Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - poprawki

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez gietpe » piątek, 1 cze 2012, 04:59

ad.2Ja planując pyknełem w ramke godziny i daty i można zmienic wtedy na dotykowym ekraniku.Za chwilę pierwsza jazda:)z 8.pozdrawiam.
gietpe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia SP

Postprzez ALEX » piątek, 1 cze 2012, 07:02

Kiedy mogę liczyć na automatyczne przeliczanie trasy? Póki co program tylko mnie o tym informuje.
No i warto poprawić jąkające się komunikaty.
Oczywiście mnóstwo innych, mniej znaczących baboli dalej występuje w programie...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez alabanda » piątek, 1 cze 2012, 07:09

Nie ma możliwości "Inteligentnego oszczędzania baterii" jeśli nie wybraliśmy "Automatycznego podświetlenia". Było to możliwe w 7, i ja akurat z tego korzystałem. Teraz gdy mam jasność ekranu ustawioną na maxa, nie mogę skorzystać ze ściemnienia gdy do manewru jeszcze daleko. Poza tym jest też błąd - gdy mam ustawioną jasność ekranu ręcznie, i podczas nawigacji dotknę którejkolwiek ikony (a robię to choćby po to by ukryć niepotrzebne ikony, i tu kolejny błąd, bo 8 nie pamięta, że ukrywałem je ostatnio), ekran ściemnia się, i już nie wraca do poprzedniego poziomu. Pomaga tylko wyjście z trybu nawigacji, i ponowne jej uruchomienie. Więc muszę dokonać wyboru - albo widoczny ekran, ale ze wszystkimi ikonami, albo z ukrytymi ikonami, ale z ekranem przyciemnionym. Oczywiście mogę kombinować z podświetleniem systemowym ekranu, ale to kilkanaście operacji więcej przy każdym uruchomieniu nawigacji.

To nie kwestia 8, ale przy okazji napiszę - wczoraj CT pomogła mi ominąć gigantyczny korek na DK5. Zdarzyło się to pierwszy raz. Warto było czekać te kilka lat. Póki co jednak zabieram się do przywrócenia 7.
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Postprzez KasiaD » piątek, 1 cze 2012, 08:04

jotde napisał(a):Jak poprawki to poprawki:
1. Na froncie obok często używanych także ostatnio używane oraz ulubione (albo wszystkie trzy ekrany suwane, albo w opcjach do wyboru co ma być pokazywane)
2. Chowanie wszystkich przycisków/ikonek w trybie nawigacji (oczywiście oprócz CB)
3. Nieprzestawianie pozycji przycisków/ikonek gdy coś się zmienia na ekranie (w trybie nawigacji)
4. Opcjonalne pomijanie słowa "skręć"
5. Wybór użytkownika kiedy mają być komunikaty głosowe
6. Tło frontu jasne/ciemne do wyboru lub uzależnione od pory dzień/noc (jak mapa)

dla przypomnienia zatem
ad. 1, 6 - nowe fukncjonalności, jestem za, ale w kolejnych wersjach
ad. 4, 5 - tak jak pisałam, rozważymy
ad. 3 - mogę prosić o screena?
ad. 2 - związane z dużymi zmianami graficznymi, w kolejnych wersjach

sdsi napisał(a):Po raz kolejny zgłaszam problem wieeellkieeejjjjj strzałki na mapie... :evil:
pozdrawiam

Z tego co pamiętam, sdsi, jesteś posiadaczem taba motoroli (popraw mnie jeśli się mylę). Ten model nie jest przez nas obsługiwany, czy możesz powiedzieć, z jakiego modelu masz zainstalowana wersję?

gietpe napisał(a):1. Brak możliwości ustawienia odległości częstotliwości komunikatów w metrach.
2. Malutkie ikonki Nawiguj,Mapa,Zaplanuj,Narzędzia-itd z mikroskopijnymi podpisami w opcji pionowej bo poziomo to już mikroskopia elektronowa.
3. Latające ikonki -nie można nie widząc co oznacza kliknąc w znane miejce(np.CB lewy dolny róg )
4. Klawisze plus minus dla dotykowych-w/g mnie opcja lub zbędne,mapę można powiększyc dwoma palcami innych ekranów z ikonkami już nie.
[...]

ad. 1 j.w.
ad. 2 ikony są wielkości ikon w menu Androida
ad. 3 j.w.
ad. być może, ale bez tego nie będziesz mógł skokowo zwiększać wartości zoomu, grono osób zaprotestuje gdy je usuniemy... wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić... co nie zmienia faktu, że przy zmianach graficznych na ekranach zostaną one umieszczone w taki sposób, aby nie powodowały efektu zatłoczenia.

@mlodzian - możesz rozwinąć zdanie "skończyła się"?... bez tego nie sprawdzimy co się stało

mentos11 napisał(a):1. Zgodzę się z gietpe, ikonki w trybie poziomym sa mikroskopijne, moglyby byc tak duże jak w trybie pionowym a tekst może znajdować się na nich.
2. Druga rzecz to przebłyski ekranu są bardzo denerwujące, jakoś na wersji 7 tego nie było.
3. Widzę też że coraz wolniej przesuwa się mapa , przydała by się akceleracja graficzna ;)
4. A i jeszcze zapomniałem pomimo zaznaczenia opcji automatycznego powiekszania mapy po rozpoczęciu nawigacji dalej jest w trybie ręcznym i nie zoomuje.

ad. 1 ja osobiście bym zablokowała zmianę orientacji na tym ekranie, ale to jest moja prywatna opinia :P... a teraz poważnie, zobaczymy co da się zrobić. Ktoś wrzucał nawet screena z sugerowanego wyglądu poziomego widoku, pamiętajcie tylko, że na SE x10 mini, ta opcja niestety nie jest dobra, ponieważ bardzo zmniejsza pole np. szukaj. Ale, tak jak pisałam, będziemy działać.
ad. 2 możesz to szerzej opisać?
ad. 3 o tym już kiedyś mentosie rozmawialiśmy ;) to jest również związane z usunięciem skakania strzałki
ad. 4 czy w menu podczas nawigacji wyłączałeś autozoom? spróbuj kliknąć tą opcję jeszcze raz, właśnie z menu podczas nawigowania.

@Betulus - Twoje uwagi są jak najbardziej wzięte pod uwagę.

lchmiel napisał(a):[...]
2.
Bardzo mi brak możliwości planowania trasy dla określonej pory, nie tylko natychmiast.
3.
Oczywiście nadal brak mi szybkiego dostępu do "Ulubionych".[...]

ad. 2 Próbowałeś opcji "Zaplanuj trasę"? Cały czas jest dostępna na głównym ekranie, możesz zmienić tu zarówno datę, jak i godzinę podróży, nic się tu nie zmieniło w stosunku do 7.
ad. 3 Do 8.0 udostępniliśmy opcję Ulubione, dostępną pod klawiszem Nawiguj. Uruchamia ona szybko nawigację do ulubionego punktu. Jasne, że fajnie by było, gdyby lista często używanych przesuwała się np. w prawo ukazując ulubione punktu. O tym też już wielokrotnie pisaliśmy - fajnie, ale nie wszystko na raz.

@ALEX - mamy problem z Twoją spica. Mamy taką samą wersję SO jak podałeś podczas pierwszych testów i nie możemy tego odtworzyć. Czy wprowadzałeś jeszcze jakieś modyfikacje do systemu? Musicie pamiętać o tym, że nie jesteśmy w stanie dostosować aplikacji do wszystkich zrootowanych telefonów, do wszystkich modyfikowanych systemów.

@albanda
1. postulat dot. inteligentnego oszczędzania baterii - przyjęty, na liście do kolejnej mniejszej wersji
2. niekontrolowane ściemnianie ekranu, po ukryciu ikon - osobiście to sprawdzę, do poprawienia
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez ALEX » piątek, 1 cze 2012, 08:14

KasiaD napisał(a):@ALEX - mamy problem z Twoją spica. Mamy taką samą wersję SO jak podałeś podczas pierwszych testów i nie możemy tego odtworzyć. Czy wprowadzałeś jeszcze jakieś modyfikacje do systemu? Musicie pamiętać o tym, że nie jesteśmy w stanie dostosować aplikacji do wszystkich zrootowanych telefonów, do wszystkich modyfikowanych systemów.

Nie. Świeża instalacja systemu, NE8 w wersji produkcyjnej zainstalowany dopiero wczoraj (czysta instalacja, nie miałem 7-ki). Beta1 przeliczała trasę poprawnie, teraz są tylko komunikaty o zjechaniu. Nic nie zmieniałem w systemie bo wszystkie inne programy z których korzystam działają poprawnie.
Krótko mówiąc - mam spadać?
ALEX

Postprzez KasiaD » piątek, 1 cze 2012, 08:27

ALEX, nie sugeruj proszę czegoś, czego nie napisałam. Walczymy dalej ze Spicą, nie zwykliśmy się poddawać.

Samsung i5700, SpicagenMOD, Android 2.2.2, kernel 2.6.29.6 YONIP, I570EXXJD1 - nadal aktualne?
KasiaD

Postprzez buzuma » piątek, 1 cze 2012, 08:32

1. Po przesunięciu mapy palcem w trybie nawigacji, aby zobaczyć co jest z przodu, orientacja mapy jest bliżej nieokreślona, powinna być zorientowana tak, aby kierunek jazdy był u góry. Tak to działało w NE7 i tak powinno działać. Pisałem o tym w wątku o becie dwukrotnie.
2. Autopowiększanie - podałaś Kasiu jakiś hint (do sprawdzenia) ale to jest workaround. Aktywacja autopowiększania powinna działać w Ustawieniach Mapy/Opcje mapy.
3. Czasami po zjechaniu z trasy i przeliczeniu przechodzi do trybu podglądu trasy. Przecież jak nawiguje i zjechałem z trasy to powinienem dostać wskazówki dalszej jazdy jak najszybciej a nie pogląd jak teraz wygląda trasa.
4. Komunikaty głosowe mają szum w tle.
5. W menu Narzędzia/Głosy nie działa odsłuchanie głosów - pojawia się tylko szum.
6. Stojąc na światłach przez ok 15s komputer pokładowy pokazywał prędkość 27km/h

Zlikwidowanie możliwości konfigurowania wielu zaawansowanych opcji (odległości dla komunikatów, wyłączenie nieba, wielkość czcionki etc) - albo taka decyzja biznesowa (chociaż niezrozumiała) albo dostały rykoszetem. Mam nadzieję, że będą przywrócone w następnej wersji.

PS. Zaiste ciekawy sposób opublikowania nowej wersji - z pełną świadomością, że jest niedopracowana. Ale wiem jak to jest, jak są deadline'y (wczoraj był koniec maja) ;)
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez mentos11 » piątek, 1 cze 2012, 08:47

KasiaD napisał(a):
mentos11 napisał(a):1. Zgodzę się z gietpe, ikonki w trybie poziomym sa mikroskopijne, moglyby byc tak duże jak w trybie pionowym a tekst może znajdować się na nich.
2. Druga rzecz to przebłyski ekranu są bardzo denerwujące, jakoś na wersji 7 tego nie było.
3. Widzę też że coraz wolniej przesuwa się mapa , przydała by się akceleracja graficzna ;)
4. A i jeszcze zapomniałem pomimo zaznaczenia opcji automatycznego powiekszania mapy po rozpoczęciu nawigacji dalej jest w trybie ręcznym i nie zoomuje.

ad. 1 ja osobiście bym zablokowała zmianę orientacji na tym ekranie, ale to jest moja prywatna opinia :P... a teraz poważnie, zobaczymy co da się zrobić. Ktoś wrzucał nawet screena z sugerowanego wyglądu poziomego widoku, pamiętajcie tylko, że na SE x10 mini, ta opcja niestety nie jest dobra, ponieważ bardzo zmniejsza pole np. szukaj. Ale, tak jak pisałam, będziemy działać.
ad. 2 możesz to szerzej opisać?
ad. 3 o tym już kiedyś mentosie rozmawialiśmy ;) to jest również związane z usunięciem skakania strzałki
ad. 4 czy w menu podczas nawigacji wyłączałeś autozoom? spróbuj kliknąć tą opcję jeszcze raz, właśnie z menu podczas nawigowania.

Z tym autozoomem jest naprawdę coś nie tak, działa mi tylko włączenie z podręcznego menu podczas nawigacji po wyjściu z trybu nawigacji o wszystkim zapomina i jest tryb ręczny, czy rozpoczynam nową nawigację czy kontynuuje, włączanie i wyłączanie autozoom w ustawieniach nie pomaga. Po prostu nie działa ustawienie autozoom!
Przebłyski to po prostu na ułamek sekundy wyłączenie i włączenie mapy na ekranie a że tło jest białe to jest efekt błysku, czasami tylko raz się tak robi a czasami po trzy razy pod rząd, dzieje się tak i w trybie nawigacji jak i w trybie przeglądania mapy.
A i nową wersję przeinstalowałem od zera bo to czasami pomaga, tutaj akurat nie pomogło :roll:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » piątek, 1 cze 2012, 09:09

KasiaD napisał(a):ALEX, nie sugeruj proszę czegoś, czego nie napisałam. Walczymy dalej ze Spicą, nie zwykliśmy się poddawać.

Samsung i5700, SpicagenMOD, Android 2.2.2, kernel 2.6.29.6 YONIP, I570EXXJD1 - nadal aktualne?

Otóż okazało się, że po reinstalacji systemu nie podgrałem innego kernela. Przed chwilką to zrobiłem jednak jazda testowa pokazała, że nie zmieniło to niczego - za komunikatem o zjechaniu z trasy nie idzie w parze jej przeliczenie.
Kasiu, nie sugeruję a pytam. Sprawdź po prostu kiedy zgłosiłem problem.
ALEX

Postprzez KasiaD » piątek, 1 cze 2012, 09:15

@ALEX, uwierz mi, że cały czas pamiętam o Twojej spice.
@mentos, walczymy z autozoomem
@buzuma - sprawdzamy i poprawiamy
KasiaD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert