Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Re: NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Postprzez michalroxorpl » wtorek, 18 wrz 2012, 19:43

alabanda napisał(a):
michalroxorpl napisał(a): trzeba mieć czujnik oświetlenia dezaktywowany i można sobie włączyć automatyczne podświetlanie i zarazem oszczędzanie energii

Od biedy taka opcja by starczyła, tyle, że u mnie ona też nie działa, tzn. działa poziom jasności ustawiony w NE i oszczędzanie energii, ale tylko do momentu kiedy podczas nawigacji dotknę ekranu (kliknięcie przycisku albo przesunięcie mapy), wtedy ekran ściemnia się, i nie wraca już do poziomu wybranego w ustawieniach. Pozostaje więc jazda z jasnością systemową, no ale wtedy nie działa oszczędzanie energii.

Takie pytanie: czym się objawia oszczędzanie energii, bo jechałem dzisiaj, do kolejnego manewru 18km, a ekran tak samo świecił jak zwykle. Obie opcje włączone, systemowa czujka wyłączona, ekran bez zmian.
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez ALEX » wtorek, 18 wrz 2012, 20:13

Daj czas programistom NE na naukę... póki co możesz korzystać z trasy EKO :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez buzuma » wtorek, 18 wrz 2012, 21:21

Dla mnie zmiany z belką na plus. Więcej trudno się odnieść, bo nie wiadomo, co zostało poprawione/dodane. Nie mogę tylko zrozumieć, jak to się dzieje, że w nowych wersjach brakuje czegoś, co działało dobrze w poprzedniej. To tak, jakby poprawki były robione na nieaktualnym kodzie. Przykład, jaki zauważyłem: w 8.0 na ok 200m przed manewrem na belce wyświetlana jest ulica, w którą skręcę po manewrze. Trochę to ułomny system prezentacji, ale zawsze to coś. W 8.01 takiej funkcjonalności już nie ma. Wydaje mi się też, że przestało działać automatyczne wyłączenie dźwięków podczas rozmowy, co było w 8.0.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez intimo » wtorek, 18 wrz 2012, 22:52

kolejne spostrzeżenia tym razem po jeździe.
- tak jak mówiłem napis na belce gdzie jesteśmy i gdzie mamy się kierować jest za mały. Po za tym jest tam mylna informacja i nie odnosi się ona do znaków a miejscowości/drogi do której się zbliżamy. I tak dziś jadąc obwodnicą Krakowa (w stronę Katowic) zjeżdżałem zjazdem Tynieckim ale za Wisłą czyli na Piekary. No i cóż na ekranie "A4/E40 >> Liszki". Tylko że najpierw przejeżdżam przez Piekary by potem dojechać do Liszek. Ktoś nieznający tego rejonu pomyśli że jakoś źle jedzie. Podobnie było w rejonie Sosnowca, też coś zostało pomięte. Wprowadźcie tablice/znaki.
- ikonka ograniczenia prędkości gdy się tą prędkość przekroczy "mieści się w belce". Po staremu wychodziła po za belkę. Może wyglądało to brzydko ale było rozróżnialne. Teraz gdy belka rozciągnęła się w dół to jakby ograniczenie (nie przekroczone) zmalało i nie widać tak dokładnie jak kiedyś, choć pewnie pikselowo te ikonki są identyczne.
Ikonka trójkąta (naszego pojazdu) jest bardziej przyklejona do swojego miejsca na ekranie. Dalej skacze, wyrywa się do przodu, ale mniej niż wcześniej. Po za tym jest za mała. Stara była ok, może da się zrobić coś po środku. Kiedy open GL?

Nie zmieniliście pogrubienia niebieskiej obwódki dla zoomu 1000m? Mam wrażenie że w wersji 8 i 8.0.1 jest coś zmienione. Wydaje mi się jakby pogrubiona. Po za tym np. ul Jagiellońska w Częstochowie na wysokości makro jest tak gruba że nie widać jakie można wykonać manewry na skrzyżowaniach w tej okolicy.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez lchmiel » czwartek, 20 wrz 2012, 02:20

Transfer bez widgetu:
  • 19.09: 69 MB
  • 18.09: 66 MB
  • 17.09: 23 MB
  • 16.09: 116 MB
  • ...
Trasy do 50 km dziennie. 16.09 trochę planowania długich tras, ale bez jeżdżenia nimi.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » czwartek, 20 wrz 2012, 07:47

Lchmiel radzę Ci zrezygnować z testowania bety, wróć do wersji 8.0 :roll:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez michalroxorpl » czwartek, 20 wrz 2012, 08:05

mentos11 napisał(a):Lchmiel radzę Ci zrezygnować z testowania bety, wróć do wersji 8.0 :roll:

E tam, marudzisz. Twardzi jestesmy. Jutro na oslode bedzie obiecana przez Kasie beta4.
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez mentos11 » czwartek, 20 wrz 2012, 08:28

My może i twardzi jesteśmy ale czy portfel Lchmiela jest równie gruby :lol:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez RoboD » czwartek, 20 wrz 2012, 10:32

Nie ktoś mi wyjaśni, co do diaska jest w tych transferowanych danych, że dochodzą to tak masakrycznych wielkości :shock: Filmy reklamowe 8-) :?
RoboD

Telefon: LG G2 mini

Postprzez lchmiel » czwartek, 20 wrz 2012, 11:38

mentos11 napisał(a):My może i twardzi jesteśmy ale czy portfel Lchmiela jest równie gruby :lol:

Jego grubość wynosi 1.5 GB, a potem jeszcze ma taką jakby wypustkę. Zużyłem 900.

Podaję info o transferze dla tych, których portfele są cieńsze. No i dla NE, żeby się jakoś za to zabrali i nie czarowali wersją z widgetem :x
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert