Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

8.0 - OFF Topic

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez Laputa » środa, 6 cze 2012, 11:11

Spychacz napisał(a):śmieszne ale w nowej wersji 8 zniknęła z mapy ulica Towarowa w Gądkach pod Poznaniem

Spychacz, dzięki za zgłoszenie - poprawimy.
Laputa
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Michal1983 » środa, 6 cze 2012, 15:49

Wszyscy użytkownicy "starych" telefonów złorzeczą na nową wersję dlatego błędy sypią się jak z rogu obfitości.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez potworny » czwartek, 7 cze 2012, 09:19

Spychacz napisał(a):A przepraszam, jakie to nowe mapy skoro brakuje w nich ulic, które były w poprzednich wersjach?
Nowe były zapewne tańsze i co teraz będziecie ręcznie poprawiali i dopisywali ulice?
Przecież to bardzo nieprofesjonalne podejście.

Co jest dla Ciebie profesjonalne? Tkwienie z producentem map, któremu się nie chciało robić poprawek? Który nie miał asystenta pasa ruchu? To jest dla Ciebie profesjonalne?
A w mojej okolicy doszły nawet chodniki na mapach - według mnie nowe mapy są bez porównania lepsze, a po wprowadzeniu zaległych poprawek bez wątpienia będą to lepsze mapy niż poprzednio.

Tylko Kamil, jak zwykle, nie odpisał mi na poprawki, które wysłałem. Ale Kamil wprowadził swój powszechnie akceptowany "standardzik" w NE i nic z tym nie zrobimy...
potworny

Postprzez RoboD » czwartek, 7 cze 2012, 09:46

potworny napisał(a):A w mojej okolicy doszły nawet chodniki na mapach - według mnie nowe mapy są bez porównania lepsze, a po wprowadzeniu zaległych poprawek bez wątpienia będą to lepsze mapy niż poprzednio.

Ja mam zgoła odmienne zdanie. W mojej okolicy Emapa jest zdecydowanie gorsza od Imagisu. Chodniki, a i owszem przybyły i nawet jednym z nich nawigacja wyznacza trasę dla samochodu (podobnie zresztą jak po nieukończonych wiaduktach :roll:). Poprawka zgłoszona już jakiś czas temu, jednak jak na razie bez reakcji :?
RoboD

Telefon: LG G2 mini

Postprzez Radut » czwartek, 7 cze 2012, 21:19

Ja na przykład na trasie po takiej informacji wiem żeby za chwilę przełączyć aplikację z Y... na NE :lol:
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Spychacz » piątek, 8 cze 2012, 09:24

potworny napisał(a):Co jest dla Ciebie profesjonalne? Tkwienie z producentem map, któremu się nie chciało robić poprawek? Który nie miał asystenta pasa ruchu? To jest dla Ciebie profesjonalne?
A w mojej okolicy doszły nawet chodniki na mapach - według mnie nowe mapy są bez porównania lepsze, a po wprowadzeniu zaległych poprawek bez wątpienia będą to lepsze mapy niż poprzednio.

Ewidentnie zniknęły małe uliczki i rozumiem, że to dla Ciebie nie problem i uważasz, że ta mapa jest lepsza bo ma jakieś bezsensowne chodniki ok ;)
Profesionalne podejście polegałoby na poprawieniu mapy przynajmniej do poziomu poprzedniej i dopiero wtedy wypuszczenie na rynek, a nie na hurra, a użytkownicy niech sie martwią.
Ja mam teraz punkty ulubione na polach, idziemy z postępem ;).

Po kilkuset km z nową wersją 8 przyznam, że aplikacja muli strasznie, a informację o skręcie są faktycznie jak dla alzheimerowców, kiedyś była opcja, gdzie sami decydowaliśmy kiedy chcemy usłyszeć komunikat.
Czy po wysłaniu informacji przez CB, że mamy np. suszarkę to informację tą dostaną także użytkownicy starej wersji? np. 6?
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez wKar » sobota, 9 cze 2012, 11:07

Spychacz napisał(a):Ewidentnie zniknęły małe uliczki i rozumiem, że to dla Ciebie nie problem i uważasz, że ta mapa jest lepsza bo ma jakieś bezsensowne chodniki ok ;)
(...)

Zaczekajmy z ocenami do momentu, o którym mówią sami pracownicy NE, tzn. gdy wprowadzą wszystkie poprawki... zalety w postaci szybkich i częstych aktualizacji czy APR mnie przekonują do zmiany. Co nie oznacza, że nie dostrzegam wad, bo w moich okolicach spore, 10-tysieczne osiedle nagle z dnia na dzień zgubiło większość numerów bloków, poznikały odcinki dróg pomiędzy blokami, niektóre drogi mają wyższą, inne niższą kategorię, choć w praktyce są równoważne i NE wymyśla dziwne trasy prowadząc tymi nieco "ważniejszymi", ale z drugiej strony, gdy sprawdziłem miejsce zeszłorocznych wakacji, okazało się, że tym razem NE zaprowadziłby mnie bez problemu... Mała mieścinka, której ulic Imagis nie zauważał, a o numerach nawet nie wspominając, google na swoich mapach także nie miały, teraz są i trafiłbym tam bez zeszłorocznego szukania.

Spychacz napisał(a):Po kilkuset km z nową wersją 8 przyznam, że aplikacja muli strasznie

to kolejny już taki przypadek. U mnie śmiga bez żadnych problemów, na telefonie sprzed półtora roku, ale problemy zgłaszali użytkownicy nowiutkich i szybciutkich słuchawek, (któregoś nowego soniaka z dwurdzeniowym procesorem, jeśli dobrze pamiętam) jak i słabszych modeli, w tym GIO czy i5700. Problemu trzeba więc szukać gdzieś indziej, niż w parametrach technicznych...

Spychacz napisał(a):Czy po wysłaniu informacji przez CB, że mamy np. suszarkę to informację tą dostaną także użytkownicy starej wersji? np. 6?

świetna uwaga! czy starsze wersje dostaną jakiś upgrade o mały numerek (ten po kropce) by móc uczestniczyć w zgłaszaniu i odbieraniu informacji "CB"?
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez Laputa » poniedziałek, 11 cze 2012, 16:02

Spychacz napisał(a):Ewidentnie zniknęły małe uliczki

Spychacz, nie ma map idealnych, poprzednie też wymagały bardzo dużo poprawek z Waszej strony. Pamiętasz to jeszcze? Bo my pamiętamy. Teraz uważnie nanosimy te Wasze dawne poprawki. Wkrótce zobaczycie je na mapach :)
Laputa

Postprzez Spychacz » poniedziałek, 11 cze 2012, 16:58

a pamiętasz jak NE pokazywało korki tam gdzie ich nie było? my pamiętamy, Ty pewnie nie bo jesteś "świeża" ;) ostatnio znów na to natrafiłem, jechałem katowicką a tu obok na uliczce 3 znaki korka (zero aut) :D ot takie dane niby online ;) to jeszcze poprawcie żeby aplikacja nie muliła, nie jąkała się przy komendach głosowych, dodajcie to co zabraliście czyli trasa demo itd. itp. :D
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez potworny » poniedziałek, 11 cze 2012, 21:06

Spychacz napisał(a):a pamiętasz jak NE pokazywało korki tam gdzie ich nie było? my pamiętamy, Ty pewnie nie bo jesteś "świeża" ;) ostatnio znów na to natrafiłem, jechałem katowicką a tu obok na uliczce 3 znaki korka (zero aut) :D ot takie dane niby online ;) to jeszcze poprawcie żeby aplikacja nie muliła, nie jąkała się przy komendach głosowych, dodajcie to co zabraliście czyli trasa demo itd. itp. :D

Wydaje mi się, kolego, że Twój post był wyjątkowo nieuprzejmy...
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert