Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zmiany w wersji 8.1 na Androida

Re: Zmiany w wersji 8.1

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 11:49

Z tym ponownym uruchamianiem aplikacji jeśli się korzysta ze skrótu to myślę ze jest prawidłowe działanie androida.
Nawigujac ze skrótu androidowi wydajesz polecenie jeźdź do punktu X z NE, zostaje to w pamięci i jeśli znowu skorzystasz ze skrótu do punktu Y to znowu w pamięci zostaje te polecenie, teraz jak zamkniesz NE używając cofnij to przejdzie do ostatniej wywolanej aplikacji czyli NE z nawigacja do punktu X.
Tak działa android.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 11:54

To jest błąd.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 12:06

To tylko twoja subiektywna ocena, tak działa android, po prostu trzeba wychodzić z NE po zakończeniu nawigacji.
mentos11

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 12:12

Uruchom sobie w takim razie WIELOKROTNIE program za pomocą skrótu do APLIKACJI (a nie adresu) i zastanów się dlaczego się mylisz.
ALEX

Postprzez ART » środa, 5 gru 2012, 12:23

mentos11 napisał(a):To tylko twoja subiektywna ocena, tak działa android

Tak działa NE, i dodam że z androidowymi intentami bardzo źle działa - inne aplikacje których używam nie mają takich problemów.
ART

Telefon: REDMI 3S

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 12:37

ALEX napisał(a):Uruchom sobie w takim razie WIELOKROTNIE program za pomocą skrótu do APLIKACJI (a nie adresu) i zastanów się dlaczego się mylisz.

Otwieralem wielokrotnie ze skrótu aplikacji i mam tylko jedną aplikacje otwartą po zamknieciu już mi ponownie nie otwiera NE, jedynie skróty sa traktowane jako oddzielne aplikacje i wtedy po zamknieciu znowu wywołuje NE.
mentos11

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 12:45

I to jest właśnie błąd w programie, bo jak widzisz można sprawdzić czy aplikacja jest już uruchomiona. Gdyby to były osobne wystąpienia w pamięci to po wyłączeniu "ostatniej" wracał byś do systemu a nie do aplikacji. Jeżeli ciągle nie wierzysz, to podejrzyj sobie listę procesów/aplikacji w pamięci. NE występuje tylko raz.
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 13:37

Alex rozmawiamy chyba o różnych rzeczach, może niech mądrzejsi się wypowiedzą, ogólnie użytkownik odnosi wrażenie że źle się zamyka aplikacja.
mentos11

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 15:08

"Mądrzejszym" nie wyszła ta funkcjonalność, chętnie jednak usłyszę kiedy będzie poprawiona. A użytkownik nie "odnosi wrażenie" tylko użytkownikowi "źle się zamyka aplikacja".
ALEX

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 19:36

KasiaD napisał(a):@Alex... Screen filter. Heh. Edek ma rację, aplikacja nie zmienia wartości systemowych, tylko nakłada filtr (zgodnie ze swoją nazwą zresztą) na ekran, sztucznie zmieniający jasność ekranu. Widać to na przykładzie NE. Przy wyłączaniu aplikacji, toast "Aby wyłączyć, kliknij Cofnij ponownie" wyświetla się całkowicie na wierzchu nad filtrem i ma jasność systemową, nie przyciemnioną. Drugi przykład - screen z ekranu, oczywiście w efekcie wyjdzie również przyciemniony. Poza tym u mnie ta aplikacja działa dość dziwnie. Co prawda korzystam właśnie z Amoleda i faktycznie jest tak jak Edek przypuszczał, ponieważ czerń nie świeci, przy użyciu Screen filter nie ma również efektu świecenia czerni na szaro. Ale z kontrastem ekranu i tak nie jest zbyt dobrze i efekt faktycznie męczy oczy. Poza tym kilkukrotnie apka przyciemniła mi ekran całkowicie bez żadnego powodu. Jedyne co mogłam zrobić wyłączyć telefon, całe szczęście aplikacja się resetuje... Wywaliłam ją w kosmos jak najszybciej... ufff

- Screen filter zaproponowałem jako alternatywę, gdyż jak widzę, nie radzicie sobie z przyciemnianiem ekranu poniżej wartości dostępnej dla użytkownika pomimo, że wcześniej dawaliście radę
- toast "Aby wyłączyć..." jest również przyciemniony
- co za różnica jak wyjdzie screen z ekranu?
- u mnie aplikacja działa świetnie, nikt nie każe jej używać, chodziło mi jedynie o pokazanie, że jest możliwe przyciemnienie ekranu w inny sposób
- co ma kontrast do rzeczy? przecież chodzi o to, żeby ekran był ciemny...
- na to, że apka całkowicie przyciemniła ekran bez powodu mogę jedynie odpowiedzieć jak pracownik helpdesku: przeinstaluj sobie system :)

Jeżeli jednak Screen Filter jest taki "beee" to każdy z Was może sobie zobaczyć przyciemnianie ekranu w aplikacji systemowej do obsługi alarmów (klikając na słoneczko w prawym górnym rogu):
screenshot_2012-12-05_1932.jpg
screenshot_2012-12-05_1932.jpg (8.67 KiB) Przeglądane 736 razy
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert