Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.1

Oficjalna premiera wersji 7.1

Postprzez KasiaD » środa, 30 lis 2011, 12:52

Drodzy Forumowicze, oficjalnie oddajemy w Wasze ręce kolejną wersję NaviExpert 7.1.
Dziękujemy za pomoc w trakcie testów, cenne uwagi i wsparcie... już rozpoczęliśmy intensywną pracę nad kolejną wersją.

Nowe funkcjonalności:
- wyświetlanie danych o średnich prędkościach na drogach w trakcie nawigacji
- ujednolicone tryby nawigacji i widoku trasy, płynne przejścia pomiędzy widokami
- start aplikacji z systemową jasnością ekranu
- autoaktualizacja map trafikowych

Ulepszenia i korekty:
- ulepszenia w systemie zgłoszeń
- ulepszenia w algorytmie autoprzeliczania trasy
- zmiana sposobu rysowania trasy
- zmiana i skrócenie palety kolorów trafiku
- zmiana sposobu pobierania trasy w Polsce - trasa jest pobierana w całości z minimalnym otoczeniem, potrzebnym do płynnej nawigacji, dokładne mapy pobieranie są w trakcie nawigacji
- przywrócenie ikony kierunku do celu, ikona kompasu w nawigacji zastąpiona nowa ikoną róży wiatrów

Listę* kompatybilnych telefonów możecie obejrzeć na http://getne.pl
(*lista może ulec zmianie i wydłużeniu)

2.png
2.png (150.92 KiB) Przeglądane 3937 razy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: Oficjalna premiera wersji 7.1

Postprzez Rudy » środa, 30 lis 2011, 14:30

getne.pl wszystkim telefonom z S60 3rd Edition FP2 proponuje wersję 6. Tymczasem 7.0 bez problemu działa np. na Nokii E5. Czy będzie "siódemka" na te telefony?
Rudy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia E5

Postprzez jotde » środa, 30 lis 2011, 14:37

No właśnie. Na N95 8 GB mam oficjalnie zainstalowaną wersję 7.0, a teraz jak wchodzę z telefonu albo przez przeglądarkę na PC to pokazuje 6.2.1. O co chodzi?
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez KasiaD » środa, 30 lis 2011, 16:00

Tak jak napisałam, lista kompatybilnych telefonów może ulec zmianie. Jeszcze testujemy i w miarę możliwości będziemy dodawać kolejne modele.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez ALEX » środa, 30 lis 2011, 17:10

kdzwonek napisał(a):start aplikacji z systemową jasnością ekranu

Nie działa. Podobnie jak w dalszym ciągu w złym momencie następuje przełączanie dzień/noc (po rozpoczęciu nawigacji).

kdzwonek napisał(a):ikona kompasu w nawigacji zastąpiona nowa ikoną róży wiatrów

Nieczytelne...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 30 lis 2011, 17:39

No prosze ja tu testuje wersje 6 a tutaj juz premiera oficjalna 7.1!
Znalazlem dwa bledy w becie. Jeden poważny to wywalanie aplikacji po dodaniu punktu pośredniego a drugi to po utracie sygnalu gps i przelączeniu w tryb 2d już z niego nie powraca jeśli jedzie się z wyłączonym autopowiekszaniem!
Zobaczę jak to wygląda w oficjalnej wersji :)

P.S. Z przykrością stwierdzam ze nowa wersja 7.1 wywala się przy próbie dodania punktu pośredniego! :(
Mam nadzieję ze szybko to zostanie poprawione szkoda ze pomimo tylu wersji beta nie udalo sie tego wczesniej usunąć.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez lekkir » środa, 30 lis 2011, 20:02

ja z punktem pośrednim nie mam najmniejszego problemu, nawet z kilkoma...,
w Becie 6 miałem za to problemy z auto powiększaniem - robiło co chciało, najpierw oddalało mi na 5000m a po jakimś czasie na 10000m i nic nie dawało wduszanie przycisku od "auto powiększania". Dopiero po kilkukrotnym ręcznym przybliżeniu wróciło wszystko do normy - mam nadzieję że problem w 7.1 zniknął :)
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez domel » środa, 30 lis 2011, 21:27

U mnie nadal kropka podjeżdża do góry ekranu jak trochę szybciej jadę że więcej mam trasy za sobą niż przed sobą na ekranie.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez mentos11 » środa, 30 lis 2011, 22:09

Ok to teraz troche pochwał :)
Prezentacja trafiku oraz ilość kolorów dobrze wyszły, dobrze ze prezentacja trasy bez trafiku jest po staremu, dobra robota Kasiu :)
Ikonka kompasu to kwestia gustu, ja osobiście wolalem starą, ta jest mniej czytelna.
Szkoda ze nie udalo się w tej wersji wprowadzić powiadomień online, myślę ze już w następnej wersji to będzie zrobione.

Wrócę do problemy z zawieszaniem aplikacji po dodaniu punktu pośredniego, już zidentyfikowalem problem, jesli chcemy zmodyfikowac trase i wejdziemy do zaplanuj trasę i dalej zmodyfikuj trase, dodamy punkt pośredni i uwaga zaznaczymy go i przesuniemy na dół i dopiero wpiszemy np ulice to aplikacja od razu przeskakuje do widoku z wyborem punktu za pomoca mapy lub z ulubionych itd. przy próbie wrócnia do okna modyfikacji trasy nastepuje awaria i wywalenie aplikacji!
Problem ten nie wystepuje jesli po dodaniu punktu pośredniego od razu wpiszemy ulice i z podanych wynikow wyszukiwania wybierzemy jakąś i dopiero po zaznaczeniu przesuniemy na dół, wtedy bez problemu wyznacza trasę.
Jak widać problem jest specyficzny ale do ominięcia :) natknąłem się na niego dzisiaj jak próbowałem podczas jazdy dodac kolejny punkt docelowy.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez algi » środa, 30 lis 2011, 22:46

mentos11 napisał(a):Ok to teraz troche pochwał :)
Prezentacja trafiku oraz ilość kolorów dobrze wyszły, dobrze ze prezentacja trasy bez trafiku jest po staremu, dobra robota Kasiu :)
Ikonka kompasu to kwestia gustu, ja osobiście wolalem starą, ta jest mniej czytelna.
Szkoda ze nie udalo się w tej wersji wprowadzić powiadomień online, myślę ze już w następnej wersji to będzie zrobione.

Potwierdzam że ikonka kompasu jest nieczytelna - dzisiaj jadąc w trybie nocnym, N się zlewało z tłem i ogólnie przerost formy nad treścią.
Było dobrze to po co ruszać? Teraz jest moda na minimalizm więc im prościej tym lepiej, modnie i czytelnie będzie.

Powiadomienia on-line to powinien być teraz priorytet wraz z asystentem pasa ruchu. To dwie rzeczy na które czekam jako najbardziej przydatne kierowcy.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Następna strona