Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jaka wersja NE?

Jaka wersja NE?

Postprzez ogromny » sobota, 22 paź 2011, 20:00

Jaka wersja NE jest lepsza brandowana np. t-mobile, czy czysta? W telefonach soft jest zreguły lepszy nie brandowany, a tu jak to wygląda?
ogromny
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: avila gps

Re: Jaka wersja NE?

Postprzez potworny » sobota, 22 paź 2011, 20:48

Czysta wersja jest lepsza. Szybsze aktualizacje i o wiele tańsza.
potworny

Postprzez kodens79 » niedziela, 23 paź 2011, 07:45

Witam gdzie moge się dowiedzieć kiedy będzie wersja 7.0 NE na Nokię C5-03?
Gdzie udzielają takich informacji ?
Chyba że podejdzie z innego modelu Nokii Ne 7 :)
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Postprzez ogromny » niedziela, 23 paź 2011, 14:11

Próbuj z innej nokii, jeżeli na tą nokie jeszcze nie ma to nie będzie sam rozumiesz ekonomia :mrgreen:
ogromny

Telefon: avila gps

Postprzez Radut » niedziela, 27 lis 2011, 20:16

Jeśli chodzi o sieć Play to na pewno należy unikać wersji NE dedykowanej dla Play, gdyż sieć oszukuje klientów. Mianowicie Play gwarantuje bezpłatny transfer danych w ramach usługi, a potem okazuje się że w wyniku błędu systemowego co jakiś czas naliczane są opłaty za transfer 100KB danych. Co gorsza, reklamacje nie są uwzględniane, pod pretekstem wyjaśnień będących stekiem idiotyzmów i radosnej twórczości pracujących tam "inteligentów" :D Sprawa była już wałkowana, zgłaszana do Play, do NE, niestety nikt nigdy nie zdołał jej rozwikłać...
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez potworny » niedziela, 27 lis 2011, 22:53

Radut, pod żadnym pozorem nie należy kupować abonamentu w Play. Historie, jakie słyszę, wystarczą mi na całe życie.
potworny

Postprzez Radut » niedziela, 27 lis 2011, 23:04

Nie mam abonamentu w Play, a historia z "NaviExpert w Play" nie jest zasłyszana lecz doświadczona przeze mnie osobiście, tak więc dobrze wiem, czego nie polecam ;)
Radut

Postprzez wKar » sobota, 3 gru 2011, 22:10

Ja używam abonamentu w Play, przeszedłem z T-M i sobie chwalę :) taniej jest dla mnie na pewno. Zasięg niestety słabszy, a większość historii o "naciąganiu" na wysokie rachunki przez Play (była głośna sprawa na różnych forach jakiś czas temu) dotyczyła transferu w roamingu krajowym (plus). Ktoś wykupuje spory pakiet, np 2 GB i myśli, że spokojnie hula przez miesiąc, po czym dostaje np. 300 zł w rachunku za transfer poza macierzystą siecią w ramach właśnie wspomnianego roamingu w sieci Plusa. Trzeba wiedzieć, że takie transfery nie są rozliczane z pakietów internetowych, tylko są "obcą" usługą, dodatkowo płatną. Poza krajem każdy pamięta o tym i nie podnosi krzyku. Tu sytuacja jest chyba (na moja wiedzę) dość wyjątkowa, bo Play jako jedyny, na taką skalę, korzysta z umów na krajowy roaming. Wynika to pewnie z opóźnień w budowie własnej sieci (wystartowali jednak kilka lat po wielkiej trójce). W regulaminach pewnie wszytsko jest określone, a mój telefon grzecznie pyta przy włączaniu roamingu czy jestem tego świadomy, bo operator może naliczyć dodatkowe koszty... Czy Play powinien o tym głośno krzyczeć bez pytania... pewnie mógłby. Podobnie jak fastfoody, że ich produkty mogą tuczyć i powodować problemy z cholesterolem na przykład ;)
Ale jakiś OT mi się zrobił...
wracając do tematu, korzystałem na początku z wersji preinstalowanej, ale pełnej z abonamentem (półtorej roku), gdy się skończył z wersji operatorskiej jeszcze w Erze, potem w Play, ale zawsze były droższe i jakieś takie... dziwne... teraz od roku znowu pełna i sobie chwalę. Taniej wychodzą roczne, można zarobić punkty za staż czy polecenie komuś (przynajmniej kiedyś można było).
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez Radut » sobota, 3 gru 2011, 22:50

Ponieważ napisałeś pod moim postem to sprecyzuję tylko że błędne naliczanie w "NaviExpert w Play" nie ma związku z tym co poruszyłeś (nieświadome naliczanie przez korzystanie z roamingu Plusa), doliczane kwoty też nie są na tyle wielkie żeby powiększyć komuś rachunek o 100-200 zł ale przy bardzo intensywnym użytkowaniu na pewno od kilkunastu do kilkudziesięciu PLN można stracić...
Radut

Postprzez wKar » sobota, 3 gru 2011, 22:59

Radut napisał(a):Ponieważ napisałeś pod moim postem (...)

Tak, masz rację, rozpisałem się trochę nie na temat :)
nie wyraziłem się też wystarczająco jasno, że NE nawet przy BARDZO aktywnym użytkowaniu nie mógłby pewnie nawet części tej kwoty wygenerować :)

bardziej do tej opinii się odnosiłem, bo podobnie jak Potworny, ja też czytałem o różnych historiach z rachunkami za abonament w Play:
potworny napisał(a):Radut, pod żadnym pozorem nie należy kupować abonamentu w Play. Historie, jakie słyszę, wystarczą mi na całe życie.
wKar

Telefon: Xperia Z

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert