Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez mentos11 » wtorek, 29 maja 2012, 22:44

Ja zauważyłem za to ciągle przebłyski w widoku mapy, tak jakby kilka razy mapa się ładowała, jest to bardzo nieprzyjemny efekt. Jutro zobaczymy co jeszcze szfankuje ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » środa, 30 maja 2012, 00:56

Szwankuje
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez lchmiel » środa, 30 maja 2012, 01:12

Dzięki za opcjonalne pokazywanie "Ulubionych" na mapie. Doceniam.

Proszę o opcjonalne pokazywanie nazw POI. Po co mam czytać nazwy korków? :D

Proszę o możliwość ustalenia wybranego trybu ekranu na stałe - dziennego lub nocnego, nie tylko dziennego, jak obecnie. Programy miewają skórki, palety itp. Nie proszę o nic nowego, proszę o możliwość korzystania całą dobę z tego, co już jest.

Dołączam się do prośby o "najczęstsze" na froncie i przypominam generalne rozwiązanie kwestii wyboru zawartości frontu. Zrobiliście nam apetyt na ruszanie jednym kliknięciem, to teraz macie :D .

No i przypominam o przywróceniu możliwości wyboru konkretnych odległości dla komunikatów głosowych.

To tylko w tematyce usability.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez ALEX » środa, 30 maja 2012, 07:19

SoLar napisał(a):Podsumowanie wybranej trasy nie pokazuje Kontroli pochodzących z CB.

Jak dla mnie w podsumowaniu trasy nie jest potrzebne pokazywanie ilości kontroli/fotoradarów. Przecież to nie ma żadnego wpływu na wybór trasy.
A jeżeli ma, to poproszę jeszcze o podsumowanie ilości manewrów jakie będę musiał wykonać podczas jazdy.
No a samo podsumowanie fotoradarów i innych zagrożeń mogło by być w jednej linijce - w tej chwili niepotrzebnie muszę przewijać ekran (znaczy nie robię tego bo to nie ma żadnego znaczenia dla mnie).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez SoLar » środa, 30 maja 2012, 08:47

ALEX napisał(a): Jak dla mnie w podsumowaniu trasy nie jest potrzebne pokazywanie ilości kontroli/fotoradarów. Przecież to nie ma żadnego wpływu na wybór trasy.
A jeżeli ma, to poproszę jeszcze o podsumowanie ilości manewrów jakie będę musiał wykonać podczas jazdy.
No a samo podsumowanie fotoradarów i innych zagrożeń mogło by być w jednej linijce - w tej chwili niepotrzebnie muszę przewijać ekran (znaczy nie robię tego bo to nie ma żadnego znaczenia dla mnie).

Ale dla niektórych kierowców TIR-ów informacja o ilości ITD na trasie może mieć bardzo wymierną wartość ;)

Po za tym ta niekonsekwencja to przede wszystkim jakiś błąd w programie, nie ma powodu aby jedna podgrupa upierdliwości była pokazywana a druga z tej samej grupy już nie. Zwłaszcza, że zgłoszenia CB są świeższe i przez to wartościowsze.

A co do przewijania podsumowania - zmień orientację ( ekranu, rzecz jasna ;) :lol: ) - niektóre rzeczy lepiej wyglądają w pionie.
Ale skoro przewijanie tego okienka w pozycji leżącej jest kłopotliwe, to oczywiście taki drobiazg jak sformatowanie go na dwie kolumny nie powinno być jakimś wielkim wyzwaniem dla NE.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez SoLar » środa, 30 maja 2012, 09:48

Ale jest ważniejsze pytanie do osób, które już trochę zdążyły przejechac z NE 8 B7: czy powiadomienia o uciążliwościach drogowych działają tylko w trybie nawigacji czy wreszcie również w trybie śledzenia ?
Jeśli nie, to ta funkcjonalność powinna być szybko dodana.
SoLar

Postprzez KasiaD » środa, 30 maja 2012, 10:15

SoLar napisał(a):Uprzejmie donoszę, że jest 7-ka. Jednak potwierdza się. Na NE trzeba się wydrzeć, bez tego nic nie zrobią. Dziś umiarkowanie jadowicie zapytałem co z kolejną betą - i jest :-)

chyba mamy za mało emotek w zestawie, bo nie mogę żadnej odpowiedniej znaleźć....

bodogo2 napisał(a):NE8 beta 7
Uwagi/błędy:
1. Komputer pokładowy nadal nalicza kilometry mimo stania w miejscu.
2. W trybie pionowym po ukryciu ikonek, ikona kompasu nie znajduje się na samym dole lecz jest o jedną pozycję wyżej pozostawiając przez to puste miejsce.

Propozycja:
W menu 'Ustawienia trasy', przy wyborze typu trasy ECO, można by dodać ustawienia parametrów spalania w tym miejscu zamiast oddzielnego menu 'Parametry spalania'. Podobnie jak w ustawieniach 'Komunikacji miejskiej'.

Ad. 1 tak, wiemy, problem jest dość trudny, generowany między innymi przez skoki GPSa, jeżeli nie uda nam się tego zwalczyć do 8.0, wejdzie do pierwszej mniejszej poprawki.
Ad. 2 known issue
Ad. propozycja - przychylam się, rozważymy w kolejnej mniejszej wersji

Radut napisał(a):I nadal trzyma się kurczowo wyszukiwania według odległości od jakiegoś bliżej nieznanego punktu w Warszawie... jeden wielki bałagan w wynikach wyszukiwania. A to podstawowa sprawa, ludzie :!:

Radut, sprawdź proszę dokładnie gdzie znajduje się Twoja pozycja w momencie, gdy otrzymujesz takie dziwne wyniku wyszukiwania? mamy problem z odtworzeniem Twojego błędu całkowicie.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » środa, 30 maja 2012, 10:29

SoLar napisał(a):Podsumowanie wybranej trasy nie pokazuje Kontroli pochodzących z CB. Na trasie z WAW na południe GOP są teraz 2 takie POI-e i 1 Kontrola bez CB - i tylko ona jest wymieniona w podsumowaniu. [...]

Zgłoszenia CB są za bardzo dynamiczne, nawet jeżeli w opisie trasy po jej ułożeniu je dodamy, to może się okazać, że po ruszeniu już zniknęły. Mamy już pomysł na rozwiązanie tego problemy, natomiast jest on związany ze zmianą okien i ramek, układu ikon i dodatkowej informacji graficznej o ostrzeżeniach. Zmiana gruba, będzie, ale w kolejnych wersjach.

lchmiel napisał(a):(edit: dodana numeracja dla uproszczenia odpowiedzi)
1.Dzięki za opcjonalne pokazywanie "Ulubionych" na mapie. Doceniam.

2.Proszę o opcjonalne pokazywanie nazw POI. Po co mam czytać nazwy korków? :D

3.Proszę o możliwość ustalenia wybranego trybu ekranu na stałe - dziennego lub nocnego, nie tylko dziennego, jak obecnie. Programy miewają skórki, palety itp. Nie proszę o nic nowego, proszę o możliwość korzystania całą dobę z tego, co już jest.

4.Dołączam się do prośby o "najczęstsze" na froncie i przypominam generalne rozwiązanie kwestii wyboru zawartości frontu. Zrobiliście nam apetyt na ruszanie jednym kliknięciem, to teraz macie :D .

5.No i przypominam o przywróceniu możliwości wyboru konkretnych odległości dla komunikatów głosowych.

ad. 1 - proszę bardzo
ad. 2 - Domyślnie ikony korków są wyłączone, w momencie udostępnienia kolorów, ikony są nie potrzebne, możesz je wyłączyć. Ogólnie, do rozważenia.
ad. 3 - Mamy to już na liście, ale w kolejnej mniejszej wersji.
ad. 4 - Tak wiemy, że stworzyliśmy śnieżną kulę wymagań :D... mamy plany na rozszerzenia, ale... w kolejnej mniejszej wersji.
ad. 5 - komentowałam prośbę niezliczoną ilość razy... czytać, czytać, czytać :P

@Solar
Docelowo ostrzeżenia mają działać zarówno w nawigacji, jak i na mapie podczas śledzenia pozycji.

kdz.
KasiaD

Postprzez SoLar » środa, 30 maja 2012, 10:53

Kasiu, pięknie dziękuję za odpowiedzi na nasze pytania i postulaty.

A tak, przy okazji, z jakiej grupy, co wyrażających ikonek brakło Ci do skomentowania mojego postu. Czy to miały być kwiaty z gratulacjami czy krew i jakaś broń w przeciwnym celu ? :mrgreen:
SoLar

Postprzez KasiaD » środa, 30 maja 2012, 11:09

bardziej coś w stylu "cieszę się, że poprawiliśmy Tobie samopoczucie" :lol:
KasiaD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert