Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 1.0 edycja Windows Phone

Re: NaviExpert 1.0 edycja Windows Phone

Postprzez lchmiel » sobota, 26 maja 2012, 19:19

ivan, Ty masz rację, a ja pokazuję, żeby się tego nie spodziewać w tej wersji.

@NE: Zastanówcie się, co gdzie piszecie.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez tomusr » sobota, 26 maja 2012, 23:22

Moim zdaniem ilość komunikatów informujących o manewrze jest zbyt duża. Komunikat głosowy powtarzany jest 500, 300, 200, 100 metrów przed oraz na sam manewr. Jest to strasznie irytujące.
tomusr

Telefon: Nokia Lumia 920

Postprzez algi » niedziela, 27 maja 2012, 07:17

Dlatego po raz n-ty prosimy o przywrócenie możliwości indywidualnego konfigurowania odległości w jakich padają komunikaty.

Tak było dobrze, najlepiej i nie ma potrzeby psucia tego.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez ivan » niedziela, 27 maja 2012, 08:25

algi napisał(a):Dlatego po raz n-ty prosimy o przywrócenie możliwości indywidualnego konfigurowania odległości w jakich padają komunikaty.

Jestem za. :D
...
ivan

Telefon: HTC One S

Postprzez r4v » poniedziałek, 28 maja 2012, 07:43

Zainstalowałem to coś w piątek i mam kilka niezbyt pozytywnych wrażeń:

-Aplikacja to "golas", wersja beta. Zero jakichkolwiek ustawień, grafika na mapie nie jest wcale w stylu metro. Pewnie przeniesiona z innych systemów (nie wiem, nie używałem, miałem Blackberry w innej sieci niż Orange).
-Gdzie jest licznik prędkości?
-Gdzie jest jakiś widok trasy?
-Głos jest bardzo fajny, ale gadanie w kółko przed skrętem faktycznie jest irytujące.
-Skakanie wskaźnika jest wyjątkowo wkurzające. Ja rozumiem, że pozycję pobiera się raz na sekundę, ale można zrobić płynne przesuwanie, co udowodnił Navigon.
-Jak gps zgubi sygnał, nie ma żadnej informacji. Po prostu ekran się zamraża.
-Fotoradary niby są, ale tylko niektóre. Oczywiście nie ma żadnego ostrzegania.
-Brak jakiejkolwiek informacji o ograniczeniach prędkości
-Ogólnie niewiele więcej mogę napisać o aplikacji, bo nie ma o czym, pustka.

A teraz do mapy i wyznaczania tras, bo tutaj dopiero zaczyna się katastrofa:

-Mapa jest gorsza niż 1.5 roczny Navteq w Navigonie, brak m.in. numeracji na ulicy na której mieszkam
-W Lędyczku kazała mi ominąć 15m odcinek trasy 22, skręcając 90st w prawo na Złotów a zaraz potem 130st w lewo na parking, następnie miałe automagicznie przeskoczyć nad chodnikiem i dalej jechać już normalnie.
-Podobny kaliber ma pierwsze rondo w Złotowie przy wjeździe z Radawnicy. Nawigacja kazała jechać pod prąd (?!), po angielsku.
-W Jastrowiu kazała zjechać z 11ki, bo tak. Przede mną droga zupełnie pusta, a ta mi każa skręcić 200m przed skrzyżowaniem w lewo, potem przejechać między budynkami i wrócić z powrotem na drogę krajową.
-Numeracja ogólnie ma problemy z trafieniem w dany punkt.
-Algorytm wyznaczania trasy jest absurdalny. Bierze pod uwagę aktualną orientację. Wystarczy skręcić i nagle trasa wyznaczona okazuje się zupełnie inna (do tego stopnia, że jedynym punktem wspólnym jest punkt końcowy). Trochę to chore, jakby nawigacja chciała unikać w ogóle skręcania.

Ogólnie rzecz biorąc, od Navigona jest sporo gorsza, do tego jakoś kosztowo też niezbyt konkurencyjna. A sam Navigon nie jest bez wad i przegrywa z dwuletnim Tomtomem Start z aktualną mapą. Dla mnie w obecnej formie NE nie jest żadną propozycją godną uwagi.
r4v

Telefon: HTC Mozart

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 28 maja 2012, 13:44

W obecnej wersji są wyświetlane informacje o statycznych ostrzeżeniach na mapie, nie ma jeszcze ostrzegania. Nigdzie nie napisaliśmy, że ostrzega komunikatami głosowymi lub graficznymi.

W pierwszym poście wspominałam, że jest to wersja 1.0 aplikacji, które będzie rozwijana i do której będziemy dodawali kolejne funkcjonalności. Udostępniony został miesięczny trial, dzięki któremu możecie testować aplikację.

Zgodnie z regulaminem nie możemy w inny sposób udostępnić aplikacji do testów szerszej grupie osób. Aplikacja udostępniona na system Windows Phone może być dystrybuowana wyłącznie poprzez Windows Marketplace.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez ivan » środa, 30 maja 2012, 06:41

Przetestowałem. Ładnie wygląda, spełnia podstawową funkcję, czyli można przeglądać mapę oraz doprowadzi do wcześniej ustalonego adresu, działa płynnie, szybko się uruchamia i szybko zamyka, nie zawiesza się. Co prawda czasami prowadzi przez chodniki dla pieszych i trawniki, zdarza się również że usłyszymy polecenie inne niż to nakazują/zakazują znaki drogowe, ale spowodowane to jest pewnie zmianą dostawcy mapy. Generalnie fajnie jest, że NaviExpert zaistniał w MarketPlace. Mógłby co prawda mieć więcej funkcji, ale podejrzewam, że jest to tylko kwestia czau. Czekam na update. :)
...
ivan

Telefon: HTC One S

Postprzez StormChaser » środa, 30 maja 2012, 09:38

KasiaD napisał(a):W obecnej wersji są wyświetlane informacje o statycznych ostrzeżeniach na mapie, nie ma jeszcze ostrzegania. Nigdzie nie napisaliśmy, że ostrzega komunikatami głosowymi lub graficznymi.

W pierwszym poście wspominałam, że jest to wersja 1.0 aplikacji, które będzie rozwijana i do której będziemy dodawali kolejne funkcjonalności. Udostępniony został miesięczny trial, dzięki któremu możecie testować aplikację.

Zgodnie z regulaminem nie możemy w inny sposób udostępnić aplikacji do testów szerszej grupie osób. Aplikacja udostępniona na system Windows Phone może być dystrybuowana wyłącznie poprzez Windows Marketplace.
Oby było co testować kolejna, bogatsza, pełniejsza wersja winna być w certyfikacji MS, bo jak na razie jedynie można powiedzieć, że NE na WP jest i nic więcej.
StormChaser

Telefon: LGE Nexus 5X

Postprzez KasiaD » czwartek, 31 maja 2012, 15:12

@ivan... będą będą... praca pali się w rękach ;)
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez StormChaser » czwartek, 31 maja 2012, 15:16

(administrator edit: post usunięty, narusza regulamin forum)
StormChaser

Telefon: LGE Nexus 5X

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert