Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez jotde » piątek, 11 maja 2012, 08:29

W przypadku chowania ikonek w ekranie nawigacji rozumiem sens pozostawienia ikonki CB no i ewentualnie kompasu/kierunku. Ale po co zostaje ikonka włączania/wyłączania traffiku? Wydaje mi się co najmniej zbędna.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez ALEX » piątek, 11 maja 2012, 10:48

Ja nie potrzebuję ani ikonki kierunku ani kompasu...

Dzisiaj wszystkie radary są "możliwe" i NE nie ostrzega o nich z wyprzedzeniem.
Pomimo wyłączonego informowania o niebezpiecznych miejscach (a właściwie to o doskonale widocznych zółto-czarnych tablicach) program i tak o tym gada.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez alabanda » piątek, 11 maja 2012, 11:21

Dwie uwagi do APR.
1.
SC20120511-065834.png
SC20120511-065834.png (61.39 KiB) Przeglądane 916 razy

Skoro jadę na wprost, to dlaczego nie mogę jechać prawym pasem? Przy okazji, wczoraj napisałem, że zwiększone poranne korki na Głogowskiej w Poznaniu NE zauważył po 4 dniach. Jak widać był to raczej przypadek, dzisiaj traffic był znów zielony.

2.
SC20120511-070256.png
SC20120511-070256.png (58.56 KiB) Przeglądane 916 razy

A tutaj jazda na wprost, pas wybrany dobrze, ale jego oznaczenie błędne.
Ostatnio edytowano piątek, 11 maja 2012, 11:38 przez alabanda, łącznie edytowano 1 raz
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Postprzez Marian » piątek, 11 maja 2012, 11:42

alabanda napisał(a):Dwie uwagi do APR.
Poprawność informacji wyświetlanej na ekranie to jedno. Ale chaotyczne nagromadzenie różnych ramek, symboli i trybów prezentacji (raz metry, raz pasek postępu) jest poniżej krytyki. Ramki te zawsze uważałem za niepotrzebne i paskudne, teraz to po prostu jawny absurd. Najwyższy czas na redesign pragmatyczny i estetyczny.
Ostatnio edytowano piątek, 11 maja 2012, 12:06 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez tenmichal » piątek, 11 maja 2012, 12:06

Czy w nowej wersji poprawione zostanie wyświetlanie informacji w telefonach z ekranami HD? W tej chwili takie symbole jak APR czy ostrzeżenie o prędkości są małe.
tenmichal

Postprzez roman_tp » piątek, 11 maja 2012, 13:50

a moje pytanie dotyczy możliwości posługiwania się betą.
w pierwszym poście wyczytałem, że jest możliwość zalogowania się po dotychczasowym ID. zrobiłem to, bo zależało mi na własnych punktach na mapie.
na obecną chwilę nie mam aktywnego abonamentu, lecz teraz nie mam możliwości testowania bety.
mogę tylko wysłać sms'a dotyczącego 7-dniowej próby lub dokonać wykupu abonamentu.

czy TTTM, czy to jakiś błąd?
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez KasiaD » piątek, 11 maja 2012, 14:45

@Sziszka
Galaxy S z customowym softem w wersji ICS 4.0.4 – mogę prosić o szczegóły systemu? Niestety nie wszystkie modyfikowane systemy jesteśmy w stanie ogarnąć.

@domel
Trasy alternatywne – jak najbardziej chcemy poprawić formę ich prezentacji, ale jeszcze nie w 8.0

@lchmiel
Uwzględnianie kierunku jazdy – jest to związane z pracą nad obsługiwaniem kompasu, zgłoszone błędy z kręceniem się strzałki zostały już usunięte
@Michał
Nie lepiej było poczekać z betą ąż będzie dostępna na wszystkie systemy, a nie dawać na określone grupy użytkowników? - Tak, ponieważ już może aplikację przetestować najliczniejsza grupa użytkowników

@albanda
- strasznie długi czas reakcji w przypadku zjechania z trasy - poprawiamy
- niedoszacowanie czasu dojazdu – sprawdzamy
- baza APR – nie zgadzam się, Emapa ma najwięcej danych, są one dość żmudne do nanoszenia, ale cały czas będziemy dodawać

@Radut
- jakość dźwięku – walczymy z Anroidem
- kropka na mapie – macie rację, to jest rzeczywista, odczytana pozycja GPS, natomiast w finalnej wersji oczywiście zniknie, to jest dla nas debug
- okno z informacją o braku połączenia – poprawione

@jotde
Kolory strzałek
- szara strzałka z okręgiem – pozycja przybliżona, okrąg – błąd oszacowania
- zielona strzałka z okręgiem – pozycja po WiFi, większa dokładność, błąd zaznaczony okręgiem
- zielona strzałka – ustalona pozycja GPS ustalona

@Alex
- ostrzeganie o radarach – błąd polega na złym obliczaniu odległości do ostrzeżenia, poprawiamy
- nie wyłączanie ostrzeżeń o niebezpiecznych miejscach – zgłoszone do poprawienia

@kodens79
Komunikat - mapy wyłączone awaryjnie
Jesteś pewien co do treści tego komunikatu? Kurczaki… nie mamy takiego w systemie :/

@roman_tp
Wkradł się jakiś błąd – już możesz testować.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » piątek, 11 maja 2012, 15:08

Wersje na inne systemy telefonów i starsze modele....

Pracujemy nad pozostałymi systemami, nie podam Wam jeszcze dokładnie daty, kiedy będzie beta. Robimy co możemy, aby przenieść z Androida jak najwięcej funkcjonalności, nie wszystko się da zrobić.

Rynek telefonów komórkowych rozwija się w bardzo szybkim tempie. W ciągu niecałych dwóch lat przeszliśmy z HTC Dream (528MHz) przez jednordzeniowego Samsunga Galaxy S (1GHz) do czterordzeniowego HTC One X (rewelacyjny telefon) oraz oczekiwanego Samsunga Galaxy S3. Chcemy wykorzystać możliwości nowych telefonów, jakość ich ekranów, moc obliczeniową. Nie możemy jednocześnie tworzyć nowych, wypasionych funkcjonalności i trzymać się przeszłości... ciągnąc za sobą Avilę. Producenci gier komputerowych mają podobny orzech do zgryzienia. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy taki UbiSoft na przykład, tworząc zapowiadanego Far Cry 3 (http://www.youtube.com/watch?v=CCUmIdofiQU) przejmuje się, że detali graficznych nie uciągną laptopy sprzed dwóch lat?... My... robimy co możemy... naprawdę.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez domel » piątek, 11 maja 2012, 17:03

KasiaD napisał(a):
@domel
Trasy alternatywne – jak najbardziej chcemy poprawić formę ich prezentacji, ale jeszcze nie w 8.0

To może chociaż na razie podmienić "Głównymi" na "Rekomendowana" a w przypadku gdy wybraliśmy Rekomendowaną to "Najszybsza" jako alternatywna w tej samej formie jak obecnie.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez algi » piątek, 11 maja 2012, 17:20

Wczoraj beta zrestartowała mi telefon. Myślałem że to przypadek ale dzisiaj po ok. 10 minutach od startu nawigacji to samo. Restart telefonu i potem brak internetu - dane się nie uaktywniły więc tylko rozmowy po 2g były możliwe (musiałem włączyć i wyłączyć telefon). Uruchomiłem v. 7 i już z nią jeździłem bez problemów. Jest jakiś bug którego nie było w poprzednich betach a pojawił się w ostatniej. Może trzeba szukać gdzieś blisko połączeń z netem/autoprzeliczaniem trasy?

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Poprzednia stronaNastępna strona