Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Re: NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Postprzez GanjaFighter » wtorek, 18 wrz 2012, 10:58

Część pracowników poprawia błędy, a część pisze nowe funkcjonalności. Produkt musi być rozwijany.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez michalroxorpl » wtorek, 18 wrz 2012, 11:08

Michal1983 napisał(a):Dalej nie rozumiem w jakim celu wprowadza się nowe funkcje jak podstawowe jeszcze nie działają. Po co komplikować sobie życie?

Z pewnością lepszy i przyjemniejszy dla użytkowników byłby rozwój aplikacji i dodawanie do niej nowych funkcji w oparciu o solidną, stabilnie działającą, spełniającą oczekiwania użytkowników bazę.
Szczerze mówiąc, będąc nieco zaskoczonym szybkim wydaniem 8.0 (pomimo wielu zgłoszonych uwag i sugestii, z których znikomy procent został wzięty ostatecznie pod uwagę w wersji stabilnej) liczyłem tak po cichu, że trwają prace nad uporządkowaniem 8.0 z wersji stable do functional. Jest inaczej.
Powodem może być to, że ekipa NE może poświęcić mniej sił na dopracowanie wersji dla Androida, mając tyle dodatkowej pracy z utrzymaniem wersji dla starych platform (których użytkownicy też nie są rozpieszczani), a do tego dochodzi Windows Mobile, Iphone i prace nad oprogramowaniem po stronie serwera, którego opiekunowie pewnie też borykają się z problemem fragmentacji wersji klienckich.
Mam głęboką nadzieję, że przed oficjalnym wydaniem obecnie testowanej wersji, zostanie ona pozbawiona wszelkich niedociągnięć zgłaszanych już na etapie bety 8.0. Tym bardziej, że w wielu kwestiach można pokusić się o stwierdzenie, że jest to wersja na swój sposób regresywna, bo chociaż pojawiło się kilka nowości, to odbyło się to na zasadzie "dwa do przodu, trzy do tyłu".

Wrócę tutaj do kiedyś zgłoszonej przeze mnie propozycji uruchomienia serwisu opartego o narzędzie typu bugzilla, które pomogłoby nie tylko w pracy deweloperów, ale osłabiłoby także wrażenie bycia ignorowanym u testerów i użytkowników. O możliwości głosowania i dyskutowania na konkretne funkcjonalności i zmiany tylko wspomnę.
Oczywiście można to wszystko w jakiś mniej lub bardziej szczęśliwy sposób ogarnąć odpowiednio modyfikując strukturę poszczególnych działów forum, dodając sondy itp. Jakkolwiek, byleby sprawy ruszyły we właściwym kierunku.

EDIT: Jeszcze jedno. Przydałby się roadmap. W odniesieniu do nowych funkcjonalności i zgłoszonych niedociągnięć. Dajmy na to, faktycznie nie chcemy (lub NE nie chce) czekać z wydaniem kolejnej wersji do wytępienia wszelkich niedociągnięć, w takim razie dajmy sobie szansę i nakreślmy plan: w wersji 8.0.1 robimy porządek z ekranem startowym, w wersji 8.0.2 przywracamy funkcjonalność ekranu ustawień, w wersji 8.0.3 przeprojektowujemy menu ustawień tak aby było elastyczne dla planowanych i postulowanych opcji. W 8.0.4 dodajemy najistotniejsze z tych opcji, czyli: obsługa połączeń przychodzących i wychodzących, naprawiamy inteligentne podświetlanie i oszczędzanie baterii a na dokładkę robimy porządek z ulubionymi i ostatnimi miejscami dodanymi w oparciu o współrzędne GPS, tak aby widget nie straszył pustymi liniami. W 8.0.5 do 8.0.7 dopracujmy, wedle uznania, pozostałe braki i przygotujmy się do wydania 8.1, które każdy będzie chciał mieć i w którym wszystko będzie działać.
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Miras » wtorek, 18 wrz 2012, 12:43

alabanda napisał(a):U mnie powrócił problem z nieznikającą ikoną NE w górnym pasku (w 8.0 nie zdarzyło się nigdy). No i cały czas nie działa automatyczne podświetlanie (działa to u kogoś, bo nie wiem, czy to tylko problem u mnie? W starszych wersjach podświetlenie działało ok, przestało od wersji 8.0).

Też zgłaszałem błąd z tym podświetleniem. Szkoda, ze tego nie naprawili.
Miras

Telefon: HTC Desire S

Postprzez sduda » wtorek, 18 wrz 2012, 13:41

Wczoraj w poście informującym nas o nowej becie były słowa mówiące,iż jeszcze w tym samym dniu (czyli wczoraj) pojawi się informacja z listą zmian. Do tej pory cisza a to stwierdzenie zniknęło z postu. Czy to oznacza, że sami mamy się bawić w "znajdź różnice" czy może ktoś wypuścił się z lipną betą przed szereg gdzie programiści jeszcze sami nie wiedzą co by chcieli zmienić? :D. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale sam czuje się "wypuszczony..." deko , nie lubię gdy ktoś nie dotrzymuje słowa lub zmienia go nagle bez podania przyczyny. Moim zdaniem najpierw należy przywrócić funkcjonalności z wersji 7 a potem bawić się w kolejne literki - inaczej to niepoważne podejście do rozwoju programu kpiące deko z użytkowników.
sduda

Telefon: Nokia6500slide

Postprzez michalroxorpl » wtorek, 18 wrz 2012, 13:47

sduda napisał(a):Wczoraj w poście informującym nas o nowej becie były słowa mówiące,iż jeszcze w tym samym dniu (czyli wczoraj) pojawi się informacja z listą zmian. Do tej pory cisza a to stwierdzenie zniknęło z postu. Czy to oznacza, że sami mamy się bawić w "znajdź różnice" czy może ktoś wypuścił się z lipną betą przed szereg gdzie programiści jeszcze sami nie wiedzą co by chcieli zmienić? :D. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale sam czuje się "wypuszczony..." deko , nie lubię gdy ktoś nie dotrzymuje słowa lub zmienia go nagle bez podania przyczyny.

Lista zmian trafiła chyba z rozpędu i być może omyłkowo na forum zamknięte. Jestem przekonany, że KasiaD, jak tylko zostaną wyjaśnione pewne istotne kwestie, wrzuci tę treść także tutaj. Co do edycji pierwotnej treści, to nie zwróciłem uwagi, ale też nie patrzyłem.
sduda napisał(a):Moim zdaniem najpierw należy przywrócić funkcjonalności z wersji 7 a potem bawić się w kolejne literki - inaczej to niepoważne podejście do rozwoju programu kpiące deko z użytkowników.

+1
Obrazek
michalroxorpl

Postprzez ivan » wtorek, 18 wrz 2012, 14:02

W nowej wersji przydałaby się opcja wyboru pojazdu, którym sie jedzie, np: osobowy, lub ciężarowy. A to dlatego, że są odciniki zamknięte dla ruchu osobowego, a dopuszczające przejazd tranzytowy dla tirów. I niestety zdarza się, że NE prowadzi w te odciniki, a za rogiem może ktoś czekać z lizakiem...
...
ivan

Telefon: HTC One S

Postprzez michalroxorpl » wtorek, 18 wrz 2012, 14:08

ivan napisał(a):W nowej wersji przydałaby się opcja wyboru pojazdu, którym sie jedzie, np: osobowy, lub ciężarowy. A to dlatego, że są odciniki zamknięte dla ruchu osobowego, a dopuszczające przejazd tranzytowy dla tirów. I niestety zdarza się, że NE prowadzi w te odciniki, a za rogiem może ktoś czekać z lizakiem...

Nie jestem przekonany, czy NE dysponuje na dzień dzisiejszy mapami o takim poziomie szczegółowości. Swoją drogą pomysł zacny, kierowcy TIRów byliby zachwyceni.
Obrazek
michalroxorpl

Postprzez Michal1983 » wtorek, 18 wrz 2012, 15:47

ivan napisał(a):W nowej wersji przydałaby się opcja wyboru pojazdu, którym sie jedzie, np: osobowy, lub ciężarowy...

Warto też wspomnąć, że są odcinki dróg, na których są ograniczenia prędkości dotyczące tylko samochodów ciężarowych, a obecny system informacji o ograniczeniach prędkości tego nie uwzględnia. Choć z natury wiadomo, że im wolniej tym lepiej.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez ALEX » wtorek, 18 wrz 2012, 15:49

Michal1983 napisał(a):Choć z natury wiadomo, że im wolniej tym lepiej.

Że co? Jechałeś kiedyś samochodem?

Obecny system nie uwzględnia również wyższej prędkości w terenie zabudowanym w godzinach nocnych?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez alabanda » wtorek, 18 wrz 2012, 17:44

michalroxorpl napisał(a): trzeba mieć czujnik oświetlenia dezaktywowany i można sobie włączyć automatyczne podświetlanie i zarazem oszczędzanie energii

Od biedy taka opcja by starczyła, tyle, że u mnie ona też nie działa, tzn. działa poziom jasności ustawiony w NE i oszczędzanie energii, ale tylko do momentu kiedy podczas nawigacji dotknę ekranu (kliknięcie przycisku albo przesunięcie mapy), wtedy ekran ściemnia się, i nie wraca już do poziomu wybranego w ustawieniach. Pozostaje więc jazda z jasnością systemową, no ale wtedy nie działa oszczędzanie energii.
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert