Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - wersja dla Symian, Bada

Re: NaviExpert 8.0 - wersja dla Symian, Bada

Postprzez Qbek » piątek, 18 sty 2013, 23:44

1.
Dlaczego program każe mi jechać na zatkane rondo, zamiast proponować zawrócenie we wskazanym przeze mnie miejscu?
Scr000104.jpg
Scr000104.jpg (71.22 KiB) Przeglądane 760 razy

2.
Dlaczego mimo właściwego ustalenia pozycji początkowej (gwiazdka) program przypiął mnie do przeciwnego pasa? Nie ruszyłem się jeszcze z miejsca...
Scr000108.jpg
Scr000108.jpg (67.68 KiB) Przeglądane 760 razy

3.
Czy nie lepiej by było, gdyby APR był bardziej kontrastowy? Wielkość screenshota ustawiłem taką, jaką mam przed oczami w aucie.
Scr000094.jpg
Scr000094.jpg (55.81 KiB) Przeglądane 760 razy

4.
Już dawno nie pomyliłem się przy pokonaniu jakiegoś skomplikowanego skrzyżowania z rozjazdami, bo jeżdżę z AM. Ale dziś odłożyłem ją na bok i jeździłem z NE, przez którego źle pojechałem przez Marsa, bo słuchałem głosów, gdyż nie mogłem patrzeć na ekran. Z resztą, na nim też niewiele widać...

5.
Dlaczego gdy zrobię sobie perspektywę z 200 lub 500m, program i tak po chwili wrzuca mnie na 1000m? Chcę tak, jak sobie ustawiłem! Autopowiększanie mam wyłączone.

6.
Dziś miałem trzy razy takie zdarzenie, mimo że w międzyczasie restartowałem na wszelki wypadek fona. Instalka na C.
Obrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » sobota, 19 sty 2013, 10:23

Ja sobie ustawiłem tak APR że w poziomie mam wyłączony i nie zasłania mi mapy, w trybie pionowym mam włączony bo wyświetlany jest na dole i mi nie przeszkadza.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » sobota, 19 sty 2013, 23:15

Ja nie piszę, że mi przeszkadza (choć w rzeczywistości faktycznie niepotrzebnie zasłania trasę), a o tym, że zlewa się z tłem.
Qbek

Postprzez lchmiel » niedziela, 20 sty 2013, 00:58

APR na górze? Rety rety, tego bym nie chciał.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Qbek » środa, 23 sty 2013, 22:33

Kiedy zostanie wprowadzone zapamiętywanie poprzednich ustawień podczas planowania trasy? Obecnie, co już kiedyś zgłaszałem..., modyfikacja ostatniej trasy wymaga wprowadzenia od nowa godziny i daty, co w nowym systemie multi-klikania jest lekko mówiąc wku... :evil:
Qbek

Postprzez Laputa » poniedziałek, 28 sty 2013, 10:30

Qbek napisał(a):Kiedy zostanie wprowadzone zapamiętywanie poprzednich ustawień podczas planowania trasy? Obecnie, co już kiedyś zgłaszałem..., modyfikacja ostatniej trasy wymaga wprowadzenia od nowa godziny i daty, co w nowym systemie multi-klikania jest lekko mówiąc wku... :evil:

Rozumiemy, że może to być denerwujące, ale konieczność powtórnego wprowadzenia daty i godziny jest spowodowana tym, że wybrany został częściej używany scenariusz czyli zapamiętanie wprowadzonych danych adresowych.
Laputa

Postprzez Qbek » poniedziałek, 28 sty 2013, 19:52

Czy to przypadłość dot. wersji na Symbiana?
Qbek

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 28 sty 2013, 20:00

Może ja czegoś nie rozumiem, ale nie można zapamiętać jednego i drugiego?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Laputa » środa, 30 sty 2013, 11:02

Można byłoby zapamiętać i jedno i drugie, ale użytkownicy zdecydowanie częściej wprowadzają nową datę i godzinę, niż zapamiętują poprzednią.
W tej sytuacji, gdyby program zapamiętywał datę i godzinę, trzeba byłoby ją za każdym razem przestawiać, co byłoby utrudnieniem dla większości.
Laputa

Postprzez jotde » środa, 30 sty 2013, 11:24

To ja sugeruję, że w odróżnieniu od listy punktów na pierwszym ekranie, tutaj przydałoby się nieco "inteligencji".

Jeżeli układam trasę i wprowadzam datę oraz godzinę startu, po czym po 10 sekundach robię to ponownie to zapewne chodzi o drobne zmiany trasy lub czasu rozpoczęcia podróży - z powodzeniem można zastosować datę i godzinę wprowadzoną poprzednio. Jeżeli zaś od poprzedniego układania trasy upłynęło już sporo czasu (15 minut, 1 godzina, ponownie uruchomiono program) to wprowadzana jest aktualna godzina i data. Ewentualnie program może pytać na początku czy chcesz wykorzystać starą datę/czas/trasę czy zacząć od nowa? Ewentualnie można zawsze wpisywać poprzednio używaną datę/czas i dać mały przycisk obok, który robiłby reset to ustawień standardowych. Możliwości ułatwienia życia użytkownikom jest naprawdę sporo.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert