Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez kodens79 » środa, 30 maja 2012, 14:35

Chcialem pobrac b7 ale na getne kaze wpisac mi login I haslo :( o co chodzi?
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Sony Xperia Z3

Postprzez KasiaD » środa, 30 maja 2012, 14:36

Uwaga!
Trwają obecnie prace na serwerze. Chwilowo możliwość pobierania wersji beta, została zablokowana.

kdz.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez konrad » środa, 30 maja 2012, 15:09

Dzisiaj pobrałem b7 zainstalowałem w HTC desire HD. wprowadziłem w niej 44 kilometrową trasę i w drogę.
Przez cały czas średnio co 1 do 2 minut NE pobierał mapy otoczenia, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale na pewno przyciąga uwagę. Testowanie zakończyło się po przejechaniu 15 km nawigowanie się zawiesiło, kursorek stoi w miejscu, po kliknięciu w buton "przelicz trasę" pobiera nową mapę ale kursorek dalej stoi w miejscu i co więcej odległość do najbliższego manewru jest taka sama jak przed przeliczeniem, natomiast odległość do celu przyjęła wartość początkową czyli tą z początku trasy. Restart aplikacji też nie pomogła. Mało tego próbowałem rozpocząć całkowicie nowe nawigowanie, czyli ułożyć trasę z aktualnej pozycji do nowego adresu w pobliżu tego do którego nawigowałem w poprzednich próbach i niestety efekt był identyczny jak w poprzednich próbach. Zrezygnowałem, zamykam betę i odpalam NE 7 i znów rozczarowanie okazuje się że dane rejestracyjne wygasły i konieczne jest przeprowadzenie nowej rejestracji. Nie mam pojęcia dlaczego dane rejestracyjne wygasły, może dlatego że wersje bata rejestrowałem na tym samym ID co wersja 7? nie wiem, ale sam fakt że w dotychczasowej wersji 7 (często używanej) dane rejestracyjne wygasły to jakieś totalne nieporozumienie i straszliwy babol. Takie rzeczy to się mogą zdarzać w jakiś darmowych usługach a nie przy opłaconym abonamencie.
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez kodens79 » środa, 30 maja 2012, 15:31

Konrad -mam to samo wracając do NE7 też nie mogłem się połączyć brak danych itp:
Jednym słowem kit.
KasiuD-kiedy będzie można pobrać 8b7?
Jestem ciekaw czym mnie zaskoczy ? ;)
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Postprzez RadekK » środa, 30 maja 2012, 19:39

Po raz kolejny mam do was prośbę, żeby pytania, spostrzeżenia, uwagi nie związane z bugami w wersjach beta były pisane w odpowiednim temacie poświęconym offtopowi.
Po raz kolejny musiałem z tego tematu usunąć posty nie związane z błędami bety. W przypadku nagminnego pisania postów w nieodpowiednim temacie, niestety posypią się ostrzeżenia.
RadekK
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez brunet » środa, 30 maja 2012, 19:58

no i co z tą betą 7? prawie 21 a nie można ściągnąć
w sobotę jadę w trasę i chciałbym to "cudo" wypróbować
brunet

Telefon: Samsung Galaxy S2

Postprzez lekkir » środa, 30 maja 2012, 20:04

Mnie jakoś dziś w beta7 nie działał APR, a i dalej nic się nie ruszyło z ostrzeżeniami - są dalej za późno...
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez ALEX » środa, 30 maja 2012, 20:10

Ja niestety nie zauważyłem w becie 7 żadnej poprawy. Ciągle program nie potrafi przeliczyć trasy i nawiguje jeszcze długo po dojechaniu do celu. Nagrałem nawet film komórką - niestety jest zbyt kiepskiej jakości aby go publikować. Jutro użyję aparatu. Niezwykle śmiesznie to wygląda.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez spineer » środa, 30 maja 2012, 21:03

Witam,

Śledzę forum, od czasu do czasu coś wpisuję, ale brak mi tu jednego - odpowiedzi czy informacji gospodarzy forum na liczne zadawane pytania. Nie wiadomo nawet czy ktoś to czyta czy nie. Jak na liczbę wpisów użytkowników odzew jest słaby. Choć może lepiej niech piszą soft niż posty.

Ja korzystam z NE 8b6 na HTC DHD. Co prawda telefon ten ma odbiornik GPS nie grzeszący precyzją i stabilnością, ale zauważam pewne problemy, których nie miałem w NE7.
1.Charakterystyczne jest wspominane tu już gubienie trasy. Zdarza się to w przynajmniej dwóch sytuacjach - kiedy nawiguję w gęstej sieci ulic pomiędzy budynkami oraz przy zmianach kierunku ruchu przy dużych prędkościach. W pierwszym przypadku zmieniam na przykład kierunek ruchu o 90 st. a kursor dalej jedzie sobie prosto :). W obcym terenie może to delikatnie poirytować zagubionego wędrowca. W drugim zaś, np. przy zjeździe ślimakiem z autostrady, błąd jest podobny, ale ma się wrażenie, że kursor nie zmieścił się w zakręt :). Jadę po jezdni a on już "wypadł" z drogi. Jestem laikiem w tej dziedzinie, ale intuicyjnie szukam przyczyny w prognozowaniu ruchu. Trochę tak jakby program przewidywał ruch użytkownika po dotychczasowym kierunku zamiast po wyznaczonej trasie.
2. Druga rzecz to wspominane już przeze mnie "gubienie" orientacji kursora. System nie korzysta z dotychczasowego kierunku aby ustalić pozycję. A przecież w nawigacji samochodowej nie można na środku jezdni zrobić 3 razy w ułamku sekundy nawrotu o 180 st., oczekując na zielone światło.
3. Brakuje linii naprowadzającej na tor jazdy (co już było tu wspominane).
4. Sugerowałbym również by trasa za kursorem (przejechana) miała np. nieco bledszy odcień, co też pomoże w orientacji.
5. Nie wiem czy to wina map czy algorytmów wyliczania trasy ale nagle wyjazd z mojego osiedla w podpoznańskiej miejscowości w opcji "najszybsza" prowadzi trasą krajoznawczą - prze całe osiedle. Dziwnie zmienił się też sposób wyznaczania tras. Przejeżdżałem kilka skrzyżowań, gdzie np. występowała wysepka w kształcie delty (taka na rozwidleniu dróg. NE 8 namiętnie prowadzi w prawo przez lewe rozgałęzienie i za wysepką w prawo, choć mógłby od razu kierować w prawe rozgałęzienie (jeśli trzeba rozwinąć - napiszę).
6. Nowe mapy zawierają wiele błędów. Przede wszystkim ograniczenia prędkości są zupełnie z kosmosu. APR też zawiera nieprawdziwe informacje (a to już niebezpieczne). Proponuję jak najszybciej aktywować funkcję Remont/błąd mapy by nie odstraszyć nowych użytkowników i nie zrazić starych.

Ogólnie jednak duży plus, jak już wcześniej pisałem, za pozytywne zmiany i rozwój. Sam osobiście polecam NE.

Pzdr
spineer

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez ART » środa, 30 maja 2012, 22:43

Dzięki za poprawki błędów z http://forum.naviexpert.pl/topic832-260.html#p24486, w B7 kody juz nie przeszkadzają, wyszukiwanie z kontaków i kalendarza działa ok, pomijając błedy map ale to nie ma związku.

Jak już Wam tak dobrze idzie ;) to jeszcz dorzucam 2 rzeczy

1. szeregowanie nazw ulubionych niezgodne z polską normą - w NE od zawsze nazwy ulubionych rozpoczynające sie od znaków diakrytycznych lądują na końcu listy, czas to w końcu poprawić.

2. Widok ekranu startowego do poprawy. Te mikroskopijne ikonki po prawej stronie są bardzo niewygodne. Poza tym całe menu Narzedzia można spokojnie wrzucić pod androidowy klawisz menu, za to przydałby sie powrót ulubionych. Np kosztem szerokości listy najczęściej wybierancyh adresów mogło by to wyglądac tak?
2012-05-30 22.39.00.jpg
2012-05-30 22.39.00.jpg (131.99 KiB) Przeglądane 693 razy
ART

Telefon: REDMI 3S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert