Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Re: NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 30 lis 2012, 08:47

Obawiam się że Screen Filter nie wszędzie zadziała, a to dlatego, że nie zmniejsza on rzeczywistego podświetlenia, a nakłada na wyświetlany obraz coś w rodzaju kliszy przyciemniającej. Na amoledach, w których czerń nie świeci, takie rozwiązanie może dawać efekt podobny lub identyczny z zamierzonym (ściemnienie ekranu) - piszę "może", bo nigdy nie miałem amoleda i raczej nigdy go miał nie będę, więc na nim nie sprawdzałem. Niestety na ekranach LCD daje to efekt jakby zmniejszenia kontrastu, czyli czerń nadal świeci szarością, a to co jasne, jest ściemniane do szarości (jakby blaknie), co w efekcie zamiast dać oczom odpocząć, zmusza je do jeszcze cięższej pracy, bo ekran i tak świeci, ale ciężko rozróżnić szczegóły (brak kontrastu)
Edek Łomiarz

Postprzez KasiaD » piątek, 30 lis 2012, 10:23

@wKar, przepraszam, to ja wprowadziłam Cię w błąd używając określenia "instalować" w przypadku widgetu, złe słowo.... Powinno być - włączyć.

@Edek, co do Twojego pytania, które zgubiłam. Komunikaty głosowe ustawione są w taki sposób, aby "gadanie" skończyło się przed manewrem. Całkowite usunięcie wyprzedzenia też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w większości przypadków "gadanie" skończy się wówczas za manewrem. Oczywiście jest to parametr, którym możemy kręcić i będziemy.

@Alex... Screen filter. Heh. Edek ma rację, aplikacja nie zmienia wartości systemowych, tylko nakłada filtr (zgodnie ze swoją nazwą zresztą) na ekran, sztucznie zmieniający jasność ekranu. Widać to na przykładzie NE. Przy wyłączaniu aplikacji, toast "Aby wyłączyć, kliknij Cofnij ponownie" wyświetla się całkowicie na wierzchu nad filtrem i ma jasność systemową, nie przyciemnioną. Drugi przykład - screen z ekranu, oczywiście w efekcie wyjdzie również przyciemniony. Poza tym u mnie ta aplikacja działa dość dziwnie. Co prawda korzystam właśnie z Amoleda i faktycznie jest tak jak Edek przypuszczał, ponieważ czerń nie świeci, przy użyciu Screen filter nie ma również efektu świecenia czerni na szaro. Ale z kontrastem ekranu i tak nie jest zbyt dobrze i efekt faktycznie męczy oczy. Poza tym kilkukrotnie apka przyciemniła mi ekran całkowicie bez żadnego powodu. Jedyne co mogłam zrobić wyłączyć telefon, całe szczęście aplikacja się resetuje... Wywaliłam ją w kosmos jak najszybciej... ufff
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez algi » piątek, 30 lis 2012, 11:24

Ja że Screen Filter korzystam na Amoled bo w nocy minimalne podświetlenie jest i tak za mocne. To samo w ciemnym pomieszczeniu jak chce coś jeszcze poczytać....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 2 N7100

Postprzez KasiaD » piątek, 30 lis 2012, 12:17

Ja jej więcej nie zainstaluję :/ za dużo strachu się najadłam :/

@lekkir, Twój przypadek z rekomendowaną i głównymi został przesłany do analizy.

@Alex, problem z alternatywnymi drogami prowadzącymi w różne miejsca, został zlokalizowany (to był serwer) i poprawiony, na początku przyszłego tygodnia poprawka powinna być już na wszystkich serwerach.
KasiaD

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 30 lis 2012, 13:27

@Edek, co do Twojego pytania, które zgubiłam. Komunikaty głosowe ustawione są w taki sposób, aby "gadanie" skończyło się przed manewrem. Całkowite usunięcie wyprzedzenia też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w większości przypadków "gadanie" skończy się wówczas za manewrem. Oczywiście jest to parametr, którym możemy kręcić i będziemy.

A może by tak dać w ustawieniach opcję, gdzie użytkownik sam ustawiałby sobie wyprzedzenie, bo wartość stała zawsze dla jednego będzie za duża, a dla drugiego za mała (były głosy, że mimo ustawionych 50 metrów, ostatni komunikat pojawiał się w trakcie manewru lub nawet po nim).

Tak, wiem... widzę że dla Was jakakolwiek personalizacja aplikacji jest wielkim problemem i staracie się wyręczać użytkownika we wszystkim, ale gdzieś tam głęboko w moim sercu tli się marzenie że jednak ilość własnych ustawień będzie się zwiększać, a nie zmniejszać ;)

KasiaD napisał(a):Edek ma rację

Bo ja mam zawsze rację ;)
Edek Łomiarz

Postprzez KasiaD » piątek, 30 lis 2012, 14:34

Trzeba jakiś kompromis zachować i w zwiększaniu liczby ustawień i zmniejszaniu ;)
KasiaD

Postprzez ALEX » piątek, 30 lis 2012, 14:39

Wadą kompromisu jest to, że tracą obie strony. Proponuję dojść do porozumienia...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez KasiaD » piątek, 30 lis 2012, 15:04

@lekkir, Twoje zgłoszenie dotyczące trasy rekomendowanej i głównymi ze screenem zostało sprawdzone. Błąd jest spowodowany błędną kategorią drogi na mapie, którą omija trasa rekomendowana, dlatego jest dłuższa. Rozwiązanie tego konkretnego przypadku jest już u mapowców na tapecie, zakolejkowane do wprowadzenia. Globalne rozwiązanie tego problemu będzie wprowadzone do końca roku.
KasiaD

Postprzez mentos11 » piątek, 30 lis 2012, 15:06

A problem z przeliczaniem trasy?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » poniedziałek, 3 gru 2012, 23:45

Dwukrotnie zdarzyło mi się, że RC3 po przełączeniu na inną/inne aplikacje wypadła z pamięci.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert