Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 1.4 edycja Windows Phone

Re: NaviExpert 1.4 edycja Windows Phone

Postprzez tomiyomi » poniedziałek, 17 cze 2013, 19:58

Nie wiem kloledzy / koleżanki czemu tak poganiacie. po co komu nawigacja w lecie ?? upgrade będzie zapewne jesienią będzie można w zaciszu domowym przy piwku poklikać a jak ktoś dociekliwy to zawsze może przetestować jadąc do i z pracy :lol:

A tak poważnie ewidentnie widać że navi zlał wspieranie Windows Phone, szkoda .......
Ja osobiście przesiadłem się na yanosika szału nie ma ale daje radę i jest za darmo ......

Pozdrawiam załogę navi miło było poznać.
tomiyomi
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LUMIA 800

Postprzez ALEX » poniedziałek, 17 cze 2013, 21:41

A czego się spodziewacie po systemie mającym 3% udział w rynku?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:26

@Alex, nie ważne ile ma procent udziałów. Gdyby tylko poprawili tą nawigacje na WP, szczególnie tą szalejącą kamerę i żeby było więcej opcji znanych z Andka i Symbiana, to gwarantuję Ci większe zainteresowanie ;)
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez tomiyomi » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:33

tomiyomi napisał(a):witam wszystkich użytkowników i pracowników naviexperta
od paru dni używam / testuję naviexpert polska, osobiście wersję 1.4 WP jak również 8.1 Android grzecznościowo u małżonki.
nie będę się rozwodził co ma 8.1 a nie ma 1.4 bo zakładam że szybko zostanie to nadrobione.
chętnie bym zobaczył a nie znalazłem:
1. podczas nawigacji "odpowiednik" CB pod którym ukryte by były ikony głośność oraz podświetlenie, duży plus i minus w obu przypadkach. W samochodzie natężenie dźwięków zmienia się dość dynamicznie - przynajmniej moim :-) - awantura dzieciaków ulubiona piosenka żony itp. , osobiście często prowadzę w nocy i możliwość szybkiej zmiany mocy podświetlenia była by bardzo pomocna - inne natężenie oświetlenia w terenie zabudowanym i po za nim.
dodatkowo w tej samej "zakładce" mógł by zostać umieszczony "asystent drogi" na którym można by zdefiniować punkty POI. przykładowo użytkownik definiuje na nim stacje benzynowe oraz parkingi, po naciśnięciu na przykład stacja benzynowa rozwija się lista stacji do celu z podaniem odległości od punktu w którym się znajdujemy, po wybraniu właściwej stacji nawigacja prowadzi nas "przez" nią.
2. wybór typu trasy - oczywiście jest - jednakże chętnie zobaczył bym coś na wzór Nokia Nawigacja czyli po wyborze punktu docelowego na ekranie pokazuje się cała wyznaczona trasa oraz pod nią typ trasy dystans przy tym typie trasy oraz czas przybycia na miejsce, po "przesunięciu" analogicznie wyświetlają się inne typy trasy z jednoczesnym wyświetleniem ich powyżej. Po wyborze właściwej dajemy nawiguj i w drogę.

I tak na zakończenie pytanie do przedstawicieli naviexperta, nie za bardzo rozumiem politykę firmy w zakresie możliwości pobierania wcześniejszego map na komórkę, oczywiście w zakresie wykupionego abonamentu. rozumiem ze z racji typów świadczonych licencji zachodzi obawa kombinowania ale obecnie użytkownik zwłaszcza online jest bardzo mocno identyfikowalny. wydaje mi się że to co skłania użytkowników do korzystania z nawigacji online nie są same w sobie mapy oraz nawigowanie po nich bo tych jest mnóstwo nawet niezłych darmowych a rzetelna i bieżąca informacja o korkach fotoradarach itp. To co mnie osobiście skłania do zakupu Państwa licencji to bieżąca baza punktów poboru opłat Ministra Rostowskiego zwanych potocznie fotoradarami. Powiem szczerze że dość mnie niepokoi możliwość utraty nawigacji zbliżając się np. do dużego węzła autostradowego.

Może jestem naiwny ale wydawało mi się że firma starająca się zaistnieć na rynku dołoży wszelkich starań żeby sprostać oczekiwaniom klienta. jasno napisałem czego mi brakuje nie jestem programistą ale mam z nimi wiele do czynienia, wedle ich opinii to o co poprosiłem nie jest skomplikowane i bardzo pracochłonne. Starałem się zasugerować w którą stronę moim skromnym zdanie powinien zmierzać program. Może trzeba napisać wprost....
więc tak:
należy wziąć nokia nawigacja - nigdy mnie nie zawiodła, podstawowe zalety to mapy offline bardzo dokładne odwzorowanie dróg i adresów domów, bardzo wygodne wyznaczanie tras, mega przejrzysty design - nie wiem czy to kwestia kolorystyki czy grafiki.
dopisać do tego online zgłaszanie fotoradarów suszarek itp.
dopisać "asystenta drogi' o którym pisałem w wcześniejszym poście.
dopisać pozostałe rzeczy o których pisałem powyżej.
jak już to będzie to można dalej rozwijać planer trasy uwzględniający natężenie ruchu.
Testowałem navi na terenie Krakowa i powiem szczerze że planer trasy uwzględniający natężenie ruchu nie radzi sobie. powiem również że ktoś kto napisze algorytm wyznaczający trasę równy kierowcy z dwudziestoletnim doświadczenie poruszania się po rodzimym nieście zasługuje na nagrodę nobla, więc pozwolę sobie zadać pytanie czy tędy droga ......

Dużo jeżdżę po Polsce i UE i jak na razie nie znalazłem nawigacji w 100% spełniającej moje oczekiwania.

nie chciał bym żeby z mojej wypowiedzi wnioskować że navi jest zły i tylko zły. bardzo mi się podoba możliwość nawigowania do najbliższej stacji z podziałem na rodzaje paliwa tylko dlaczego trzeba wyjść z dotychczas wytyczonej trasy taka opcja powinna być dostępna "pod palcem" i automatyczne dopisywana do szlaku. coś jak prowadź "przez"

no to tyle ..............
tomiyomi

Postprzez ALEX » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:37

@MariuszHD: obawiam się, że jednak nie jesteś w stanie nic zagwarantować.
Zobacz jak dzielni programiści motają się pisząc wersję na Androida, który to bezapelacyjnie jest najpopularniejszym systemem na jaki NE wypuściło swoją nawigację.
ALEX

Postprzez tomiyomi » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:43

nadzieja umiera ostatnia ..........
tomiyomi

Postprzez MariuszHD » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:46

Niestety nie jestem. Ale zobacz sobie na komentarze w Windows Store (Marketplace). Najczęściej są narzekania na brak opcji znanych z innych systemów. Co do Andka, to tylko temu zawdzięcza popularność, że wciskają go wszędzie gdzie się da.
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Microsoft Lumia 550

Postprzez tomiyomi » poniedziałek, 17 cze 2013, 22:55

doskonale cię rozumie moja żona na androida i co jakiś czas porównuję sobie funkcjonalności i wygląda to kiepsko :( nie wiem czy władni navi zdają sobie sprawę że Microsoft zaspał z udostępnieniem systemu operacyjnego na smartfony i teraz szybko nadrabia .
tomiyomi

Postprzez ALEX » poniedziałek, 17 cze 2013, 23:00

Szczerze powiedziawszy bardziej mnie interesuje czego nie ma wersja na Androida. Chciałbym wreszcie móc napisać, że jest to program dla kierowców a nie testerów z domowego zacisza...
ALEX

Postprzez tomiyomi » poniedziałek, 17 cze 2013, 23:02

trafiłeś w sedno !!!!
jakiś czas temu podczas opiniowania przeze mnie ofert nowego programu księgowego do firmy w której pracuję usłyszałem świetne stwierdzenie oferenta:

"jest to program napisany przez programistów pod dyktando księgowych" i powiem szczerze, kupiliśmy go a koleżanki z działu księgowości do dzisiaj nie mogą się go nachwalić .......
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 cze 2013, 23:10 przez tomiyomi, łącznie edytowano 2 razy
tomiyomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert