Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Re: Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 28 lis 2011, 14:24

jotde... kilka uwag:
- Nokia N95 nie jest wspierana przez 7.1 z kilku powodów... szybkości działania również... na telefonach typu i5800 jest widoczna różnica w szybkości przeliczania trasy
- za granicą pobieranie trasy zostało po staremu, ze względu na brak trafiku
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 28 lis 2011, 14:50

Można sobie cała trasę ściągnąć klikając na widok trasy, wydaje mi się ze zostaje w pamięci mapa i można już cała trasę przejechać bez neta :)
Drugi sposób to włączyć autoprzeliczanie, i powinno pobrać cała mape?
Mam racje Kasiu?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez pawelosinski83 » poniedziałek, 28 lis 2011, 15:48

dziś kropka zacięła się po drodze a ja jehcałem dalej.... zasięg full, trasa 3km (zacięcie po 1km) zasięg gps cacy
wyłączyłem navi, włączyłem od nowa - to samo, kropka w miejscu, w którym włączyłem navi i tak stoi...
beta 5

podświetlenie - padaka - na minimum jak dam to ekran się wygasza, jak troszkę za minimum (1 skok) to mam ciemniej jak podświetlenie główne, ale jak tylko rusze lekko podświetlenie główne traybarem to jest skok do takiej jasności, mino zmniejszonego w NE... ustawiłem teraz w NE na MAX - może nie będzie chociaż niespodzianek...
według mnie NE powinien zmniejszać podświetlenie główne telefonu tak jak ustawimy suwakiem i przywracać stan jaki był po wyłączeniu NE, a nie wprowadzać dodatkowe ustawienia, których nie potrafi utrzymać...
pawelosinski83
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SGS2

Postprzez Marian » poniedziałek, 28 lis 2011, 16:13

kdzwonek napisał(a):nie możemy mieć jabłka i zjeść jabłka... staramy się znaleźć rozwiązanie pośrednie... cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem...
Ależ możemy... Rozwiązanie pośrednie istnieje - mapy w pamięci komórki, trasy z elementami zmiennymi (POI, blokady, poprawki do map, etc.) z serwera. Dla NE było to zawsze niewyobrażalne - bo zdaniem Zarządu postęp to przekreślenie pamięci i sprowadzanie wszystkiego z "chmury". Problem w tym, że ten postęp w praktyce postępów nie czyni. A to w konfrontacji z KSN jest jednym z głównych źródeł negatywnych opinii o NE.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 28 lis 2011, 19:42

pawelosinski83 napisał(a):dziś kropka zacięła się po drodze a ja jehcałem dalej.... zasięg full, trasa 3km (zacięcie po 1km) zasięg gps cacy
wyłączyłem navi, włączyłem od nowa - to samo, kropka w miejscu, w którym włączyłem navi i tak stoi...
beta 5

Ja dzisiaj jechałem i u mnie wszystko ładnie chodzi.
Czasami jak się źle zamknie NE, skiluje, to potem sa problemy.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez potworny » poniedziałek, 28 lis 2011, 21:37

Skiluje <-- co to za potworek językowy?
potworny

Postprzez StormChaser » poniedziałek, 28 lis 2011, 23:16

kdzwonek napisał(a):Kilka powodów, dla których testujemy takie rozwiązanie pobierania mapy i trasy:
- szybkie przeliczanie trasy
- zmniejszenie transferu podczas przeliczania trasy ze względu na CT, przeliczanie trasy razem z mapą, to kilkukrotne pobranie nawet 400kb
- bieżąca aktualizacja danych trafikowych
- zwrócenie uwagi na słabsze telefony i odciążenie procesora, nie pobieranie dużej ilości danych na raz

nie możemy mieć jabłka i zjeść jabłka... staramy się znaleźć rozwiązanie pośrednie... cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem...

Zmniejszenie transferu niekoniecznie musi nam użytkownikom przynieść korzyść, istnieje cos takiego jak naliczanie przez operatorów przez co 5 paczek po dajmy na to 20k jest droższe od 100k nawet i pięciokrotnie, niestety.
StormChaser
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LGE Nexus 5X

Postprzez potworny » wtorek, 29 lis 2011, 00:06

StormChaser, ale tu chyba operatorzy podliczają pod koniec doby i jak zostanie haczyk to zaokrąglają, a nie co każde 5 KB?
potworny

Postprzez bodogo2 » wtorek, 29 lis 2011, 01:37

Z tego co mi wiadomo, to NE podtrzymuje połączenie http://forum.naviexpert.pl/topic18.html#p18
bodogo2

Telefon: Samsung i9001

Postprzez Radut » wtorek, 29 lis 2011, 02:22

NE może sobie podtrzymywać ale przy każdej przerwie w zasięgu połączenie się rwie na amen i faktycznie w wielu sieciach zapłacimy za każde 10KB tak jak za 100KB. Tak więc może wyjść na to że oszczędność jest żadna, więcej z tym pobieraniem kłopotów niż korzyści.
Radut

Telefon: LG G3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert