Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji

Jakich nowych fukcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji NE

adresy łamane i z literkami (ul. Fiołkowa 16/18a) – zmora dużych miast
15
7%
asystent pasa ruchu
37
18%
informacja wizualna na ekranie o kolejnym manewrze, mniejsza ikonka obok lub pod główną ikonką o manewrze
18
9%
dodanie w trybie nawigacji opcjonalnego okienka o numerze słupka kilometrażowego
15
7%
możliwość zapisu i eksportu śladu GPS
15
7%
możliwość znajdowania rogu dwóch ulic, która byłaby formą adresu w przypadku słabości mapy
6
3%
tuż po wyznaczeniu trasy podgląd 2D najbliższego otoczenia w celu ułatwienia orientacji dokąd jechać
14
7%
wprowadzenie jednoczesnego podglądu na mapie kilku, wybranych przez użytkownika, typów tras
19
9%
wyszukiwanie POI wzdłuż trasy, najlepiej z możliwością ustawienia szerokości pasa wyszukiwania
33
16%
zgłaszanie uciążliwości drogowych (policja, ITD, wypadek) bezpośrednio z programu i prezentacja ich w trybie on-line
30
15%

Liczba głosów : 202

Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych wersji

Postprzez Hakari » poniedziałek, 27 lut 2012, 14:30

Ankieta ułożona przez Solara :) z przyczyn technicznych ilość opcji do wyboru jest ograniczona do 10 ciu, można wybrać 3 odpowiedzi :) Zachęcam do głosowania!

Jest to edycja ankiety 2012 Q1.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Re: Jakich nowych fukcjonalności oczekujesz od kolejnych wer

Postprzez SoLar » poniedziałek, 27 lut 2012, 15:12

Bardzo dziękuję za spełnienie prośby :P

Dyskusje na forach z reguły nie są superczytelne, do tego pełne dygresji, a długi wątek odstręcza od analizy, więc w celu uczesania naszych oczekiwań co do rozwoju aplikacji i "wypracowania wspólnego" stanowiska użytkówników wobec dostawcy - bądź co bądź płatnej- usługi, chciałbym zaproponować powyższą ankietę. Bo dotychczas forum, a zwłasza ten wątek, może być dla twórców uzasadnieniem zupełnie dowolnego kierunku rozwoju. A tak, wszyscy będą widzieć czarno na białym, czego faktycznie większość oczekuje.

Pytania zaczerpnąłem głównie z pierwszego postu wątku http://forum.naviexpert.pl/topic498.html, wybór jest na pewno ciut subiektywny ale oparty na doświadczeniach w eksploatacji innych aplikacji nawigacyjnych - z pewnym pierwiastkiem własnych pomysłów. Jak widać odpowiedzi ułożone są analfabetycznie w celu uniknięcia zarzutu preferowania, czy ukrywania, czyichś pomysłów - więc przed dokonaniem wyboru proszę o przebrnięcie przez całą listę i następnie zaznaczenie trzech najbliższych sercu odpowiedzi.

P.S.
Z przyczyn technicznych ilość opcji musiałem znacząco zredukować - więc ich wybór jest jeszcze bardziej subiektywny :|
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez ALEX » poniedziałek, 27 lut 2012, 21:07

"wyszukiwanie POI wzdłuż trasy, najlepiej z możliwością ustawienia szerokości pasa wyszukiwania"
Pozwolę sobie na kilka praktycznych uwag. Na podstawie moich potrzeb. W czasie jazdy interesują mnie w zasadzie dwa rodzaje POI - stacje benzynowe i jedzenie. Oczywiście jedno i drugie konkretnych sieci (z możliwością wielokrotnego wyboru). Co oczekuje:
- odległość do najbliższej oraz kolejnej stacji benzynowej (kilkukrotnie miałem sytuację, że stacja benzynowa była po prostu nieczynna; o ile w mieście to zazwyczaj nie jest problemem to na trasie już tak),
- czas do najbliższego oraz kolejnego "jedzenia".
Oczywiście jedno i drugie wyświetlane non stop na ekranie, gdy mijam POI, pojawiają się dwa kolejne.
Nie rozumiem idei "szerokości pasa wyszukiwania". Informacja o stacja benzynowej znajdującej się na przeciwnym kierunku autostrady jest mi zupełnie zbędna a według mnie łapie się pod tą definicję.
Zdaje się, że trwające prace nad POI na trasie zmierzają w kierunku dodawania POI do trasy. Pytanie po co? Przecież będę je mijał..., jeżeli zechcę to się zatrzymam - szkoda czasu na odrywanie rąk od kierownicy.
Zupełnie inna funkcjonalność to POI w pewnej odległości od trasy. Szerokość pasa wyszukiwania zastąpił bym jednak maksimum nadłożonej trasy. Opcja raczej dostępna poprzez menu.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Krolik » środa, 29 lut 2012, 20:33

Mam wielką nadzieję, że to co teraz napiszę przeczyta ktoś z NE.

Chodzi o funkcjonalność, to ta jaką mamy choćby w AM. Otóż chodzi o graficzne przedstawienie domów/budynków, co naprawdę byłoby niezwykle pomocne. Często zdarza się sytuacja, że po usłyszeniu "jesteś u celu" rozglądamy się wokół i widzimy 5,6 domów, a w dodatku na niektórych nie widnieją numery(zdarzają się też ulice, na których większość budynków nie ma numerów. Jest to naprawdę niezwykle uciążliwe. Poniżej wrzucam obrazek przedstawiający o co chodzi na przykładzie AM. Nawet nie musi to być w 3D, ale niech się pojawią chociaż zarysy budynków.

Obrazek

No i oczywiście łamane adresy, to by się bardzo przydało, choć da się bez tego jakoś żyć :D . Z racji, że pracuję jako kierowca, często mam okazję zaobserwować jak NE uznaje, że jestem u celu, a tak naprawdę przy dłuższych blokach trzeba przejść 50-70 m do odpowiedniej klatki, lub co gorsza prowadzi nas od drugiej strony, gdzie wejść nie ma. Pomijam już fakt dokładności map, choć naprawdę nie narzekam.

Kolejna rzecz to ta nieszczęsna orientacja, kiedy wyznaczamy trasę i nie wiemy czy zawrócić czy jechać na wprost.

Ostatnią rzeczą jest też powiadamianie o fotoradarach i kontrolach drogowych. Występują kwiatki tego typu jak np. na Obwodnicy Trójmiasta. Przejeżdżamy mostem NAD Obwodnicą, na której umieszczony jest radar, a program informuje nas o nim :shock: Bezsens. Co do radarów. Niech one będą na stałe i niech NE się nie pyta mnie 10x dziennie czy on faktycznie tam stoi. To samo tyczy się kontroli drogowych. Raz jadę i stoi a za drugim razem jadę i nie ma ich wcale. Niech po np. dwóch, trzech zgłoszeniach w danym miejscu pojawi się informacja o miśkach i niech widnieje wtedy przez godzinkę, półtorej a później zniknie.

Myślę, że problemy przeze mnie wymienione nie są obce zarówno innym użytkownikom jak i ekipie NE. Mam nadzieję, że w niedługim czasie przynajmniej niektóre z tych sugestii zostaną w jakiejś mierze zrealizowane.

Dziękuję i życzę szerokości!
Krolik

Telefon: HTC Desire

Re: Jakich nowych funkcjonalności oczekujesz od kolejnych we

Postprzez lchmiel » piątek, 16 mar 2012, 11:16

Czy beta testy nowej wersji będą otwarte? Codziennie zaglądam na stronę bety i stale jest niedostępna dla niezalogowanych.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Hakari » piątek, 16 mar 2012, 12:55

Zapewniam, że betatesty tak przy poprzedniej wersji będą otwarte :)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez mentos11 » piątek, 16 mar 2012, 12:58

Może dlatego że narazie nie ma jeszcze bety, bo testują alfe ;)
Spoko trzeba poczekać jeszcze trochę, ja też nie mogę się doczekać kolejnej wersji.
Można wziąć udział w konkursie i zaprojektować ikonkę inspekcji drogowej jeśli ktoś chce pomóc w rozwijaniu aplikacji.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » wtorek, 20 mar 2012, 01:29

Strona beta.getne.pl jest niedostępna od niedzieli. Coś się szykuje 8-) .
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » wtorek, 20 mar 2012, 05:18

Coś mi się wydaje, że ostatnio było getne.pl/beta
Trochę to dziwne, że 130 osób decyduje o tym co milion użytkowników będzie miało w programie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez SoLar » wtorek, 20 mar 2012, 09:08

Michal1983 napisał(a):Coś mi się wydaje, że ostatnio było getne.pl/beta
Trochę to dziwne, że 130 osób decyduje o tym co milion użytkowników będzie miało w programie.

Skąd ta liczba 130 ? Rozumiałbym: 13; 44; 300; 666 ale 130 ?

A tak spojrzałem na posty wyżej. To od wroga nr1 można by dodać opcję wyboru godziny dojazdu albo do końca trasy albo do pierwszego kolejnego nieosiagniętego punktu pośredniego.
Ostatnio edytowano wtorek, 20 mar 2012, 09:40 przez SoLar, łącznie edytowano 1 raz
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert