Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - poprawki

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez bodogo2 » sobota, 2 cze 2012, 10:20

Właśnie też miałem z tym problem - nie pojawiała mi się opcja wyboru godziny i daty przy planowaniu trasy. Ale chyba doszedłem, gdzie tkwi problem. Musisz mieć zaznaczoną opcję 'Zawsze pytaj o konfigurację podczas układania trasy' w menu Narzędzia -> Ustawienia -> Ustawienia trasy.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez lchmiel » sobota, 2 cze 2012, 10:54

Tak! Masz rację. Niestety. Dzięki za szybką i celną wskazówkę!

Drodzy NE, uprzejmie i usilnie proszę o zmianę tego stanu. Zdecydowanie i absolutnie nie zamierzam mieć na stałe włączonej opcji "Zawsze pytaj o konfigurację podczas układania trasy", ponieważ doskonale wiem, jaka trasa mi odpowiada, i nie będę zawsze odpowiadał na bezsensowne pytanie. Natomiast trasy zazwyczaj planuje się na przyszłość i opcja ustalenia czasu jest po prostu rozsądna.

Proponuję:
  • albo, w szeregu klawiszy "Wyznacz trasę", "Dodaj przez" dodać jeszcze klawisz "Zaawansowane" lub podobny, po naciśnięciu którego pojawiałby się "ekran z czasem, typem trasy itd.";
  • albo, jak było dotychczas, po prostu pokazywać "ekran z czasem itd." zawsze, niezależnie od opcji "Zawsze pytaj o konfigurację..."
Jeszcze raz podkreślam, że planowanie trasy to czynność, którą się wykonuje jakiś czas przed jazdą, w domu, a nie tuż przed, za kierownicą. Jest to też czynność, podczas której i tak klika się w wiele klawiszy, więc jeden dodatkowy nie bardzo zaszkodzi.

Natomiast codzienne przystępowanie do nawigacji powinno być tak uproszczone, jak to tylko możliwe. Wraz z nowym ekranem startowym pokazaliście majstersztyk tego, co jest możliwe, więc licząc się z "kulą śnieżną" dalszych propozycji weźcie z tej kuli to, co najlepsze.

Tym prostym sposobem nakryjecie konkurencję czapkami :lol: .

Z tym majstersztykiem nie żartuję. To jest naprawdę chapeaux bas, jak napisał brunet.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mlodzian » sobota, 2 cze 2012, 13:16

KasiaD napisał(a):@mlodzian - możesz rozwinąć zdanie "skończyła się"?... bez tego nie sprawdzimy co się stało

Ostatnio komentarz pisałem z telefonu i trudno było podać szczegóły.
Jechałem korzystając z wersji Beta 6 (7 nie dało się pobrać) i w trakcie nawigacji dostałem komunikat, że nawigacja utraciła autoryzację czy coś podobnego
(pewnie pojawiła się wtedy wersja oficjalna).

Niestety wersja 7 także nie działała po zainstalowaniu bety 8, tak więc zostałem bez nawigacji.

inna ciekawostka wybierając trasę rekomendowaną przez NE, jeżdżąc do pracy 20 dni miesięcznie na paliwo wydam ponad 100zł więcej w stosunku do mojej normalnej trasy, co gorsze wcale nie dojeżdżam szybciej (NE preferuje trasę ok 30 km przez a1 zamiast ok 20 km normalnymi drogami).

Pozdrawiam,
Mlodzian
mlodzian

Telefon: sm-n90005

Postprzez purchawa » sobota, 2 cze 2012, 13:45

A ja ponawiam prośbę o poprawienie czytelności APR. Białe, cienkie strzałki zlewają się z białymi i cienkimi liniami oddzielającymi pasy. Może należałoby pogrubić linie dzielące pasy i zmienić kolorystykę strzałek. Nawigacja nie powinna absorbować uwagi kierowcy zmuszając go do wpatrywania się w ekran. Poza tym nadal dość często pokazują się pasy w ogóle bez strzałek - czy jest tu jakaś prawidłowość, czy rządzi tym przypadek? O błędnych wskazaniach APR nie wspominam - dwa błędy zgłosiłem już na stronie NE.
purchawa

Telefon: HTC One M7

Postprzez Marian » sobota, 2 cze 2012, 14:06

lchmiel napisał(a): Oczywiście, że próbowałem opcji "Zaplanuj trasę", o niej przecież piszę.
...
Gdzie jest ta ramka godziny i dat :shock:?.... Ale przecież i ja swój rozum mam :geek:. Więc coś tu nie gra.
W pełni się z ta opinią zgadzam. Dodam, że na ekranie modyfikacji powinna być jeszcze możliwość zmiany typu trasy oraz zmiany opcji omijania płatnych odcinków autostrad i to niezależnie od jakiś ustawień w całkiem innym miejscu.
Bo modyfikacja na tym właśnie polega, że chce się coś (czas, typ, opcje) wpływającego na trasę zmienić. Więc wszystkie służące temu narzędzia powinny być "pod ręką".

P.S. Niedawno chciałem wprowadzić "omijanie płatnych odcinków autostrad" w wersji 6.2.1 i podobnie jak lchmiel nie potrafiłem tego zrobić. Będę wdzięczny za podpowiedź jak do tego dojść. Tu też coś nie gra. :(
Ostatnio edytowano sobota, 2 cze 2012, 14:08 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez pwlsrs » sobota, 2 cze 2012, 14:08

aby dużo nie pisać niżej załączam screeny.
1. Dane traffic zniknęły gdzieś pod trasą i miejscami próbują się przebić, powiększenie ręcznie zmienione na Auto (może taki był zamysł?).
2. Skopany wskaźnik APR.
3. Piękne zagęszczenie ikon w widoku poziomym - dobrze że przynajmniej zrobiliście miejsce na strzałkę :p

1. Obrazek 2. Obrazek 3. Obrazek
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez mlodzian » sobota, 2 cze 2012, 17:20

Chciałem zobaczyć czy u mnie też te ikony w poziomie są tak fatalnie rozmieszczone i trafił mi się nowy błąd...
Aplikacja zawiesza się gdy przekręcimy ekran w trakcie uruchamiania się NE,
trzeba odpowiednio trafić, ale błąd jest powtarzalny - uruchamiałem w pionie i następnie od razu robiłem obrót ekranu (LG P970, autorotacja włączona, Android 2.3)

Pozdrawiam,
Mlodzian
mlodzian

Telefon: sm-n90005

Postprzez algi » sobota, 2 cze 2012, 20:59

mlodzian napisał(a):inna ciekawostka wybierając trasę rekomendowaną przez NE, jeżdżąc do pracy 20 dni miesięcznie na paliwo wydam ponad 100zł więcej w stosunku do mojej normalnej trasy, co gorsze wcale nie dojeżdżam szybciej (NE preferuje trasę ok 30 km przez a1 zamiast ok 20 km normalnymi drogami).

A jak trasa ECO albo KRÓTKA?
Rekomendowana nie równa się "najtańsza".

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez silvah » niedziela, 3 cze 2012, 10:11

wtf - kto wypuszcza taki bubel? Szum zamiast glosow w ustawieniach, a w samej nawigacji glos jest ledwo slyszalny pomimo wysokiego poziomu glosnosci. Xperia neo v, android 4.0.4
silvah

Telefon: xperia x10 mini pro

Postprzez Betulus » niedziela, 3 cze 2012, 21:42

Jeszcze jeden zauważony błąd aplikacji: jeżdżę często z ukrytą większością przycisków, tymczasem po każdej przychodzącej rozmowie (na pewno) i po przełączeniu się do innej aplikacji a późniejszym powrocie do NE (to już o ile dobrze pamiętam) - wszystkie przyciski z powrotem wyłażą mi na ekran nawigacji.
Betulus

Telefon: Samsung Galaxy S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert