Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji

Jakich nowych fukcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji NE

adresy łamane i z literkami (ul. Fiołkowa 16/18a) – zmora dużych miast
15
7%
asystent pasa ruchu
37
18%
informacja wizualna na ekranie o kolejnym manewrze, mniejsza ikonka obok lub pod główną ikonką o manewrze
18
9%
dodanie w trybie nawigacji opcjonalnego okienka o numerze słupka kilometrażowego
15
7%
możliwość zapisu i eksportu śladu GPS
15
7%
możliwość znajdowania rogu dwóch ulic, która byłaby formą adresu w przypadku słabości mapy
6
3%
tuż po wyznaczeniu trasy podgląd 2D najbliższego otoczenia w celu ułatwienia orientacji dokąd jechać
14
7%
wprowadzenie jednoczesnego podglądu na mapie kilku, wybranych przez użytkownika, typów tras
19
9%
wyszukiwanie POI wzdłuż trasy, najlepiej z możliwością ustawienia szerokości pasa wyszukiwania
33
16%
zgłaszanie uciążliwości drogowych (policja, ITD, wypadek) bezpośrednio z programu i prezentacja ich w trybie on-line
30
15%

Liczba głosów : 202

Re: Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych we

Postprzez potworny » poniedziałek, 4 cze 2012, 19:19

Podpisuję się pod pomysłem Spychacza!
potworny

Postprzez algi » poniedziałek, 4 cze 2012, 20:49

Patrząc na wynik głosowania, bardzo się ucieszę gdy po dwóch spełnionych punktach, NE zajmie się trzecim:

- wprowadzenie jednoczesnego podglądu na mapie kilku, wybranych przez użytkownika, typów tras

:)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez potworny » poniedziałek, 4 cze 2012, 20:54

A ja sobie myślę, że przekazaliśmy tutaj bardzo dużo dobrych pomysłów i podejrzewam, że konkurencja z nich chętnie skorzysta. Mówię tu o konkurencji, która nawet nie ma własnego forum.
potworny

Postprzez jomamoto » poniedziałek, 4 cze 2012, 22:36

Oprócz POI po trasie i trasy komiwojażera, na które czekam od lat, proponuję:

1. Przy starcie nawigacji, szczególnie poza drogą na terenie np. hurtowni, by powiększenie było mniejsze i ustawione wg. ostatniej pozycji samochodu lub by się mapa kręciła do momentu ruszenia; bardzo często nie wiem co oznacza za 100 m w prawo gdy z bramy mam wyjechać na drogę w lewo.

2. łatwiejsze dodawanie miejsca gdzie dojechałem do ulubionych, bo teraz muszę przechodzić przez mapę i sporo kliknięć mało naturalnych.

3. Strzałka kierunku do trasy, gdy brak zasięgu GSM (ostatnio zwiedzałem Bieszczady); możliwość ściągnięcia przynajmniej części trasy off-line.
Powiększenie powinno się zmieniać by zawierać kawałek zgubionej trasy.
jomamoto

Postprzez larret » piątek, 5 kwi 2013, 14:44

Z perspektywy kierowcy przebywającego za granicą...

- symulacja kontynuacji jazdy w tunelach - w przypadku nagłego zgubienia sygnału GPS podczas wjeżdżania do tunelu, nawigacja "stoi" w miejscu. Niestety w krajach alpejskich często się zdarza, że należy skorzystać ze zjazdu znajdującego się zaledwie 100m za końcem tunelu (często niewystarczający odcinek na podjęcie bezpiecznego manewru), a czasem wręcz w samym tunelu.

- odczytywanie nazwy drogi krajowej - w konkurencyjnej nawigacji na Androida znajduje się zaskakująco użyteczna funkcjonalność, tj. odczytanie numeru drogi krajowej na którą należy zjechać. Przykład "Za 1000 metrów trzymaj się prawej strony a następnie jedź drogą A14".

- Community Traffic za granicą - czemu nie zacząć monitorować ruchu również za granicą? Naturalnie oznacza to zwiększony koszt infrastruktury, ale może zacząć zbierać takie dane od kierowców którzy dość regularnie korzystają z NE za granicą? Oczywiście mogę sobie specjalnie dlatego celu zakupić tomtom'a tudzież inny sprzęt oferujący podobną funkcjonalność, ale... kto wie jaka przyszłość czeka NE? Już teraz oferowana jest nawigacja po drogach Europy.

- sprawdzenie odległości do najbliższego parkingu, stacji benzynowej na trasie - podobnie jak u konkurencji, dajmy na to po oddaleniu trasy, pojawia się informacja jaki dystans dzieli nas od najbliższej stacji benzynowej lub parkingu.

- planowanie tras z użyciem przeglądarki - tj przygotowanie trasy poprzez przeglądarkę lub osobny soft pozwalający na upload tak zaplanowanej trasy i późniejsze jej wykorzystanie w samej nawigacji.

Na koniec tak ogólnie i refleksyjnie - po ponad 4ech latach używania NE widzę, że ten soft idzie w dobrą stronę (tak od roku :P).
larret

Telefon: HTC HD2

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert