Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jaka wersja NE?

Re: Jaka wersja NE?

Postprzez potworny » niedziela, 4 gru 2011, 03:57

wKar napisał(a):(półtorej roku)

Ten rok. Pan Rock. Ten Rock&Roll. Zatem PÓŁTORA roku. To niezwykle częsty błąd językowy, którego nie jestem w stanie wyjaśnić dostępnymi mi komórkami. :lol:
potworny

Postprzez wKar » niedziela, 4 gru 2011, 10:59

Mea culpa :oops:
Ja też mam problem z wytłumaczeniem skąd się bierze ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 4 gru 2011, 22:30 przez wKar, łącznie edytowano 1 raz
wKar
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez lchmiel » niedziela, 4 gru 2011, 16:19

Półtorej = jedna i pół wtórej, rodzaj żeński.
Półtora = jeden i pół wtóra, rodzaj męski.

Więcej na przykład tutaj, jeśli ktoś chce wiedzieć jeszcze o ćwierciach i innych koszmarach.

Nieźle zaszliśmy w temacie "Jaka wersja NE" :lol:
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez SoLar » poniedziałek, 23 sty 2012, 13:15

Nieco w innym aspekcie.

Wczoraj uruchomiłem jednocześnie NE wersję 6.2.1 na jednym telefonie i o generację nowszą 7.1.2 (licencja 7 dniowy trial) na drugim.

Po za oczywistymi różnicami w obsłudze i funkcjonalnościach stwierdziłem, że ww. wersje nie korzystają z tych samych danych trafficowych.

Początkowo obie wersje prowadziły identycznie, zabawne było echo komunikatów, bo 7-ka była spóźniona o jakieś 0,5 sekundy.
Ale w pewnym momencie 7-ka oznajmiła, że z powodu prawdopodobnych korków przelicza trasę a ja natychmiast ręcznie wymusiłem przeliczenie na 6-tce. I ku mojemu rozczarowaniu zauważyłem, że trasa na 6-tce nie uległa zmianie. Ręczne przeliczenie ponowiłem za jakąś minutę i znów nic - prowadziło starą trasą. A informacje z CB potwierdzały zasadność ominięcia Raszyna.
Prowadząc auto dostosowałem się więc do wskazań 7-ki. 6-tka mimo przeliczenia po zjechaniu z trasy nadal chciała wracać na starą trasę – na skrzyżowaniu miałem jechać w lewo wg 7. i prawo wg. 6. :D
Gdy już ujechałem spory kawałek wg. wskazań 7-ki 6-tka nie mając wyboru wyznaczyła trasę omijającą Raszyn ale która nie była jednak identyczna z trasą młodszej siostry.
Gdy wreszcie wyjechałem z odchłani progów, dziur, rondek, ciemnych zaułków itp. itd. na Jerozolimskie ( też bez jakościowych rewelacji) różnica w odległosci tras do celu pomiędzy wersjami wynosiła 2 km !

Moim zdaniem jest to trochę nie fair względem użytkowników starszej wersji. To, iż użytkują prostszą, bez pewnych funkcji, aplikację można zrozumieć – bo ich telefony tego nie „uciągną” - no ale to co stanowi sedno NE, czyli wyznaczanie tras z ominięciem korków, powinno być równo dostępne dla wszystkich wersji. W końcu płacą tyle samo. No chyba, że się mylę ?
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez potworny » poniedziałek, 23 sty 2012, 14:16

SoLar, po pierwsze gratuluję ciekawego doświadczenia, po drugie jestem niezmiernie zdziwiony wynikami. Cóż to za pomysł drogie, ciche ostatnie, niczego nie aktualizujące NE?
potworny

Postprzez pwlsrs » wtorek, 24 sty 2012, 10:03

dlaczego NE nie wykrywa nowszej wersji? Zainstalowany na Motoroli Milestone z androidem i pomimo wymuszonego ręcznego sprawdzania dostępności nowej wersji dostaję komunikat o braku takowej (dotyczyło zarówno pojawienia się wersji 7.1.1 później 7.1.2, zapewnie o 7.1.3 też mnie nie poinformuje). Po wejściu przez przeglądarkę na adres getne.pl mam komunikat o nowszej wersji dla mojego telefonu.
Czy działa Wam powiadamianie o aktualizacji?
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Hakari » wtorek, 24 sty 2012, 11:09

Solar za przeliczanie trasy jest odpowiedzialny więcej niż jeden serwer, wersja 7.1 ma tą przewagę, że przelicza praktycznie co 5 min, starsza wersja mogła trafić na serwer na którym dane po prostu nie zostały jeszcze zaktualizowane. Jeśli będziesz miał chwilkę i pamiętasz na jakiej to było drodze (oraz godzina) to napisz mi na PW numery ID to postaram się o więcej informacji :) Absolutnie to nie jest tak, że użytkownicy starszy wersji są tutaj dyskryminowani.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez potworny » wtorek, 24 sty 2012, 12:45

Hakari napisał(a):Jeśli będziesz miał chwilkę i pamiętasz na jakiej to było drodze (oraz godzina) to napisz mi na PW numery ID to postaram się o więcej informacji :)

Daje sobie włosy uciąć, że policja, jeśli już tego nie zrobiła, to z pewnością wkrótce zwróci się o ujawnienie trasy jakiegoś delikwenta.
potworny

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert