Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 1.4 edycja Windows Phone

Re: NaviExpert 1.4 edycja Windows Phone

Postprzez tomiyomi » piątek, 1 lut 2013, 20:57

witam wszystkich użytkowników i pracowników naviexperta
od paru dni używam / testuję naviexpert polska, osobiście wersję 1.4 WP jak również 8.1 Android grzecznościowo u małżonki.
nie będę się rozwodził co ma 8.1 a nie ma 1.4 bo zakładam że szybko zostanie to nadrobione.
chętnie bym zobaczył a nie znalazłem:
1. podczas nawigacji "odpowiednik" CB pod którym ukryte by były ikony głośność oraz podświetlenie, duży plus i minus w obu przypadkach. W samochodzie natężenie dźwięków zmienia się dość dynamicznie - przynajmniej moim :-) - awantura dzieciaków ulubiona piosenka żony itp. , osobiście często prowadzę w nocy i możliwość szybkiej zmiany mocy podświetlenia była by bardzo pomocna - inne natężenie oświetlenia w terenie zabudowanym i po za nim.
dodatkowo w tej samej "zakładce" mógł by zostać umieszczony "asystent drogi" na którym można by zdefiniować punkty POI. przykładowo użytkownik definiuje na nim stacje benzynowe oraz parkingi, po naciśnięciu na przykład stacja benzynowa rozwija się lista stacji do celu z podaniem odległości od punktu w którym się znajdujemy, po wybraniu właściwej stacji nawigacja prowadzi nas "przez" nią.
2. wybór typu trasy - oczywiście jest - jednakże chętnie zobaczył bym coś na wzór Nokia Nawigacja czyli po wyborze punktu docelowego na ekranie pokazuje się cała wyznaczona trasa oraz pod nią typ trasy dystans przy tym typie trasy oraz czas przybycia na miejsce, po "przesunięciu" analogicznie wyświetlają się inne typy trasy z jednoczesnym wyświetleniem ich powyżej. Po wyborze właściwej dajemy nawiguj i w drogę.

I tak na zakończenie pytanie do przedstawicieli naviexperta, nie za bardzo rozumiem politykę firmy w zakresie możliwości pobierania wcześniejszego map na komórkę, oczywiście w zakresie wykupionego abonamentu. rozumiem ze z racji typów świadczonych licencji zachodzi obawa kombinowania ale obecnie użytkownik zwłaszcza online jest bardzo mocno identyfikowalny. wydaje mi się że to co skłania użytkowników do korzystania z nawigacji online nie są same w sobie mapy oraz nawigowanie po nich bo tych jest mnóstwo nawet niezłych darmowych a rzetelna i bieżąca informacja o korkach fotoradarach itp. To co mnie osobiście skłania do zakupu Państwa licencji to bieżąca baza punktów poboru opłat Ministra Rostowskiego zwanych potocznie fotoradarami. Powiem szczerze że dość mnie niepokoi możliwość utraty nawigacji zbliżając się np. do dużego węzła autostradowego.
tomiyomi
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LUMIA 800

Postprzez jas342 » środa, 20 lut 2013, 23:11

Ostatnio miałem okazję więcej używać NE na mojej Lumi 800, w związku z tym chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.
1. Nadal punkty POI są nie aktualne, mianowicie chodzi o spore różnice wskazań pomiędzy punktami na mapie a rzeczywistością. Często używam tych punktów, szczególnie przydatne są informację o stacjach paliw i parkingach, niestety na wskazaniach NE nie można do końca polegać.
2. Zauważyłem, że ikony wyświetlane podczas nawigowania nie wyświetlają się zgodnie z priorytetem. Często zdarza się brak wyświetlania informacji o zdarzeniach (fotoradar, niebezpieczne miejsce, itp). Powiadomienia głosowe działają, lecz w przypadku kilku zdarzeń po sobie część komunikatów jest pomijanych, natomiast część otrzeźwień wypowiadana jest za późno. Jeżeli chodzi o wyświetlanie wymienionych ostrzeżeń powinny mieć wyższy priorytet niż nazwy ulic, miejscowość i wyświetlane przed nimi.
3. Miałem okazje poruszać się po terenach naszego pięknego Kraju, gdzie zasięg sieci komórkowych jest nie najlepszy i ... częściowo miałem brak mapy. W wersji NE na JAVE, którą używałem wcześniej takich sytuacji nie było. Mapa z trasą była dociągana w momencie po wyznaczeniu trasy i aktualizowana zgodnie ze zmianami natężenia ruchu na drodze. Dodatkowo informacja o braku dostępu do internetu przysłania cały ekran. Ostrzeżenie to może być zupełnie mniejsze, ponieważ użytkownik i tak w tej sytuacji nic nie może zrobić.
Jeżeli chodzi o samą nawigację spisuję się bardzo dobrze i miły głos sprawnie prowadzi do celu :D
jas342
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez mlos » czwartek, 21 lut 2013, 11:42

Witam!

Dziękujemy za uwagi : )!
@jas342:
ad 1. Jest to problem multiplatformowy i dotyczy tak samo Windows Phone jak innych wersji niestety.
ad 2. Hmm, muszę powiedzieć, że rzeczywiście znalazłem ten problem - ostrzeżenia miały przypisany zbyt niski priorytet. Poprawka powinna wejść w najbliższej wersji, nie chcę obiecywać za dużo, ale powinna być gotowa w marcu.
ad 3. Wynika to ze zmian w protokole, którą jako pierwszy implementował klient na WP7, wynikły z niego zmiany funkcjonalne. Mamy obecnie w planach cache'owanie tile'i w pamięci wewnętrznej komórki, co pozwoli na załadowanie otoczenia trasy offline. Jest spora szansa że trafi to do marcowej wersji klienta : ).

@tomiyomi:
ad 1. Po kolei : ):
- dodanie podgłaszania i przyciszania jest w planach, ciężko mi powiedzieć w tej chwili kiedy znajdzie się w wersji finalnej
- dodawanie elementów wzdłuż trasy jest w trakcie implementacji, mam nadzieję że będzie odpowiadać Pana wymaganiom : )
ad 2. W najbliższej wersji pojawi się widok całej trasy, ale już po wyszukaniu. W tej chwili jeszcze nie planujemy tego typu funkcjonalności, ale weźmiemy to pod uwagę, bo brzmi sensownie : ).

ad. Ostatnia uwaga: jak napisałem wyżej, jest szansa że mapy offline w podstawowej wersji, znajdą się w najbliższym wydaniu : ).
mlos
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez jas342 » czwartek, 28 lut 2013, 10:24

Witam,
Pisałem wcześniej o gubieniu połączenia z siecią przez aplikację (telefon), w pewnych obszarach kraju. Otóż zauważyłem pewną prawidłowość, mianowicie telefon częściej gubi połączenie gdy w ustawieniach preferowanej sieci jest 3G. Jest to spowodowane prawdopodobnie mniejszym zasięgiem sieci 3G, jak również wyższym priorytetem tej sieci, co skutkuje wyborem gorszego połączenia 3G w zamian stabilnego EDGE. Mniejsza prędkość w zupełności wystarcza do prawidłowej pracy NE, jedyny mankament to dodatkowe przełączanie w ustawieniach telefonu. Osobiście testuję to rozwiązane i sprawdza się bardzo dobrze. Możliwe, że w nowej wersji ten manewr nie będzie konieczny.
jas342

Postprzez MariuszHD » sobota, 9 mar 2013, 17:53

Wiadomo coś kiedy będzie nowa wersja NE dla WP ? ;)
MariuszHD

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez jogi1984 » piątek, 15 mar 2013, 09:36

Ponawiam pytanie poprzednika czy wiadomo coś o nowej wersji?
jogi1984

Telefon: HTC 8S

Postprzez jas342 » poniedziałek, 18 mar 2013, 12:38

Chcę poruszyć jeszcze jedną sprawę techniczna obecnej wersji, w przypadku wyznaczenia trasy drogami równoległymi lub będącymi blisko siebie aplikacja ma problem z ustaleniem właściwej lokalizacji (można usłyszeć przykładowy komunikat "Jedziesz w złym kierunku"). Jest to prawdopodobnie spowodowane dosyć dużym marginesem jaki jest stosowany przy wyznaczaniu miejsca przebywania. Aplikacja kompensuje błędy lokalizacji i lokalizuje nas na najbliższej drodze, zdarza się jednak blednę wskazanie miejsca, równoległa droga, sąsiednia ulica ... Wersje na inne platformy mają mniejsze problemy z dokładną lokalizacją (tj. te wersje, które miałem okazję używać wcześniej: 7.xx na JAVA i Androida).

Dodatkowo też z niecierpliwością czeka na kolejną odsłonę wersji na Windows Phone.
jas342

Postprzez Edek » poniedziałek, 18 mar 2013, 15:21

Niestety na Androidzie też tak mam - odległość od lokalizacji wg NE do rzeczywistej wynosi ok. 50 metrów, niekiedy nawet i więcej (akurat w przedstawionym niżej przypadku)
http://korkosfera.pl?ts=p&tp=54.1863380 ... =54.186338, 19.425759;54.186457, 19.423828;54.186206, 19.421768;
Jadąc trasą A-B-C (Trasa "Głównymi") nawigacja uważa że jadę równoległą do niej ulicą Ogólną (trasa "Rekomendowana")

Pomijam już fakt beznadziejnego ułożenia trasy rekomendowanej na około :roll:
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Laputa » czwartek, 21 mar 2013, 16:54

MariuszHD napisał(a):Wiadomo coś kiedy będzie nowa wersja NE dla WP ? ;)

Nowa wersja na WP pojawi się w kwietniu.

jas342 napisał(a):Chcę poruszyć jeszcze jedną sprawę techniczna obecnej wersji, w przypadku wyznaczenia trasy drogami równoległymi lub będącymi blisko siebie aplikacja ma problem z ustaleniem właściwej lokalizacji (można usłyszeć przykładowy komunikat "Jedziesz w złym kierunku"). Jest to prawdopodobnie spowodowane dosyć dużym marginesem jaki jest stosowany przy wyznaczaniu miejsca przebywania. Aplikacja kompensuje błędy lokalizacji i lokalizuje nas na najbliższej drodze, zdarza się jednak blednę wskazanie miejsca, równoległa droga, sąsiednia ulica ...

W kolejnej aktualizacji pojawią się poprawki z tym związane.
Laputa

Postprzez esiek » czwartek, 28 mar 2013, 17:40

Jest szansa na jakieś kustomizowalne głosy? Dżoana to może nie priorytet ale zmiana lektora to dość podstawowa funkcjonalność. Tak samo jak wybór trasy - dlaczego znikła najszybsza? Przecież przeliczenia trasy i tak odbywają się poza urządzeniem klienta tylko na serwerach Waszych?
esiek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 920

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert