Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji

Jakich nowych fukcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji NE

adresy łamane i z literkami (ul. Fiołkowa 16/18a) – zmora dużych miast
15
7%
asystent pasa ruchu
37
18%
informacja wizualna na ekranie o kolejnym manewrze, mniejsza ikonka obok lub pod główną ikonką o manewrze
18
9%
dodanie w trybie nawigacji opcjonalnego okienka o numerze słupka kilometrażowego
15
7%
możliwość zapisu i eksportu śladu GPS
15
7%
możliwość znajdowania rogu dwóch ulic, która byłaby formą adresu w przypadku słabości mapy
6
3%
tuż po wyznaczeniu trasy podgląd 2D najbliższego otoczenia w celu ułatwienia orientacji dokąd jechać
14
7%
wprowadzenie jednoczesnego podglądu na mapie kilku, wybranych przez użytkownika, typów tras
19
9%
wyszukiwanie POI wzdłuż trasy, najlepiej z możliwością ustawienia szerokości pasa wyszukiwania
33
16%
zgłaszanie uciążliwości drogowych (policja, ITD, wypadek) bezpośrednio z programu i prezentacja ich w trybie on-line
30
15%

Liczba głosów : 202

Re: Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych we

Postprzez potworny » poniedziałek, 2 kwi 2012, 20:38

SoLar otrzymuje Złote Trollpheum. Konrad trafiony zatopiony.
:lol: :lol: :lol:
potworny

Postprzez r.baley » piątek, 6 kwi 2012, 15:59

Ja oczekuję takiej funkcjonalności, żeby szanowny NaviExpert zamiast planowanych 15 minut jazdy nie wskazywał mi permanentnie planowanych 15 min.+ 2h (w postaci godziny, o której mam być na miejscu).
r.baley
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez domel » wtorek, 10 kwi 2012, 06:07

Być może już pisałem w tym temacie, najwyżej się powtórze... większość z funkcjonalności z ankiety przydałaby się, ale chyba 2 najbardziej mi brakuje-wyszukiwanie POI przy trasie i porównania kilku rodzajów tras(w taki prosty sposób jak w GN)wolałbym przed ruszeniem wiedzieć czy warto jechać daną trasę czasem prowadzącą naookoło omijając korki czy jechać niby dłuższą(czasowo lub odległościowo)i być minutę później ale bez zbędnego kombinowania(albo omijającą trasę którą nie lubię jeździć). Do tego czasem gdy nie pojechałem trasą najszybszą wg. NE po przeliczeniu okazywało się, że nowa trasa którą jadę jest szybsza.
domel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez lchmiel » środa, 11 kwi 2012, 09:23

Proponowałbym zrobić nowy interfejs graficzny nawigowania, od nowa dokładnie przemyśleć, co na nim powinno być i w którym miejscu. Sama mapa i trasa mogą zostać tak, jak są, ale te owalne ramki niepotrzebnie zajmują dużo cennego miejsca.

• Chciałbym np. wiedzieć, za ile czasu dojadę. Moja żona zawsze o to pyta, a ja nie potrafię szybko odjąć w układzie dziesiątkowo-sześćdziesiątkowym.
  • Chciałbym wiedzieć, w jakiej miejscowości się znajduję, a nie tylko jak nazywa się ulica.
  • Oczekuję większego wykorzystania barw (stonowanych!) do komunikatów, np. do ostrzeżenia o nadmiernej prędkości.
  • Oczekuję znaku kolejnego manewru (bez rezygnacji z głosowego komunikatu o nim, jak jest teraz, co jest bardzo wygodne!).
  • Chciałbym jak najmniej migania i przewijania.
A może nowa wersja, na którą czekamy z niecierpliwością, będzie miała nowy interfejs?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » środa, 11 kwi 2012, 09:47

Nic nie słyszałem o zmianie wyglądu ale zobaczymy.
Już w tym miesiącu zaczną się testy kolejnej wersji więc myślę że nowy NE jest już opracowany i prawie gotowy :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez SoLar » środa, 11 kwi 2012, 13:21

lchmiel napisał(a):(...)[*]Chciałbym np. wiedzieć, za ile czasu dojadę. Moja żona zawsze o to pyta, a ja nie potrafię szybko odjąć w układzie dziesiątkowo-sześćdziesiątkowym.
(...)

W ogóle informacja o czasie dojazdu ( zarówno podawanego jako odcinek czasu jak i konkretna godzina ) powinna być poszerzona o: możliwość wyboru czy ma to być podawane do celu czy do najbliższego punktu pośredniego.

A w kwestii terminu wydania nowej wersji NE.
To zastanawiam się czy NE nie czeka przypadkiem na wersję Final KNS-u na androida ? Ważność ich bety2 wygasła właśnie wczoraj, więc wersja komercyjna powinna być wkrótce.

Jeśli KNS na WM ma trochę inny target niż NE, to aKNS ma już ten sam. Więc obawiam się, że NE będzie czekał aż KNS odkryje wszystkie karty i wtedy dopiero ujmie/doda jakieś funkcje w nowej wersji.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Michal1983 » sobota, 14 kwi 2012, 11:41

Moim zdaniem forma podawania czasu dojazdu w obecnej wersji naviexperta jest dobra. Dokładnie wiem o, której będę na miejscu i nie potrzebuje zaprzątać sobie głowy dodawaniem czasu podawanego przez nawigację do obecnej godziny. Jeżeli są plany wprowadzenia takiej zmiany to powinna ona funkcjonować jak w nawigacji nokii jako opcja (czy ma być podawana godzina o której dojadę na miejsce czy ilość czasu pozostała do osiągnięcia celu). Również za bezsensowną uważam zabawę w podawanie za ile czasu będę musiał wykonać kolejny manewr.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez lchmiel » sobota, 14 kwi 2012, 12:57

@Michal1983: Oczywiście, czas do manewru - kompletnie niepotrzebny, tego nie chciał ani SoLar, ani ja. Oczywiście, godzina:minuta dojazdu - potrzebna przede wszystkim. A ile zostało do końca, albo/także do najbliższego lub wybranego punktu pośredniego (punktu pośredniego trasy, nie manewru) - jednocześnie z godziną:minutą, lub jako dodatkowa opcja.

To zresztą szczegóły, choć istotne. Ważne jest, że można zagospodarować obszar ekranu nieco bardziej racjonalnie niż jest teraz (co nie znaczy że ma być tak samo, jak u konkurencji). I warto byłoby o tym pomyśleć.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez grejon » sobota, 19 maja 2012, 11:59

Nie wiem, czy ktoś to zgłaszał, ale fajnie by było aby najnowsza wersja "pamiętała" ostatnią pozycję GPS przed wyłączeniem. AM ma coś podobnego.
grejon

Telefon: HTC Desire S

Postprzez Spychacz » poniedziałek, 4 cze 2012, 16:50

A ja chciałbym aby była możliwość przypisywania telefonów komórkowych do naszych punktów w Ulubionych.
Po wyznaczeniu trasy, a przed rozpoczęciem nawigowania NE zapytałby czy wysłać SMSa przypisanego do punktu z informacją o czasie dotarcia na miejsce, np. "Będę około godz: 15:45".
Myślę, że byłoby to bardzo pomocne.
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert