Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez SoLar » środa, 9 maja 2012, 21:01

Przyjechałem z 50 km po Warszawie i Pradze i mam jak najbardziej pozytywne wrażenia.

U mnie przeliczanie trasy działa po zjechaniu z trasy a nawet doświadczyłem przeliczenia trafficowego.
Zmiany w menu i obsłudze (androidyzacja) oceniam na plus. Nowe jest ładniejsze, stare było cokolwiek posępne.

APR funkcjonuje, nie zauważyłem błędów polegających na złym wskazywaniu.
Pas może być trojako pokazywany: czerwony krzyżyk, czyli nie; biała strzałka, co odbieram jako dopuszczalny i zielona jako najlepszy.
Ale jest przy APR pewien problem do szybkiego usunięcia: czasem pokazują się tylko krzyżyki, pozostałe pasy są puste.

Nie bardzo wiem po co jest ten pasek postępu pod APR?

Zgłoszenia i powiadomienia jak najbardziej
działają. Można by było uzależnić dystans ostrzeżenia od aktualnej prędkości i uzupełnić transparentne okienko powiadomienia o dystans.

Kolejny manewr pojawia się gdy będzie do niego jakieś 200-300 m jednak bez wskazania tej drugiej odległości a mogła by być.
Strzałka pozycji nie skacze jak poprzednio kropka.
Nie wie czy nie ma, czy nie znalazłem ale nie trafiłem na Demo trasy.
Jakiś problemów z dźwiękami nie słyszałem - może dlatego, że genetycznie nie jestem specjalnie muzykalny?
Okienko informacyjne o braku internetu na 4,5" ekranie nie przeszkadza jakoś specjalnie ale można je przesunąć ze środka.

Mam też wrażenie, że podglad trasy jest jakoś niestabilny: aplikacja lubi samoczynnie przechodzić do początku trasy w 3D i trudno obejrzeć całą marszrute.

Ale ogólnie wady to drobiazgi, dałoby się z betą jeździć gdyby nie mapa i POIe.
Ostatnio edytowano środa, 9 maja 2012, 21:33 przez SoLar, łącznie edytowano 1 raz
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez KasiaD » środa, 9 maja 2012, 21:09

SoLar, mogę Cię prosić o rozwinięcie ostatniego zdania? Masz na myśli błędy na mapach?
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez SoLar » środa, 9 maja 2012, 21:27

Tak, chodzi o błędy na mapach a nie o pracę aplikacji z mapą.

NE dziarsko poprowadził mnie do REALa na Mszczonowskiej - tyle, że nie w Jankach ale w Warszawie.
W sumie w Carrefourze i Decathlonie też można coś kupić ...

Nie wiem czemu mi to nie przeszkadzało wcześniej ale można by było dodać estymację ruchu pojazdu w tunelu. Warszawa to wprawdzie nie Berlin czy Monachium gdzie trafiają się rozjazdy w tunelach ale jakoś nieswojo poczułem się w kilometrowym tunelu gdy aplikacja jakby zamarzla.
SoLar

Postprzez lchmiel » środa, 9 maja 2012, 23:26

Mam wrażenie (tylko wrażenie), że teraz mapy zawierają informacje o tunelach i można by wyraźnie rozróżnić jazdę przez tunel od przypadku upadnięcia telefonu na podłogę pod pancerną deską rozdzielczą. Dlatego przychylam się do sugestii SoLara o estymacji prędkości i położenia na podstawie czujników przyspieszeń. O ile zauważyłem, chyba NE przy braku sygnału GPS zakłada teraz, że prędkość jest stała, a nie zerowa (może się mylę). To nie jest proste zadanie, ale są od tego specjaliści.

Zauważyłem, że strzałka nie jest tylko przyjemnym gadgetem, ale NE naprawdę wie, gdzie jest przód samochodu. Po zatrzymaniu się na końcu jednej trasy wyznaczyłem następną, a w niej było uwzględnione, w którym kierunku będzie mi łatwiej pojechać. Tak sądzę, bo po zawróceniu miałbym bliżej o kilkaset metrów, ale nie zostałem zmuszony do karkołomnych manewrów, tylko sobie komfortowo ruszyłem do przodu. W komputerze pokładowym też jest miejsce, gdzie miałby być podany kierunek, pewnie kierunek jazdy, ale komputer oglądałem już w domu i nie było tam wpisu.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Marian » czwartek, 10 maja 2012, 05:13

lchmiel napisał(a): Po zatrzymaniu się na końcu jednej trasy wyznaczyłem następną, a w niej było uwzględnione, w którym kierunku będzie mi łatwiej pojechać.
A może po prostu tak się szczęśliwie złożyło? Sądzę, że trzeba by to jeszcze trochę potestować by sprawdzić, czy prawdopodobieństwo wybrania przez NE właściwego kierunku jest większe od 1/2.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » czwartek, 10 maja 2012, 09:50

Potwierdzam problem a raczej niedogodność zwiazana z wyświetlaniem okienka z powiadomieniem o braku sieci, nawigowac da się, ale dobrze by bylo aby znikało po 5s, a nie straszylo przez cały czas :?
Załączniki
Screenshot_2012-05-09-16-55-19.png
Screenshot_2012-05-09-16-55-19.png (197.92 KiB) Przeglądane 1035 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez SoLar » czwartek, 10 maja 2012, 10:07

U mnie ten komunikat nie zajmował aż takiego areału.

@ Mentos, APR w obu położeniach ekranu masz u góry czy tylko w landscape ?
SoLar

Postprzez KasiaD » czwartek, 10 maja 2012, 10:15

APR jest do góry tylko w położeniu landscape.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez SoLar » czwartek, 10 maja 2012, 10:50

A wracając do mojego wcześniejszego postu:

1. co z Demo trasy ? Gdzie obecnie jest w becie, jesli nie ma czy będzie w wersji finalnej,
2. jak idą prace z naad błędem polegającym na nie wyświetlaniu ( czasem ) strzałek w APR,
3. i co własciwie prezentuje ten pasek postępu pod APR ?
SoLar

Postprzez alabanda » czwartek, 10 maja 2012, 11:04

SoLar, w pierwszym poście masz napisane, że Dema nie ma, ale wróci.
alabanda
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 6P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert