Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 1.2 edycja Windows Phone

Re: NaviExpert 1.2 edycja Windows Phone

Postprzez Marian » piątek, 23 lis 2012, 16:29

mlos napisał(a):...Z jednej strony to trochę zło konieczne, z drugiej, różnorodność to coś dobrego...
Trudno zaprzeczyć. A przy okazji może pojawić się jakiś sensowny pomysł, który z kolei można będzie przenieść na nowe wersje dla innych systemów.
mlos napisał(a):Co w takim razie poprawiłbyś w komunikatach występujących na trasie?
Pomysłów było bardzo dużo. Część z nich została wycięta z forum, część przetrwała, część odtworzyłem. Można o nich poczytać np. w: topic48-550.html#p25774, topic48-550.html#p25778, topic48-560.html#p26422, topic48-560.html#p26420, topic48-560.html#p26418, topic889-160.html#p27749, post8367.html#p8367, topic312.html#p7714.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez MariuszHD » niedziela, 25 lis 2012, 16:29

Jeszcze zauważyłem,że strzałka zamiast porusza z się po trasie, porusza się często gdzieś z boku obok trasy ;)

Ps. Zaczęła mi się zamykać aplikacja przy próbie wyznaczenia trasy, jak ją przeinstaluje to stracę roczny abonament ?
MariuszHD

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez mlos » poniedziałek, 26 lis 2012, 08:08

@MariuszHD:
Dopinanie do trasy jest jeszcze dopracowywane, podobnie zachowanie kamery.
Nie, nie stracisz abonamentu, aplikacja jest powiązana z kontem Microsoftu, po reinstalacji aplikacji wróci Twój oryginalny użytkownik. W przyszłości prawdopodobnie będziemy też zachowywać ustawienia użytkownika na tej zasadzie ; ).
Co innego gdybyś wykonał fabryczny reset i zarejestrował nowego użytkownika - wtedy jest to dla nas nowy użytkownik i faktycznie, roczny abonament by znikł.

@Marian:
Hmm, poczytam sobie w wolnej chwili skomentuję to co tam się znajduje za jakiś czas ; ).
mlos
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 26 lis 2012, 10:27

Aha. No to super, że tak jest :)

W przyszłości prawdopodobnie będziemy też zachowywać ustawienia użytkownika na tej zasadzie ; ).

Pomysł jak najbardziej ok. Fajnie by było jakby się udało, to wprowadzić :)
MariuszHD

Postprzez kaminskimich » poniedziałek, 26 lis 2012, 20:52

mlos napisał(a):podobnie zachowanie kamery....

Może to jest głupie pytanie ale o jakiej kamerze mowa? Poza tym mam jeszcze dwa pytania bo przeglądając wcześniejsze wpisy nie rzuciło mi się to w oczy a jest dla mnie interesujące. Po pierwsze - kwestia "nazywania" swoich punktów docelowych. Jeśli wybieram na mapie punkt jest on później wyświetlany jako ikonka ze współrzędnymi, a nie mogę (a może nie umiem?) zmienić tego na konkretną nazwę czyli na przykład zamiast mieć na kafelku wyświetlone 51:21.... nadać kafelkowi nazwę. Po drugie, była wcześniej mowa o komunikatach głosowych i chciałbym zapytać czy rozważana jest możliwość ustawiania przez użytkownika odległości, w których komunikat będzie podawany. W tej chwili mam komunikat za 500, 300, 200,100 metrów i jeśli jadę dość szybko to zlewa się to w jeden "bełkot".
kaminskimich
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 800

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 26 lis 2012, 21:45

Chodzi o tą kamerę która pokazuje mapę, czasami kręci się w kółko bez celu. Co do komunikatów głosowych, to zgadzam się z Toba, opcja możliwości wyboru odległości jak najbardziej potrzebna. Co do kafelka, to nie wiem. Dopiero pomału zapoznaję się z NE na WP :)
MariuszHD

Postprzez szarnavi12 » wtorek, 27 lis 2012, 00:26

Witam,
i kolejny wyjazd stracony...:(
I pewnie następne...
Aplikacja popracowała jakiś czas, a teraz, pojawia się trasa i pad...:(
Przeinstalowałem i dalej to samo...
Poprzednio pomogło teraz nawet to nie...(
A abonament leci...

:(
szarnavi12
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: lumia 625

Postprzez mlos » wtorek, 27 lis 2012, 08:41

@kaminskimich:
kaminskimich napisał(a):Może to jest głupie pytanie ale o jakiej kamerze mowa?

Przez "zachowanie kamery" miałem na myśli sposób w jaki obraz podąża za wskaźnikiem pozycji : ).

kaminskimich napisał(a):Po pierwsze - kwestia "nazywania" swoich punktów docelowych.

Ta funkcjonalność pojawi się w przyszłych wydaniach, bo faktycznie jest to mało intuicyjne. Póki co proponuję wyszukiwanie wokół wybranego punktu i wybranie najbliższego, który jest jakimś adresem lub POI. W przyszłości będziemy chcieli robić to automatycznie, za użytkownika, plus oczywiście ręczna zmiana nazwy.

kaminskimich napisał(a):Po drugie, była wcześniej mowa o komunikatach głosowych i chciałbym zapytać czy rozważana jest możliwość ustawiania przez użytkownika odległości, w których komunikat będzie podawany. W tej chwili mam komunikat za 500, 300, 200,100 metrów i jeśli jadę dość szybko to zlewa się to w jeden "bełkot".

Pisałem o tym w tym poście : ): http://forum.naviexpert.pl/topic905-30.html#p28198. Komunikatów jest więcej: może być wygłaszany nawet 1 i 2km przed manewrem. W jaki sposób objawia się ten "bełkot" (czy dźwięki nachodzą na siebie?) i czy działo się to na Lumii 800?

szarnavi12 napisał(a):Witam,
i kolejny wyjazd stracony...:(
I pewnie następne...
Aplikacja popracowała jakiś czas, a teraz, pojawia się trasa i pad...:(
Przeinstalowałem i dalej to samo...
Poprzednio pomogło teraz nawet to nie...(
A abonament leci...

Aktualizacja aplikacji czeka w tej chwili na certyfikację, w przeciągu tygodnia powinienem pojawić się z nową wersją. Za wszelkie problemy z góry przepraszam : (.
mlos
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez MariuszHD » wtorek, 27 lis 2012, 16:46

Tak dźwięki nakładają się na siebie jak jadę szybciej ;)
MariuszHD

Postprzez kaminskimich » wtorek, 27 lis 2012, 18:34

mlos napisał(a):
kaminskimich napisał(a):Po drugie, była wcześniej mowa o komunikatach głosowych i chciałbym zapytać czy rozważana jest możliwość ustawiania przez użytkownika odległości, w których komunikat będzie podawany. W tej chwili mam komunikat za 500, 300, 200,100 metrów i jeśli jadę dość szybko to zlewa się to w jeden "bełkot".

Pisałem o tym w tym poście : ): http://forum.naviexpert.pl/topic905-30.html#p28198. Komunikatów jest więcej: może być wygłaszany nawet 1 i 2km przed manewrem. W jaki sposób objawia się ten "bełkot" (czy dźwięki nachodzą na siebie?) i czy działo się to na Lumii 800?

Dziękuję za odpowiedź. Korzystam z Lumii 800 i u mnie komunikaty nie nakładają się natomiast wygląda to w ten sposób że telefon nie zdąży powiedzieć "kropka" po komunikacie a zaczyna podawać następny. Jeszcze jeden problem. Sygnalizowałem go już na korkosferze ale jakoś bez echa pozostała moja uwaga. Chodzi o jazdę prosto ale w sytuacji gdy ulica prowadzi po łuku. Czasami pojawia się w takiej sytuacji komunikat "skręć łagodnie..." tylko że jadę prosto i tak narysowana jest trasa na nawigacji. Pół biedy jeśli nie wprowadza w błąd ale zdarzyło mi się że musiałem "przeskoczyć" trzy pasy na 10 metrach w centrum Łodzi w godzinach szczytu :(. I jeszcze jeden drobiazg - dlaczego punkty POI w nawigacji nie pokrywają się z POI w Korkosferze?
kaminskimich

Telefon: Lumia 800

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert