Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 Beta

NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez KasiaD » środa, 9 maja 2012, 17:31

Kochani... pod zwyczajowym adresem beta.getne.pl oddajemy w Wasze rączki wersję beta NaviExpert 8.0

Automatycznie po zainstalowaniu aplikacji dostaniecie darmowy abonament umożliwiający nawigację, ale można również przenieść na betę konto z ogólnego NaviExperta.
Beta jest podpięta do tego samego serwera co wersja 7.2.1
Najpierw wersja na Androidy.

Krótkie info o nowościach:
1. CB radio - umożliwi użytkownikom zgłaszanie zdarzeń typu:
a. wypadek
b. niebezpieczne miejsce
c. fotoradar
d. kontrola drogowa
e. inspekcja drogowa
Zgłoszenia pojawią się na mapie w ciągu 3 minut, we wskazanym punkcie. Pozycja punktu - w momencie kliknięcia na ikonę CB na mapie lub w tracie nawigacji Wasza pozycja jest zapamiętywana i w tym miejscu pojawi się ostrzeżenie, nie ma znaczenia, że dalej się poruszacie, możecie spokojnie zdecydować o typie zgłoszenia. Zgłoszenie ma określoną żywotność, która oczywiście jest przedłużana przy potwierdzeniu zgłoszenie np. przez innego użytkownika.
f. remont - w przypadku tego zgłoszenia zostaniecie poinformowani mailowo o prośbie uzupełnienia informacji, wiadomość zawiera link do korkosfery z zaznaczonym punktem, w którym dokonaliście zgłoszenia.

2. Asystent pasa ruchu
3. poprawa usability
• uproszenie ustawień – reorganizacja ustawień prostych i zaawansowanych
• wprowadzenie smartfonowego menu – więcej opcji dostępnych szybciej, z poziomu głównego ekranu: nawigowanie do często używanych adresów, pole szukaj
• dwa poziomy menu – pierwszy pozostaje na głównym ekranie, drugi przechodzi na nowy ekran i wyświetla listę funkcji
• skrócenie najważniejszych ścieżek aplikacji – przede wszystkim nawigowanie do punktu
4. lifting
• poprawa landscapów, zmiana mapy podkładowej (dodanie obrysów państw, miast, wód)
• ujednolicenie kolorystyki ekranów
• zmiana kropki wskazującej aktualną pozycję na strzałkę
5. uproszczenie rejestracji
• zmiana pierwszego ekranu – wyraźne buttony Nowy Użytkownik, Zaloguj
• skrócenie pobierania danych podczas pierwszego uruchomienia – tym samym przyspieszenie pierwszego uruchomienia
• uproszczenie informacji o ID i haśle
6. inne
• maksymalne wykorzystanie możliwości androida – pełna andoidyzacja podpowiedzi, popupów i toastów
• szybkie uruchamianie i wyłączenie aplikacji
• usunięcie problemu z pozostawaniem ikony NE na górnym pasku
• nowy ekran POI: ujednolicony graficznie z aplikacją, wykorzystanie możliwości Androida (klikany link oraz numer telefonu), wyróżnienie opcji Prowadź do
• określanie przybliżonej lokalizacji za pomocą sieci WiFi
• obsługa intentów androidowych – np. jeżeli kontakt w telefonie ma przypisane adres, możemy go wyświetlić na mapie przy pomocy NE

Krótka lista zadań, które mamy jeszcze do wykonania - czyli known issues:
- kolor strzałki wskazującej pozycję
- kolory niektórych ikon
- brak automatycznego powrotu do śledzenia pozycji z widoku trasy w trakcie nawigacji
- dopracowanie autozoomu
- przywrócenie dema nawigacji
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Re: NaviExpert 8.0 Beta

Postprzez GanjaFighter » środa, 9 maja 2012, 17:40

Jest szansa na powstanie wersji dedykowanej (nie JAVA) dla platformy bada?
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez Radut » środa, 9 maja 2012, 18:03

Ja bym jeszcze się dopytał jak wyłączyć pokazywanie "Ulubionych" na mapie, oraz bardzo szkoda że znowu nie można ręcznie ustawiać odległości komunikatów o manewrze, tylko mamy ten kiepski wybór: rzadko, średnio, często... ale poza tym, bardzo fajnie się zapowiada :mrgreen:
Radut
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G3

Postprzez lekkir » środa, 9 maja 2012, 19:39

Po króciutkiej trasie:

1. Strona nawigacyjna pierwsza klasa! strzał w dziesiątkę, ale w trakcie jazdy miałem problem z trafieniem w mikrofon (może by go powiększyć??)
2. Działa w końcu podświetlanie jak bozia kazała :)
3. Z zoomem nie było żadnych problemów - przynajmniej nie zauważyłem
4. Zgłoszenia CB działają, lecz jak je chwilę później sam odwołałem to dalej przez długi czas były widoczne na mapce (wypadek oraz kontrola policyjna) a samo powiadomienie o nich było zdecydowanie za późno (o wypadku na naszej trasie mogła by być informacja nawet kilka kilometrów przed zdarzeniem-a może jest??)
5. Dalej nie mam maila z informacją o zgłoszonym remoncie :-P
6. Kilka razy wyznaczył mi trasę z innego miejsca niż się znajdowałem
7. Kolejne brawo za dodanie informacji w podsumowaniu o długości trasy (ale dalej aktualny podgląd na mapce wielu tras)
8. Fajnie że pojawiła się informacja o kolejnym manewrze
9. Nie uświadczyłem asystenta pasa lecz jeśli wygląda tak jak na zrzucie który widziałem w innym temacie to jest strasznie przekombinowany - widział bym to tak jak mają wszystkie inne systemy - czyli kolorami. Tak apropo, to jest gdzieś wykaz w jakich miastach to działa? ciekaw jestem :)
10. Wszystko idzie w dobrym kierunku :) Brawo
Ostatnio edytowano środa, 9 maja 2012, 20:14 przez lekkir, łącznie edytowano 1 raz
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez Radut » środa, 9 maja 2012, 19:52

A ja po bardzo krótkiej trasie trzy minusy:

1. brak możliwości wyłączenia dźwięku "skręć" w komunikacie głosowym

2. bardzo kiepska jakość dźwięku komunikatów głosowych!! głos jakby lekko przesterowany, coś w tle szumi, trzeszczy... odpaliłem od razu dla porównania 7-mkę i tam jest ok. Tak jak by ktoś dodał za dużo wysokich tonów, które się przesterowały...

3. podczas gdy nawigujemy i nie mamy połączenia z internetem, centralnie na środku ekranu mamy ciemnoszarą ramkę "problem z połączeniem internetowym", no ludzie przecież to nam zasłania drogę... wystarczy zwykłe "Pobieranie..." przewijające się u góry tak jak było i po co zasłaniać ekran?? lub ewentualnie niech ten komunikat znika po 10 sekundach i nie przeszkadza w jeździe...
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez ALEX » środa, 9 maja 2012, 20:12

Nie przelicza mi trasy po zjechaniu...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez buzuma » środa, 9 maja 2012, 20:30

Czy takie czerwone linie pojawiajace sie i znikajace to bug czy feature? Pojawiaja sie w roznych miejscach na ekranie

2012-05-09_18-57-50.jpg
2012-05-09_18-57-50.jpg (62.36 KiB) Przeglądane 5222 razy
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez buzuma » środa, 9 maja 2012, 20:34

Czy jest szansa na umieszczenie informacji o miejscowosci, w ktorej sie znajdujemy? Najlepiej jako opcja mozliwa do wlaczenia.
buzuma

Postprzez kodens79 » środa, 9 maja 2012, 20:36

A ja na razie co widzę że są nowe mapy ale szlak mnie trafia jak usuwa się prawidłowe drogi a dodaje się jakieś ścieżki przez błoto.
W Mysłowicach sporo błędów :(
Jest sporo dodanych brakujących dróg za to w końcu wielki plus.Ale jest też sporo błędów jutro wszystko opiszę .
Jutro będzie dzień testów dla 8.0.
Ale na mapach jest też kilka błędów w Katowicach.
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Postprzez buzuma » środa, 9 maja 2012, 20:56

kdzwonek napisał(a):1. CB radio - umożliwi użytkownikom zgłaszanie zdarzeń typu:
a. wypadek
b. niebezpieczne miejsce
c. fotoradar
d. kontrola drogowa
e. inspekcja drogowa
Zgłoszenia pojawią się na mapie w ciągu 3 minut ....... Zgłoszenie ma określoną żywotność, która oczywiście jest przedłużana przy potwierdzeniu zgłoszenie np. przez innego użytkownika.

Jaka jest zywotnosc tych zgloszen? Czy to dotyczy rowniez fotoradarow?
buzuma

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert