Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez mentos11 » czwartek, 10 maja 2012, 11:06

ad.1 Demo będzie ale później
ad.2 Z tego co się zorientowałem to tam gdzie nie ma strzałek w APR to nie ma ich w rzeczywistości na asfalcie, to nie jest błąd to jest odzwierciedlenie rzeczywistości.
ad.3 prezentuje odległość do miejsca które opisuje APR to jest przydatne przy dużej liczbie skrzyżowań i różnych kombinacji zatoczek i pasów rozbiegowych.

Dodam od siebie że dzisiaj dostałem ostrzeżenie o kontroli policji i rzeczywiście była :D jedyną uwagę jaką mam to że za późno informuje o zdarzeniu, sami rozumiecie co to może oznaczać $$$ ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Sziszka » czwartek, 10 maja 2012, 11:34

Posiadam Galaxy S z customowym softem w wersji ICS 4.0.4 i niestety, ale NE nie chce na nim działać. Program idzie odpalić, ale przy próbe startu nawigowania wyrzuca błąd i "Niestety aplikacja NaviExpertBeta została zatrzymana.".
Sziszka
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: I9000

Postprzez wKar » czwartek, 10 maja 2012, 13:18

Mnie się bardzo podoba ta zapowiedź nowej 8ki.
- Czy wygląd map zostanie taki jak obecnie i czy te obrysy budynków oraz dokładne adresy z zapowiedzi prasowych jednak się nie pojawią w tej wersji?
- Czy to tylko ja nie znalazłem w nowym menu, czy zniknęła możliwość skalowania czcionek komputera, POI i innych elementów? Poczucie "przysadzistości" niektórych elementów jest pewnie u mnie subiektywne i innym może się podobać, ale fajna była opcja indywidualnego ich ustawiania. Co prawda nie zmieniały się wówczas ramki więc niewiele można było zyskać, ale teraz, gdy ramka jest ciaśniejsza (teksty bliżej krawędzi) może byłoby lepiej.
- Strzałka dalej skacze, ale ani wcześniej, ani teraz mi to nie przeszkadzało jakoś specjalnie...
- Mapa ma rzeczywiście sporo błędów, a czasem prowadzi dziwnie, ale moje najważniejsze na dziś pytanie dotyczy "filozofii" komunikatów: jadę DTŚ między Zabrzem a Katowicami i poruszając się cały czas główną drogą przy niektórych zjazdach ze średnicówki NE kazał skręcać w lewo gdy droga prowadzi swoimi trzema pasami może rzeczywiście odrobinę łuiem w lewo, ale przecież zjazd to nie skrzyżowanie, a droga - jakby nie było w rzeczywistości - powinna traktować to jak jazdę prosto, ewentualnie każąc trzymać się lewej strony bo prawy skrajny pas jest do zjazdu...
wKar
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez KasiaD » czwartek, 10 maja 2012, 14:29

mentos11 napisał(a):ad.1 Demo będzie ale później
ad.2 Z tego co się zorientowałem to tam gdzie nie ma strzałek w APR to nie ma ich w rzeczywistości na asfalcie, to nie jest błąd to jest odzwierciedlenie rzeczywistości.
ad.3 prezentuje odległość do miejsca które opisuje APR to jest przydatne przy dużej liczbie skrzyżowań i różnych kombinacji zatoczek i pasów rozbiegowych.

Dodam od siebie że dzisiaj dostałem ostrzeżenie o kontroli policji i rzeczywiście była :D jedyną uwagę jaką mam to że za późno informuje o zdarzeniu, sami rozumiecie co to może oznaczać $$$ ;)

Ad. 1 tak
Ad. 2 tak
Ad. 3 tak
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » czwartek, 10 maja 2012, 14:34

Obrysy budynków pojawiają się w zoomach poniżej 2 km, czyli w zoomach nawigacyjnych.

Adresy punktowe są jak najbardziej obsługiwane i możecie już z nich korzystać i do nich nawigować i je wyszukiwać. Jeszcze nie wyświetlamy numerów budynków na mapach, ale z nich korzystamy. Wyświetlanie mamy w planie.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez domel » czwartek, 10 maja 2012, 17:17

Pisałem ale dodam w tym temacie- zmiany na plus ale ciągle brakuje wyboru tras alternatywnych najlepiej w wersji jak w GN albo przynajmniej tak jak jest teraz ale coś więcej niż tylko porównanie do trasy "Głównymi".
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez lchmiel » czwartek, 10 maja 2012, 17:24

Marian napisał(a):
lchmiel napisał(a): Po zatrzymaniu się na końcu jednej trasy wyznaczyłem następną, a w niej było uwzględnione, w którym kierunku będzie mi łatwiej pojechać.
A może po prostu tak się szczęśliwie złożyło? Sądzę, że trzeba by to jeszcze trochę potestować by sprawdzić, czy prawdopodobieństwo wybrania przez NE właściwego kierunku jest większe od 1/2.

To była obserwacja z pierwszych godzin istnienia bety. Niewiele miałem czasu na badania statystyczne.

Spodziewałbym się raczej potwierdzenia lub zaprzeczenia ze strony NE, że taką funkcjonalność - uwzględnienie dotychczasowego kierunku jazdy przy wyznaczaniu nowej trasy - rzeczywiście zaprogramowano.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez alabanda » czwartek, 10 maja 2012, 20:27

Kilka plusów i minusów po jednym dniu:

Na +

- kolorystyka i układ menu

Na -

- to chyba nie tylko kwestia bety, bo wczoraj zauważyłem to też na dotychczasowej wersji, ale NE, przynajmniej w mojej okolicy, zaczął prowadzić za często głównymi. Ja do domu mogę dojechać albo zatłoczoną DK5, albo w miarę pustymi drogami lokalnymi. Do tej pory NE prowadził zazwyczaj tymi lokalnymi, a ostatnie dwa przejazdy prowadził DK5, a jak wymusiłem przeliczenie lokalnymi zjeżdżając z DK5, to NE poprowadził tymi lokalnymi, ale jakoś na okrągło, nadrabiając 0,5 km.

-
SC20120510-155502.png
SC20120510-155502.png (81.67 KiB) Przeglądane 1072 razy

zawsze ukrywam te ikony, które mogę, ale te, które zostają, mogłyby być wyświetlane bardziej z boku (np. kompas), poza tym, po każdej rozmowie telefonicznej lub wejściu i wyjściu z menu na ekranie znów pojawiają się wszystkie ikony, i znów trzeba je chować.

- trójkąt pokazujący pozycję za każdym razem gdy stanąłem w korku odwracał się w kierunku przeciwnym do jazdy, łącznie z mapą niestety, więc zawsze widziałem na mapie to co już przejechałem, a nie to co przede mną. Jechałem po znanej trasie, więc niespodzianek nie było, ale byłoby kiepsko gdybym stał na krzyżówce w obcym mieście, a NE pokazywał mi trasę, którą już przebyłem, a nie to co przede mną.

- NE wprowadził mnie dzisiaj w ślepą ulicę (tym razem to nie wina map NE, tylko chaosu organizacyjnego przy remontach w Poznaniu) i musiałem zawrócić. NE nie zorientował się, że jadę w drugą stronę, trójkąt nie obrócił się, mapa też nie, tylko po prostu wszystko się cofało. Wszystko wróciło do normy po zjechaniu z zaplanowanej trasy.

- strasznie długi czas reakcji w przypadku zjechania z trasy

- czasem zbyt szybko czytane komendy. Przykład: skręt w lewo, i po 30 metrach skręt w prawo. Nie zdążyłem się zabrać jeszcze za ten pierwszy skręt w lewo, a NE już krztusił (przy okazji potwierdzam problemy z jakością dźwięku lektora) z siebie "skręć w prawo".

-
SC20120510-162334.png
SC20120510-162334.png (63.67 KiB) Przeglądane 1072 razy

dawno nie widziane problemy z połączeniem

- APR - baza słabsza niż u konkurencji, tak na pierwszy rzut oka.

- po co mi asystent pasa z informacją taką jak na zrzucie powyżej. Jadę prosto, z prawej pojawia się wjazd z podporządkowanej, a ASR informuje mnie by nim nie jechać. Wg mnie bez sensu.

-no i największy minus, choć to też chyba nie kwestia tylko tej bety. Miałem być w domu o 15:56, a byłem o 16:30 :-(, pomyłka o ponad 100%. Co prawda Poznań dzisiaj się zatkał masakrycznie, no ale stałem tam nie ja sam, i nie ja byłem pierwszy w tych korkach, więc wydawałoby się, że NE powinien mieć o tym wiedzę. No ale nie miał.

No ale póki co się nie zniechęcam, bo to beta. I mimo, iż wk....iłem się nieprzeciętnie na nowe mapy, i odechciało mi się je "naprawiać" w pierwszym odruchu, to podesłałem dzisiaj paczkę updatów na Poznań :-)
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Postprzez Radut » czwartek, 10 maja 2012, 21:43

Kolejne wrażenia z dzisiejszych jazd:

* nadal podtrzymuję problem z gorszą jakością dźwięku lektorki, głównie drażniące "zakłócenia" w tle podczas wygłaszania komunikatu, przydźwięki, tzw. "piasek" w tle, szumy i inne efekty. W dodatku komunikaty są gorzej poskładane, czyli słychać różnice intonacji i łączenia pomiędzy poszczególnymi słowami, czego nie było w poprzednich wersjach. Dopełnia tego ciągłe dodawanie niepotrzebnego słowa "skręć". Polecam przywrócić komunikaty i ich konfigurację z poprzedniej wersji, tam wszystko było ok.

* strzałka oznaczająca naszą pozycję coraz bardziej tajemnicza - czasami krąży w jej okolicach jak satelita zagadkowa czarna kropka, innym razem strzałka zmienia kolor z zielonego na szary, by po kilku chwilach powrócić do zielonego. Ktoś jest w stanie wyjaśnić te zjawiska? :D

* przy okazji przypominam o przeszkadzającym na środku okienku w razie braku połączenia z siecią

* nadal zdarza się że po wykonaniu skrętu w inną ulicę z małą prędkością, mapa nie obraca się, tylko strzałka jedzie przez chwilę "bokiem" po tej ulicy, a my przez tą chwilę nie widzimy trasy na wprost przed nami...

* nadal braki w fotoradarach, niestety nawet po zgłoszeniu przeze mnie opcją CB, fotoradar nie pojawił się na mapie... za to dość szybko pojawiła się policyjna "kontrola drogowa", którą zgłosiłem na jednej z ulic, i za to chwała :)
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez jotde » piątek, 11 maja 2012, 08:27

Radut napisał(a):* strzałka oznaczająca naszą pozycję coraz bardziej tajemnicza - czasami krąży w jej okolicach jak satelita zagadkowa czarna kropka, innym razem strzałka zmienia kolor z zielonego na szary, by po kilku chwilach powrócić do zielonego. Ktoś jest w stanie wyjaśnić te zjawiska? :D

Strzałka robi się szara gdy brak jest sygnału GPS. Natomiast czarna kropka to rzeczywista pozycja GPS w odróżnieniu od strzałki, która jest przyciągana do siatki ulic.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert