dowolnej wesji NE?
Myślę jednak że skoro do tej pory nie powstały żadne wersje modułowe ani odchudzone to marne szanse że kiedykolwiek powstaną.
Jeżeli skupimy się na jednym konkretnym "postulacie" to może doczekamy się go.
Tym bardziej że dodanie JEDNEJ funkcji do istniejącej wersji to chyba nie problem dla programistów.
NE 6.5 z autoprzeliczaniem CT
fobo

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 26 wrz 2011, 08:17

Brawo fobo :D
Ja swego czasu założyłem wątek o wersji 7.00 i widzę że cel osiągnąłem ;)
Brakuje tylko ankiety aby cyframi przekonać NE do wyprodukowania wersji 6.X z funkcją autoprzeliczania :D
Pozwolę sobie ją dodać za Ciebie 8-)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez fobo » poniedziałek, 26 wrz 2011, 08:41

Dzięki! Genialny pomysł z ankietą.
Szkoda że nie da się "zamocować" ankiety na głównej stronie żeby świeciła, migała, krzyczała :)
fobo

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert