Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy

Re: NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy

Postprzez potworny » czwartek, 24 lis 2011, 13:38

Do czego służą te ładne, przerywane linie na drogach?
potworny

Postprzez StyQ » czwartek, 24 lis 2011, 16:59

1. Jak nie ma połączenia z netem, to wyświetla się bardzo uciążliwy komunikat na środku ekranu (cały czas) o braku połączenia z siecią. Może by inaczej to rozwiązać, bo bardzo męczy widok tego, który zasłania mapę. I to uważam za wielki błąd. Sądzę, że powinno byc inaczej sygnalizowane a nie "żarówa" się pali na środku ekranie.

2. Brak radarów mobilnych, ustawianych w różnych miejscach (Automapa tą funkcję posiada). No i zgłaszałem już błąd-radar stał na maszcie a nie było ostrzeżenia! To może drogo kosztować :o
StyQ
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC Desire

Postprzez ko777 » czwartek, 24 lis 2011, 17:28

StyQ napisał(a):2. Brak radarów mobilnych, ustawianych w różnych miejscach (Automapa tą funkcję posiada). No i zgłaszałem już błąd-radar stał na maszcie a nie było ostrzeżenia! To może drogo kosztować :o

I bardzo dobrze, że drogo, trzeba się trzymać przepisów. :evil:
ko777
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony Xperia M2

Re: Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Postprzez lchmiel » piątek, 25 lis 2011, 11:37

Otóż to! janumix ma rację.

W układzie dziennym mapa i trafik są jasne, a najciemniejsza jest trasa. Dlatego jest dobrze widoczna. Natomiast w trybie nocnym trasa zlewa się z tłem, które teraz jest najciemniejsze.

Wniosek: dla trybu nocnego potrzebna jest ciemniejsza paleta trafiku z jaśniejszą trasą. To powinno rozwiązać kwestię palety.

Co do mnie, to stale mam włączony tryb nocny. Jest lepszy do szybkiego zerkania. Kwestia gustu i jakości wzroku. A nie można też pominąć wygody nocnych kierowców, których oczy i tak są wystawione na bardzo duże obciążenie.

O jednej i dwóch kreskach trasy już pisałem. Jedna byłaby lepsza. Jak się pokazuje trasę, to co jest ważniejsze od trasy?

[Edit]Poprawki wyłącznie edytorskie. Oryginał pisałem z telefonu.[Edit]
Ostatnio edytowano niedziela, 27 lis 2011, 18:59 przez lchmiel, łącznie edytowano 1 raz
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » piątek, 25 lis 2011, 13:57

W becie 5 kolory trafiku są już jaśniejsze, jest żółty i pomarańczowy oraz zielony.
Myślę że wszystkim nie da się dogodzić i zawsze ktoś bedzie niezadowolony ale te ciemne kolory trafiku były naprawdę niezłe i w nocy też moim zdanie źle nie było.
Chyba najlepiej by było zrobić kilka wersji trafiku do wyboru i ustawianych gdzieś w menu ;)
Sytuacja przypomina tą z informacją głosową o manewrze i odległościach, wyszło że najlepiej jak każdy sobie sam je poustawia ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez pawelosinski83 » piątek, 25 lis 2011, 15:06

Potwierdzają się kolory...
i nie chodzi o kolory samego trafficu - one były OK, ale o kolor niebieski trasy wyznaczonej - przylega on bezpośrednio do ciemnego tła i w połączeniu z traffikiem w środku "ucieka". To traffic powinien być bardziej "przytłumiony" a trasa wyznaczona "oczojebna" - w tej chwili jest dokładnie odwrotnie... mowa oczywiście tylko o trybie nocnym.

Następna sprawa - jestem w trakcie nawigacji, wchodzę do menu; PRZELICZ TRASĘ mam podświetlone na szaro, daję DALEJ i mam podświetlone POKAŻ LEGENDĘ TRAFFIC, obok jest AUTO.POWIĘKSZENIE - skąd mam wiedizeć czy jest włączone czy nie? nie zmienia "podświetlenia" nie ma powiadomienia na co z czego zmieniłem... podobnie jest z DZIEŃ/NOC oraz WIDOK 3D/2D oraz z innymi, jeśli włączę ich obecność w menu.

Dalej nie działa sprzętowy przycisk WSTECZ w menu

Zauważyłem pewne problemy z kompasem/kierunkiem - pokazuje co chce bez względu na pozycję telefonu, a kierunek do celu pokazuje zawsze na północ, przez co od miejsca w którym jestem cel podróży jest co chwilę po innej stronie. Przełączanie między kierunkiem do celu a kompasem trwa dłuuuugo. Np teraz mam trasę na biurku, cel trochę na prawo i w górę, a strzałka pokazuje w dół w lewo...

UWAGA!
Problem z zestawem głośnomówiącym - jest WYŁĄCZONY w opcjach programu - i dobrze, nie działa, navi gada tylko przez telefon - jest OK, ale jak prowadzę rozmowę przez zestaw i navi zaczyna gadać to gada i przez telefon i przez zestaw zagłuszając rozmowę...
pawelosinski83

Telefon: SGS2

Postprzez algi » piątek, 25 lis 2011, 15:58

pawelosinski83 napisał(a):
Następna sprawa - jestem w trakcie nawigacji, wchodzę do menu; PRZELICZ TRASĘ mam podświetlone na szaro, daję DALEJ i mam podświetlone POKAŻ LEGENDĘ TRAFFIC, obok jest AUTO.POWIĘKSZENIE - skąd mam wiedizeć czy jest włączone czy nie? nie zmienia "podświetlenia" nie ma powiadomienia na co z czego zmieniłem... podobnie jest z DZIEŃ/NOC oraz WIDOK 3D/2D oraz z innymi, jeśli włączę ich obecność w menu.

Proponuję developerom proste rozwiązanie.
Tam gdzie jest opcja on/off - dodać na przycisku np. w górnym prawym rogu zieloną kropkę jeśli on/ czerwoną jeśli off.... ot taka dioda led jakby.

Co do DZIEŃ/NOC czy WIDOK 3D/2D to dziwi mnie to pytanie. Przecież po przełączeniu od razu zmieniają się kolory mapy albo mapa "się kładzie" na 3D więc efekt kliknięcia widać od razu....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez StyQ » piątek, 25 lis 2011, 20:53

Postulat!!!

Może tu się dobiję do autorów NE
Proponuje możliwość wyłączenia nawigacji po zakończonej trasie na podobnej zasadzie jak przy wyskakiwaniu okienka podczas mijania fotoradaru. Aby była możliwość wyłączenia navi lub kontynuowania jej.
StyQ

Telefon: HTC Desire

Postprzez ALEX » piątek, 25 lis 2011, 21:04

Programistom na emulatorze taka funkcja nie jest potrzebna więc nie będzie jej w programie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez ko777 » sobota, 26 lis 2011, 08:53

algi napisał(a):
pawelosinski83 napisał(a):

Proponuję developerom proste rozwiązanie.
Tam gdzie jest opcja on/off - dodać na przycisku np. w górnym prawym rogu zieloną kropkę jeśli on/ czerwoną jeśli off.... ot taka dioda led jakby.

Co do DZIEŃ/NOC czy WIDOK 3D/2D to dziwi mnie to pytanie. Przecież po przełączeniu od razu zmieniają się kolory mapy albo mapa "się kładzie" na 3D więc efekt kliknięcia widać od razu....

A włączone autopowiększenie można poznać po cyfrze w nawiasie na dole ekranu (500m) (1000m), bez nawiasu - auto wyłączone.
Niemniej kolega ma rację, stan przycisków w opcjach jest nieczytelny i taka sygnalizacja jaką proponujesz byłaby bardzo przydatna.
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert